Skandinavija tai kraštas, kuriam nesu abejingas. Į jos šalis mums nuolat siūloma lygiuotis ir tam veik visada galima pritarti. Nepaisant to įvairūs tų kraštų reiškiniai dažnai pateikiami kažkokiame mitologiniame kontekste.

Štai Delfis, per Blogeris Zeppelinus man apreiškė, kad “Švedijoje kairieji siūlo vyrams šlapintis atsisėdus”, pasirodo tai pasiūlė “Sormlando miesto savivaldos kairieji”. Ir čia mes matome išsyk kelias nesamones:

Pirma, Sormlando miesto nėra. Yra regionas piečiau Stokholmo. Lygiai kaip Lietuvoje nėra Dainavos miesto. O štai čia apie tą kraštą rašoma angliškai.

Antra, jie agituoja už tai jau ne pirmą dešimtmetį, nepastebėjau kad būtų ką suagitavę.

Taip jau sutapo, kad vos prieš porą dienų teko lankytis Stokholme ir Skavstoj prie Nykopingo į kurią skraidina Runkelair. Tai štai, Skavstos oro uoste tualetas išties bendras ir jame pisuarų nėra. Gal kas ir tikėjos didesnės švaros, bet vargiai mūsų tautiečiai susilaikys neapmyžę lentos. Tad čia daugiau nepatogumas moterims, ypač kad išlindus iš kabinos nėra galimybės intymiai ką apsitvarkyti. Pinigų be abejo sutaupė – vienas tualetas vietoje dviejų. Nesvarbu ką sako propaganda ar kuo tai teisinama. Svarbu faktai. O socialinė inžinerija nedėkingas reikalas – žmonijos vienu ypu neperauklėsi. Nors žinoma pakabinti lentelę galima.

Pačiame Stokholme išvis nėra viešųjų tualetų moterims. Yra tokios metalinės metro pločio būdelės ant kurių vienos sienos myžama, smirdi jos iš tolo, tad su niekuo nesupainiosi. Jei moteriškę labai prispyrė ir iki tualeto esančio muziejuje ar kavinėje nebenubėga, gali bandyti pasinaudoti ta sovietinį plakatų stulpą primenančia geležine dėže. Bet būkite atsargios, jei netyčia betūpdamos neišlaikysite lygsvaros, atsiremti galite tik į purviną ir prasmirdusią numyžtą sieną. Pabaigai pastebėsiu kad šlapintis teks tiesiog ant grindų. Tai žinoma nereiškia kad Stokholme ar Švedijoje trūksta viešųjų tualetų. Jei norite gero, švaraus ir tvarkingo tualeto – eikite į muziejų, ten net specialių įtasų invalidams rasite.

Tai štai, netikėkite mitais, ypač tais kurie kuriami Lietuvoje.

Originalus įrašas tinklaraštyje Florian

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: