© saturnobutto.com archyvo nuotr.

Saturno Butto – italų surrealistas, kuris laikomas vienu įtakingiausių šių dienų tapytoju.

Saturno Butto gimė 1957 metais Venecijoje. Italija ir jos gausi meno istorija labai paveikė jo kūrybą ir, berods, genetiškai įsiliejo į jo kraują. ,,Būdamas vaikas stebėdavau savo kaimyną, tapytoją dirbant sode. Jis tapė kraštovaizdį ir techniškai buvo greitas ir labai talentingas. Aš buvau sužavėtas ir troškau mėgdžioti jį.“ Saturno Butto kūrybos šaknys kerojasi iš klasikinės tapybos ir yra it paminklas Baroko menui. Nors menininkas nelinkęs išskirti savo įkvepėjų ir mokytojų, tačiau jį žavi erotiniai – vojeristiniai  Rembrandto ir Couberto darbai, kurie savo specifika panašūs į Butto tapybą.

Ant Saturno Butto paveikslų visuomet pastebimas Saturno planetos simbolis. ,,Saturno – mano krikščioniškasis vardas.“ Religijos tema neatsiejama ir nuo jo darbų, tik čia ji – tamsi ir net demoniška, nuspalvinta Butto mėgiamiausia kraujo spalva.

,,Man niekuomet nerūpėjo kokius jausmus mano darbai sužadins kitiems, aš bandau sukurti tai, kas mane išreikš.” – teigia Saturno Butto.

Saturno Butto darbai – odė nuogam žmogaus kūnui ir tam, ką jis sugeba ištverti.

Menininkas nevengia gilių tabu, todėl jo paveikslai gali šokiruoti. Juose herojai kovoja tarp eroticizmo ir skausmo, ekstazės ir nusižengimų .Metaforiniai ritualai, neo- gotiški altoriai mistiškoms slaptoms religijoms – neatsiejami Saturno Butto kūrybos elementai. Paveiksluose pasitelkdamas medicininius instrumentus, aštrius durklus ir vyno raudonumo spalvas Butto perteikia skausmą ir kančią. Jo vaizduojami kankiniai gyvena tarp žmonių pasaulio, kupino sekso ir nuodėmių, ir dvasinio pasaulio, kur kiekviena siela randa atpirkimą.

,,Aš nusprendžiu dirbti su modeliu, jei jis mane domina ir jaudina.” – rinkdamasis, kas pozuos jo paveikslams Saturno Butto taip pat prisipažysta, ieškantis ir bandantis pavaizduoti jų tamsiausias ir slapčiausias puses.

0

33

33-4

81

131

211

231

992

© saturnobutto.com archyvo nuotr.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: