automobilių nuoma
aslanidisestate.com archyvo nuotr.

Bankai paskutiniu metu klientams, kurie nori įsigyti naują automobilį, siūlo pakankamai lanksčias skolinimosi sąlygas. Deja, paprasti pirkėjai kol kas gali tik pasvajoti apie mokestines lengvatas, kurias gali gauti komerciniams tikslams automobilį perkančios įmonės. Tad, norint įsigyti naują automobilį ir sutaupyti, vertėtų išsiaiškinti išperkamosios nuomos ir nuomos su likutine verte privalumus bei trūkumus.

Populiariausi būdai įsigyti naują automobilį

Šiuo metu Lietuvoje labiausiai paplitęs naujo automobilio pirkimo būdas yra standartinė išperkamoji automobilių nuoma, kai per visą laikotarpį pirkėjas lygiomis mokėjimo dalimis padengia visą automobilio vertę ir galiausiai tampo jo savininku. Anot vilniečio Kazimiero, kuris jau spėjo pasinaudoti išperkamosios nuomos privalumais, tai vienas paprastesnių būdų, labai nenuskriaudžiant piniginės, įsigyti naują automobilį. Tiesa, vyras teigia, kad šią paslaugą vertėtų rinktis tik tada, jeigu nauju automobiliu planuojama naudotis 5-7 metus. Tokiai nuomonei pritaria ir ekspertai, kurie asmenims, keičiantiems automobilius kas 3-5 metus rekomenduoja rinktis išperkamąją automobilių nuomą su likutine verte, kai dalis automobilio vertės yra perkeliama į paskutinį mokėjimą.

Ta dalis paprastai būna artima planuojamai rinkos kainai ir klientas gali nuspręsti, kaip elgtis toliau: jis gali sumokėti likutį ir tapti oficialiu automobilio savininku, pratęsti sutartį arba grąžinti automobilį pardavėjui, kuris ir sumokėtų trūkstamą likutį bankui, o klientas vėl galėtų įsigyti naują automobilį.

Galimybė sutaupyti

Didžiausias išperkamosios nuomos su pridėtine verte privalumas yra tas, kad, esant tam pačiam laikotarpiui, klientas mokės mažesnes mėnesines įmokas, nei išperkamosios nuomos atveju. Tad klientas, mokėdamas tas pačias mėnesines įmokas, gali įsigyti naujesnį, o tuo pačiu ir brangesnį automobilį. Paprasčiau tariant, toks sandoris leistų vietoj jau naudoto automobilio įsigyti panašų naują automobilį, tačiau neišleidžiant daugiau pinigų.

Kita vertus, ne viskas taip paprasta, nes klientas sumoka daugiau palūkanų už didesnę automobilio vertės dalį. Taigi, specialistų teigimu, išperkamoji automobilių nuoma su likutine verte – optimaliausias pasirinkimas tiems klientams, kuriems svarbu „čia ir dabar“ sumažinti mėnesio įmokas.

Seno kledaro neįsigysi

Išperkamosios arba išperkamosios nuomos su likutine verte būdu geriausia įsigyti naujus ir naudotus automobilius, kurie nėra senesni nei 9 metų, o jų vertė nėra didesnė nei 6 tūkstančiai eurų. Tuo tarpu, perkant senesnį ir pigesnį automobilį, vertėtų pasinaudoti vartojimo paskola. Be to, reikėtų įvertinti ir tai, kad pasibaigus išperkamosios nuomos laikotarpiui, automobilis neturėtų būti senesnis nei 11 metų.

Naujas automobilis per vieną dieną

Privatus asmuo, siekdamas įsigyti automobilį išperkamosios nuomos būdu, privalo užpildyti prašymo paraišką ir dokumentus, patvirtinančius jo pajamas. Jei klientas raštiškai sutinka, kad išperkamosios nuomos bendrovė gali patikrinti jo pajamas „Sodros“ duomenų bazėje, tada pakanka ir paraiškos.  Preliminarus atsakymas dėl paraiškos gali būti pateiktas jau per 15 min, o galutinis patvirtinimas užtrunka iki valandos.

Tomas Morkūnas – studijuoja reklamos vadybą, domisi reklama internete, SEO, socialine rinkodara, IT naujovėmis… Laisvalaikiu užsiima internetinių projektų kūrimu bei jų reklama internete.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: