Karjerą pradėjęs kaip humoristas, vėliau Žanas Diužardenas (Jean Dujardin) atskleidė ir daugybę kitų talentų: jis puikus scenaristas, kino režisierius ir prodiuseris, kuris sugebėjo pelnyti pripažinimą kaip puikus aktorius ne tik Prancūzijoje, bet ir Holivude. Taigi kokia jo sėkmės istorija?

Gimęs 1972 m. Birželio 19 d. Il-de-Franso regione mylinčiai motinai ir buvusiam karininkui ir aistringam regbio mėgėjui tėvui Diužardenas augo trijų brolių tarpe kaip jauniausiasis vaikas, dėl kurio nuolat jaudinosi motina: jaunystėje jis sunkiai kalbėjo, buvo lėtas. Taip pat jis nebuvo apdovanotas mokslų ar sporto srityje; daugiausiai laiko jis praleisdavo svajodamas, piešdamas. Pažodžiui verčiant aktoriaus vardą, jis reikštų ,,Žanas iš sodo“ tad būdamas dar jaunas Žanas įgijo pravardę ,,Žanas iš mėnulio“ (Pranc. – Jean de la lune) , kadangi jis buvo išsiblaškęs, negalėdavo susikoncentruoti.

Mokykla buvo ta vieta, kurioje jis atrado pašaukimą linksminti kitus.: ,,Mokslų metų pabaigoje aš mėgdžiodavau mokytojus. Klasės draugai juokdavosi ir aš buvau patenkintas. Visa, ką mokėjau – tai vaidinti.“ – pasisakė aktorius ,,LeMonde“ dienraščiui. Diužardenas pasitikėjimo sami įgavo dėl Prancūzijos skautų organizacijos, prie kurios prisidėjęs jis atliko pirmuosius parodijų pasirodymus. Vėliau jis baigė teatro ir kino studijas.

Komedijų trupe „Nous Ç Nous“

Savo karjerą Žanas Diužardenas pradėjo kartu su komedijų trupe „Nous Ç Nous“ ir jos nariais (Filipas Urbainas, Erikas Collado, Lukas Antoni, Erikas Massotas ir Bruno Salomonas) kuri sulaukė pripažinimo. Diužardenas tuo laikotarpiu kūrė personažus, vienas iš jų- Braisas iš Nicos: labai savimi pasitikintis ir arogantiškas banglentininkas. Šis personažas išpopuliarėjo internete patalpintuose komiškuose video, ir galiausiai pagal jį buvo sukurti ir filmai : „Braisas Nuostabusis“ ir „Brice 3“ .

Aktoriaus karjeros pradžia

1999-2003 metais Diužardenas kartu su Aleksandra Lamy filmavosi humoristiniame situacijinių parodijų televizijos seriale „Vaikinas, mergina“, kuriame pasakojama apie poros kasdienį gyvenimą: Jeano (vadinamo – „Loulou“) ir Aleksandros (vadinamos – „Chouchou“). Čia Diužardenas vaidina perdėtai vyrišką, linksmą, neatsakingą, bet žavingą vaikiną, kuris gyvena su savo mergina ir su ja patenka į įvairias situacijas.

Šis serialas sulaukė didelio populiarumo Prancūzijoje ir dėl šio komiško vaidmens Diužardenas pradėjo savo karjerą kine filmuose pasirodydamas linksmuose vaidmenyse filmuose ,,Jei būčiau turtingas“ ir „Sveiki atvykę pas Rozus“, tačiau Nicolo Boukhriefo (2004) trileryje „Inkasatorius“ aktorius atsitraukia nuo humoro ir pasineria į dramatišką vaidmenį. Vis dėlto, pasisekimo jis sulaukia dėlir jo personažo Braiso iš Nicos ekranizacijos „Braisas Nuostabusis“ (2005 m.). Šis filmas tapo hitu prancūzų jaunimo kultūroje.

Pripažinimas

Kritikų pripažinimo aktorius sulaukė po parodijos tipo humoristinio šnipų filmo „Agentas 117: misija Kaire“ – kuriame Diužardenas vaidina Džeimso Bondo stiliaus herojų, kuris turi labai daug trūkumų: jis yra išdius, pretencingas ksenofobas, rasistas ir seksistas. Dėl puikaus pasirodymo, Diužardenas 2007 metais sulaukė geriausio aktoriaus nominacijos Cezario apdovanojimuose.

Prie aktoriaus sekmės prisidėjo juostos pastatytos pagal F. Beigbederio romaną “14.99 eurų” populiarumas. Oktavas (akt. Žanas Diužardenas) dirba reklamos versle. Jis kuria reklaminius šūkius naujiems produktams ir po kiekvienos sėkmingos kampanijos į sąskaitą susišluoja nemenką sumelę. Jo darbas – priversti visus jaustis nepatenkintais savo gyvenimais: maistu, kurį valgote, dantų pastą, kurią naudojate, naujausiu automobiliu, kurį neseniai pirkote. Kodėl? Kad kitą rytą galėtų jums parduoti dar naujesnį automobilį, dar gardesnį ir sveikesnį maistą, dar labiau balinančią dantų pastą. Na, ir dar keletą visiškai naujų ir galbūt nelabai reikalingų produktų. Oktavas yra tas, kuris priverčia jus galvoti, jog negalite gyventi be naujausios linijos šampūno ir madingiausios veislės šuns.

Oktavas turi viską, ką gali duoti prestižinis gerai apmokamas darbas. Fantastišką butą, aukščiausios klasės moteris, garsiausių vardų rūbus ir begalę kitų už pinigus nuperkamų gėrybių. Jis pasipūtęs, tuščiagarbis ir egocentriškas lyg koks amžinas paauglys, likimo apdovanotas neribotu biudžetu ir, deja, turintis vieną nepažabojamą silpnybę – kokainą. Oktavas žino, kad jis sumautas kalės vaikas, tačiau kurių galų dėl to jaudintis, jei visas pasaulis, atrodo, guli prie jo kojų, o kiekviena diena – tai nesibaigiantis vakarėlis, pilnas tokių pat kokainą šniaukšiančių ir nepasotinamų šunsnukių. Išlikti pirmu tarp tokių gali tik dar didesnis egocentriškas šunsnukis.

Tačiau viskas ima ristis žemyn vis didėjančiu pagreičiu, kai Oktavas leidžia sau neapdairiai suklysti, tai yra – įsimylėti.

Populiarėjimas JAV

2011 metais Diužardenas imasi komedijos – dramos žanro prancūzų Lietuvių kilmės prancūzo režisieriaus Mišelo Hazanavičius filme „Artistas“, kuris susilaukė didžiulio pasisekimo: nebylus ir nespalvotas filmas laimėjo daugelį svarbių kino apdovanojimų, tarp jų ir „Oskarą“ už metų filmą, bei 6 ,,Cezario“ apdovanojimus Prancūzijoje, o filmo žvaigždė Diužardenas sulaukė ,,Oskaro“ bei geriausio aktoriaus titulo.

Filme Diužardenas vaidino Džordžą Valentiną – savimylą nebyliojo kino žvaigždę, kuris suspažįsta su jauna, kylančia aktore garsinio kino populiarėjimo laikotarpiu. Diužardeno pasirodymas šiame filme buvo laikomas geriausiu jo karjeroje – savo jausmingomis veido išraiškomis aktorius tobulai perteikė tyliojo kino laikų atmosferą ir realizavo veikėjo kompleksišką vidinę būklę neverbaliniu būdu, kaip būdinga senosioms Holivudo žvaigdždėms.

„Artistas“ išgarsina Diužardeną pasauliniu mastu ir atkreipia amerikiečių dėmesį į Diužardeną ir padeda jo karjerai: aktorius sulaukė nemažai tarptautinių platintojų pasiūlymų, įskaitant „Weinstein Company“. Nepaisant to, kad aktorius sunkiai kalba angliškai, šis populiarumas suteikė galimybę aktoriui išplėsti savo akiračius JAV.

Vėliau aktorius kartu su savo draugu Džilsu Leluu parašo ir režisuoja filmą „Seksomanai“ (2012) kuriame vaizduojama neištikimybės istorija, ir netrukus jis vaidina Rusijos slaptosios tarnybos pareigūną Eriką Rošantą šnipų filme „Agentų žaidimai“ bei Martino Scorsese filme „Volstryto vilkas“ (2013 m.) šalia tokių JAV žvaigdžių kaip Leonardo DiCaprio, Metju Makonahio ir Keite Blanchett.

Grįžimas prie komedijų

Pamiltas amerikiečių Dujardenas vis dėlto grįžta prie Prancūziškų komedijų ir karjeroje 2016 metais seka filmai: „Prancūziška porelė“ ir netikėta Dujardeno sukurto veikėjo Braiso iš Nicos tęsinys- „Brice 3“. 2018 metais aktorius pasirodo istorinėje komedijoje „Jaunikis ant balto žirgo“ , 2019 metais – ekspermentinėje komedijoje „Zomša“, tačiau sužiba Romano Polanskio dramoje „Pareigūnas ir šnipas“ kuriame jis vaidina pulkininką leitenantą Marie-džordžą Pikartą. Filmas sulaukia daug dėmesio dėl savo politinių temų. Galiausiai aktorius grįžta prie savo šnipo vaidmens trečiojoje Agentas 117“ dalyje.

Mylimas tiek Prancūzijoje, tiek už Atlanto

Taigi sėkmę Prancūzijoje aktorius pasiekė juokindamas žiūrovus komedijose: jo vaidmenys dažnai yra neapdairūs kvailiai, jis meistriškai vaizduoja vaikiškus vyrus kurie agresyviai atmeta suaugusiųjų gyvenimo pareigas ir atsisako bet kokių kompromisų. Dujardino karjeros proveržio vaidmenys kaip „Braisas Nuostabusis“ ir „Agentas 117“ iliustruoja šią tendenciją, tačiau tai nėra jo visi talentai: filme „Artistas“ jis pasižymi puikiais šokio sugebėjimais ir emocijos ekspresyvumu, o tokiose filmuose kaip „Prancūziškas tranzitas“, „Pareigūnas ir šnipas“ aktorius parodo savo profesinį daugialypiškumą ir parodo savo, kaip aktoriaus, dramatiškąją pusę. Amerikoje aktorius pelnė žiūrovų simpatijas už parodytą pagarbą klasikinių ir nebylių Holivudo aukso amžiaus kūriniams, nuostabia vaidyba jo garsiausiame filme „Artistas“.

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: