Adele / Asmeninio archyvo nuotr.

Dažnai įprasta manyti, kad įspūdingiausius kūrinius sukuria daug patirties turintys ir pripažinti kūrėjai. Šis stereotipas baigia išnykti, kadangi vis dažniau pasaulį savo idėjomis ir darbais sudrebina jaunuoliai, kurie neretai nė nebūna sulaukę pilnametystės. Unikalios verslo ir technologijų idėjos, pasiekimai sporte išgarsino ne vieną jauną žmogų, ne išimtis ir muzikos pasaulis – šiandien kviečiame susipažinti su top 10 muzikinių hitų, kuriuos sukūrė paaugliai.

10. Adele – Hometown Glory

Šiuo metu jau per trečią dešimtį perkopusi atlikėja Adele savo karjeros pamatus kloti pradėjo dar 2006-aisiais, kuomet jos draugas socialiniame tinkle MySpace paskelbė mokyklos projektui įrašytus Adelės atliekamus kūrinius. Įrašai sulaukė nemenko populiarumo, juos pastebėjo įrašų kompanija XL Recordings. Bendradarbiavimas vyko sėkmingai, ir 2008-aisiais pasaulį išvydo jos debiutinis albumas 19, taip pavadintas dėl atlikėjos tuometinio amžiaus (tiesa, šią tendenciją Adele tęsė ir tolimesnių savo albumų pavadinimuose). Tikru proveržiu galima laikyti jos pirmąjį singlą Hometown Glory, išleistą 2007 m. Tai – pirmasis kūrinys, kurį visą Adele parašė pati. Pasak dainininkės, dainos gimimą įkvėpė ginčai su mama dėl būsimų studijų universitete, ir kūrinyje ji norėjo įprasminti prisiminimus iš gimtojo miesto. 2010-aisiais Hometown Glory buvo nominuota Grammy apdovanojimui už geriausią moters vokalinį popmuzikos atlikimą.

9. Amy Winehouse – Stronger Than Me

Ši britų dainininkė taip pat prisidėjo prie kone visų savo dainų kūrimo. Jos karjera prasidėjo visai netikėtai – vieną Amy dainos demo versijų tuometinis jos vaikinas nusiuntė muzikinės leidybos kompanijos A&R atstovui, kuris liko sužavėtas  jaunos merginos talentu. 2003-iaisiais buvo išleistas Amy Winehouse debiutinis albumas pavadinimu Frank. Tuo metu atlikėja buvo neseniai atšventusi savo dvidešimtąjį gimtadienį. Nors šiame albume pasirodęs singlas Stronger Than Me yra mažiausiai pelno atnešęs ir žemiausius reitingus topuose užėmęs įrašas, 2004-aisiais ši daina atlikėjai pelnė prestižinį Ivor Novello apdovanojimą už geriausią metų dainą. Tiesa, apie dainos žodžių prasmę ir apie tai, kam jie skirti, Amy Winehouse neatviravo.

8. Stevie Wonder – Uptight (Everything’s Alright)

Šis fenomenalus atlikėjas, per visą savo gyvenimą susišlavęs daugybę apdovanojimų ir įvertinimų už gyvenimo nuopelnus, savo karjerą pradėjo itin jaunas – būdamas 11 metų, jis jau pasirašė sutartį su įrašų kompanija Motown. Uptight (Everything’s Alright) yra pirmoji daina, prie kurios kūrimo prisidėjo pats dainininkas. Viena iš dainos bendraautorių, Silva Moy, pasakojo, kad jaunuolis tiesiog pradėjo groti ir dainuoti žodžius everything is all right, uptight, ir tai buvo viskas, ką jis buvo paruošęs, tačiau su kolegų pagalba jaunajam genijui pavyko sukurti sėkmingą hitą.

7. Fiona Apple – Criminal

Amerikiečių atlikėjos Fionna Apple karjera prasidėjo XX-ojo amžiaus pabaigoje, kai 1994-aisiais kasetę su jos įrašais draugas perdavė muzikos leidėjai Kathryn Schenker. Septyniolikmetė mergina susipažino su muzikos pasauliu, ir jau po dvejų metų buvo išleistas jos albumas Tidal. Trečiasis albumo singlas, Criminal, tapo hitu ir neilgai trukus pakliuvo į JAV muzikos topus. Būtent ši daina tapo jos sėkmingiausiu kūriniu, kuris neseniai nuskambėjo filme Hustlers. Pati dainininkė teigia, kad nors tuomet, kai įrašė šią dainą, ji simbolizavo neteisybę dėl tikslo siekimo pasitelkiant seksualumą, tačiau šiandien ji sako, jog, praėjus šitiek laiko, nei daina, nei jos žodžiai nebeturi didelės reikšmės atlikėjai. Bėgant laikui, keitėsi tiek ji, tiek jos vertybės.

6. Robyn – Do You Know (What It Takes)

Savo muzikinį kelią švedų atlikėja pradėjo būdama vos dešimties, kuomet įgarsino vieną iš animacinio filmo veikėjų. Vėliau sekė keletas televizijoje atliktų dainų, ir jaunoji dainininkė sulaukė pripažinimo. Būdama šešiolikos, ji išleido savo pirmąjį albumą, Robyn Is Here. Pasaulyje Robyn išgarsėjo 1997-aisiais, kai į JAV muzikos topus pakliuvo net 2 jos kūriniai: Show Me Love ir Do You Know (What It Takes). Pastarojo Amerikoje buvo parduota net 500 000 kopijų, o pati dainininkė iš kritikų sulaukė gausybės pagyrų dėl kūrinio.

5. Arctic Monkeys – I Bet You Look Good On The Dance Floor

Ši britų alternatyvaus roko grupė savo karjerą pradėjo 2002-aisiais, ir prabėgus vos porai metų sulaukė milžiniško pasisekimo. 2005 m. kūrinys I Bet You Look Good On The Dance Floor iškart pateko į britų muzikos topus, ir ten kurį laiką karaliavo pirmojoje vietoje. Kūrinį pati grupė paskelbė internete, kartu su keletu kitų dainų demo versijų, kolekcija vadinosi Beneath the Boardwalk ir ją laisvai atsisiųsti galėjo kiekvienas norintis. Dainos autorius – vokalistas Alexas Turneris, kuriam tuo metu buvo vos 18. Žurnalistų paklaustas apie įkvėpimą kuriant, jis atsakė, kad jie tiesiog kuria apie tai, ką mato gyvendami Šefilde. Apie ką gi daugiau čia galėtume rašyti?

4. Taylor Swift – Teardrops on My Guitar

Būdama keturiolikos, Taylor Swift pasirašė sutartį su Sony/ATV Music publishing house ir tapo jauniausia dainininke, pasirašiusia sutartį su šia kompanija. 2006-aisiais atlikėja išleido albumą, pavadintą savo vardu. Antrasis albumo singlas, Teardrops on My Guitar, vėliau keliskart išleistas atskirai, ir pasaulio muzikos padangėje pasirodė gana solidžiai – pateko į daugelį muzikos topų. Ši daina buvo apie vaikiną, su kuriuo Taylor kartu mokėsi mokykloje. Tai buvo vaikinas, kuris man tikrai patiko, tačiau apie tai jis nė nenutuokė. Na, bet manau, kad dabar jau tikrai žino, paklausta apie dainos atsiradimą pasakojo atlikėja.

3. Avril Lavigne – Losing Grip

Pasaulinio garso atlikėja Avril Lavigne buvo vos keturiolikos, kai susipažino su muzikos pasaulio virtuve. Šiandien ji – daugybės žymių kūrinių autorė. Jos debiutinis albumas Let Go, pasirodęs 2002 m., buvo nominuotas Grammy apdovanojimui. Nors daina neužkariavo topų viršūnių, tačiau pasirodė sėkmingai – jos kūrinys skambėjo daugelyje šalių ir tvirtai laikėsi topų viduryje. Tuomet aštuoniolikmetė dainininkė teigė, kad jos pačios mėgstamiausia albumo daina – Losing Grip, kurią ji parašė apie buvusį vaikiną, nevertinusį jos tinkamai. Jis niekada neparodydavo, kad myli mane. Avril pridūrė, kad dainų rašymas jai – tarsi spragtelėjimas pirštais: jei kas nors man pasakytų „eik ir parašyk dainą“, aš taip ir padaryčiau. Aš galiu sukurti dainą per dieną.

2. Billie Eilish – Bad Guy

Žaibiškai išgarsėjusi Billie Eilish savo muzikinį kelią pradėjo 2015-aisiais, būdama keturiolikos, kai garso įrašų platformoje Soundcloud paskelbė savo dainos Ocean Eyes, kurią parašė Billie vyresnis brolis Finneas‘as, įrašą. Lygiai po metų šią dainą atlikėja įrašė jau profesionalioje garso įrašų studijoje. Kūrinys sulaukė milžiniško pasisekimo. 2019-aisiais pasirodė daina Bad Guy, greitai tapusi megahitu. Tai buvo penktasis jos debiutinio studijinio albumo singlas. Bad Guy buvo nominuota keletui dešimčių apdovanojimų, o pasaulio topuose be konkurencijos lyderiavo ilgą laiką. Pasak autorės, šios dainos mintis – personų pašiepimas, ji tarsi pasišaipė ir iš savęs pačios. Billie Eilish tapo pirmąja atlikėja, gimusia XXI a. ir sukūrusia pirmas vietas topuose skynusį hitą.

1. Lorde – Royals

Debiutinis Naujosios Zelandijos atlikėjos Lorde singlas Royals tapo didžiuliu hitu visame pasaulyje. Visame pasaulyje buvo parduota 22 mln. įrašo kopijų, o pati daina net kiek ilgiau nei metus nesitraukė iš daugelio šalių muzikinių topų viršūnių. Pasak pačios atlikėjos, šį kūrinį ji parašė per maždaug pusvalandį, o tuo metu jai buvo viso labo penkiolika. Pati parašiusi beveik visas dainas savo albumams, Lorde pasakojo, kad Royals gimė ne visai spontaniškai. Nors ilgą laiką galvoje nešiojosi dainos konceptą, galutinį variantą vos per pusvalandį sukurti jai pavyko tik pamačius beisbolininko George‘o Brett‘o nuotrauką National Geographic žurnale. Ant George‘o marškinėlių puikavosi komandos Royals pavadinimas, kuris ir įkvėpė jaunąją kūrėją taip pat pavadinti ir savo būsimąjį hitą.

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: