© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Koronaviruso pandemija niekur nesitraukia ir susirgimų skaičius toliau didėja visame pasaulyje. Remiantis Johns Hopkinso universiteto duomenimis, visame pasaulyje patvirtinta daugiau nei 13 milijonų koronaviruso atvejų, mirčių daugiau kaip 600 tūkst. Manoma, kad tikrasis skaičius yra daug didesnis dėl daugelio priežasčių, įskaitant testavimų skaičių. Kritinė situacija ir toliau išlieka Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kalifornija, Arizona, Teksasas ir Florida kartu susumavus paskelbė net 36 tūkst. naujų atvejų per vieną dieną ir nerimauja, kad tai primena niūrias balandžio dienas, kai koronaviruso pandemija buvo pasiekusi didžiausią piką.

Dėl sparčiai didėjančio patvirtintų infekcijos ir mirčių skaičiaus Los Andželo meras paskelbė, kad antras pagal dydį šalies miestas yra ant ribos uždarant visus verslus, išskyrus būtiniausius. Daugelis mokyklų rajonų rudenį jau planavo atsidaryti, bet ekspertai tvirtina, kad kol kas tai visiškai nepatartina.

Organizatoriai jau atšaukė 2021 m. turėjusį įvykti „Rožių paradą” Kalifornijoje, kuris yra Naujųjų metų šventės tradicija, tačiau pandemija sujaukė visą jo tolimesnį planavimą. Vis dėlto, kai kurie renginiai leidžiami. Tūkstančiai automobilių lenktynių gerbėjų susirinko Tenesio „Bristol Motor Speedway“ NASCAR renginyje. Trasoje buvo leista dalyvauti iki 30 000 žmonių, ir tai buvo didžiausias sportinis renginys nuo pandemijos, prasidėjusios prieš keturis mėnesius, pradžios. „Disney World“ pasistūmėjo į priekį atidaręs savo Floridos pramogų parkus, nors ten situacija visiškai nedžiuginanti. Floridą perkopė 300 tūkst. naujų susirgimų skaičių kiekvieną dieną pranešdama apie 10 tūkst. naujų atvejų, vidutinis dienos mirčių procentas nuolat auga. Didžiausi miestai reikalavo kaukių, tačiau gubernatorius Ronas DeSantis atsisakė leisti valstybinį įsakymą tuo klausimu.

Brazilija ir toliau išlieka antra pasaulyje pagal susirgimų skaičių. Prie jų prisidėjo ir koronavirusą menkinęs šiuo metu sergantis Brazilijos prezidentas Jair Bolsonaro. Nepaisant to, daugelyje sričių net ir padaugėjus atvejų, buvo pradėtas karantino švelninimas. Tiek Rio de Žaneiras, tiek San Paulas praėjusią savaitę vėl atidarė barus ir restoranus.

Indija, užimanti trečiąją vietą, jau beveik siekia milijoną susirgimų atvejų. Antrą diena iš eilės, kai per vieną dieną pranešta apie rekordinį skaičių atvejų, ir pirmą kartą, kai šalis per 24 valandas užregistravo daugiau nei 30 000 pacientų.

Rusija, jau beveik pasiekusi 800 tūkst. susirgimų atvejų. Nepaisant to, čia karantino taisyklės švelninamos: būnant lauke jau leidžiama nebedėvėti kaukių, atvykstantiems užsieniečiams nebeprivaloma 14 dienų saviizoliacija, pradėtos derybos dėl tarptautinių skrydžių.

Jungtinėje Karalystėje, susirgimų skaičius pasiekęs didžiausią piką balandžio mėnesį, po truputį mažėja. Nuo liepos 4 d. atidaryti barai, restoranai, kino teatrai, muziejai, kirpyklos, viešbučiai. Tačiau kai kuriuose miestuose po karantino švelninimo pastebėta protrūkių, todėl atskiri miestai, tokie kaip Leičesteris, vėl uždaromi.

Antrojo pagal dydį Australijos miesto Melburno gyventojai buvo perspėti laikytis karantino taisyklių, kitaip turės susidurti su dar griežtesniais apribojimais. Izraelyje valdžia perspėjo, kad jei infekcijų skaičius artimiausiomis dienomis nesumažės, jie neturės kito pasirinkimo, kaip vėl uždaryti visą šalį, kaip tai padarė pavasarį.

Rumunija, remdamasi didėjančiu susirgimų skaičiumi, paskelbė apie pratestą nepaprastąją padėtį šalyje. Kitos Europos šalys – Serbija ir Juodkalnija – Europos Sąjungos tarybos buvo pašalintos iš saugių šalių sąrašo, nes ten susirgimų atvejų skaičius vėl šoktelėjo. Taryba taip pat nusprendė nepridėti jokių naujų šalių į sąrašą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: