advocate.com archyvo nuotr.

Serbų ultranacionalistai protestuoja prieš Švedijos menininkės Elisabeth Ohlson Wallin  fotografijų parodą “Ecce Homo”, po to kai LGBT eitynės Belgrade buvo uždraustos antrus metus iš eilės.

Transvestititu vaizduojamas Jėzus apsuptas LGBT apaštalų yra pakankamai vykusi priežastis sukelti daug nepasitenkinimo. Fotografija imituojanti Leonardo da Vinci šedevrą “Paskutinė vakarienė” sukėlė tiek sumaišties, jog parodą teko saugoti dvidešimt keturias valandas per parą. Ši fotografija yra viena iš 12 prieštaringos ir šokiruojančios parodos “Ecce Homo” kūrinių, paremtų naujai interpretuotais bibliniais motyvais.

E.Wallin grupinės nuotraukos, kuriose Jėzus vaizduojamas apsuptas transvestitų, transeksualų, fetišistų, sadomazohistų, AIDS/ŽIV nešiotojų,  sukėlė didžiulį diskusijas Švedijoje, kur jos pirmą kartą pasirodė 1989 metais.

Tačiau Belgrade  “Ecce Homo” iššaukė tikrą skandalą ir protestų audrą. Kovoti su protestuotojais buvo pasitelkta 2000 policininkų. Paroda buvo skirtas švęsti įvyksiančias LGBT eitynes, tačiau miesto politikai atšaukė šį įvykį po didėjančių saugumo problemų ir opozicijos lyderių spaudimo.

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: