Šiaurės korėjos diktatorius Kim Jong Unas ir jo žmona Ri Sol-Ju

Šiaurės Korėjos vadovas, diktatorius Kim Jong Unas neseniai vertė žmones spėlioti, ar jis gyvas, ar miręs. Trys bauginančios ir gražios moterys gyvena šio drūto trisdešimt aštuonerių despoto artimiausiame rate, ir viena jų – pop žvaigždė Hermito karalystėje ir, galimai, Kimo meilužė.

Pastarosiomis savaitėmis įtakingoji Kimo sesuo, Kim Yo Jong, dabartinė galingo Šiaurės Organizavimo ir Orientavimo departamento, reguliuojančio visus gyvenimo Šiaurės Korėjoje aspektus, vadovė, tapo pagrindiniu žiniasklaidos taikiniu. Daugybė ataskaitų teigia, kad ji pavaduotų brolį, jei šis mirė ar buvo pernelyg apsirgęs, jog galėtų vadovauti.

Tačiau jo žmona, Ri Sol-ju, kuri viešumoje buvo matoma žymiai daugiau nei Kimo tėvo ir senelio žmonos, pasak ekspertų turi daug daugiau įtakos, negu daugelis įsivaizduoja. Jų santuoka buvo suplanuota, kaip įprasta Šiaurės Korėjoje, ir turi du, o galbūt ir tris vaikus. Ri Sol-ju yra atlikėja ir palaikymo komandos šokėja. Buvęs CŽV analitikas Jungas H. Pakas savo naujojoje knygoje teigia, kad Kimas save mato kaip veržlų korėjietišką Johną F. Kennedį ir savo žmoną – kaip madingą ir prašmatnią Jackie, kurią jis auklėja elgtis ir atrodyti kaip ikoniškoji Amerikos pirmoji ponia. „Aš nemanau, kad Kimo žmona turi kokių nors šansų tapti realia politinio gyvenimo dalyve, tačiau elitas ją gerbia,“ teigė Šiaurės Korėjos analitikas Bruce‘as Bechtolas, buvęs DIA narys. „Ji neabejotinai graži ir manau, kad ji su vaikais būtų saugi, jei Kimui kas nors nutiktų. Jie jos nenužudytų, kaip kad buvo pasielgta su Kimo dėde. Galbūt ji būtų deportuota iš šalies, bet tai – daugiausia, ką jie galėtų padaryti.“

Hyon Song-Wol

Tačiau sesers ir žmonos roles komplikuoja moteris, vardu Hyon Song-Wol, keturiasdešimt trejų, kuri galimai yra, kaip korėjiečiai sako, „vyresnioji sesuo-žmona“ – meilužė, kuri yra vyresnė nei tikroji žmona. Hyon, kuri vadovauja moterų grupei „Moranbong“, laikomai Šiaurės Korėjos „Spice Girls“ atitikmeniu, kaip ir Kimas, šį mėnesį buvo laikoma mirusia. Manyta, kad ji buvo viešai nuteista kartu su savo pirmosios grupės narėmis už galimą mokesčių slėpimą ir pornografinius vaizdo įrašus. Tačiau kaip ir Kimo, gandai apie jos mirtį, pasirodo, buvo perdėti. Neilgai trukus ji pasirodė viešumoje, ir dabar yra pagrindinė Kimo pagalbininkė – profesionaliai ir, galbūt, asmeniškai. Ji perėmė Kimo sesers kažkada užimtas pareigas, vadinamas „Renginių režisierė“, ir yra atsakinga už visų viešų renginių, kuriuose pasirodo Kimas, organizavimą.

Pasak gandų, Hyon yra sena Kimo draugė iš jaunystės laikų, taip pat ji gali būti paskutinė jo tėvo Kim Jong II-ojo meilužė arba vieno iš Kimo vaikų mama. Kai kurie šaltiniai teigia, kad Kimo ir Hyon santykiai jaunystėje buvo uždrausti Kimo tėvo, tačiau atgijo po Kim Jong II-ojo mirties 2011-aisiais ir Kimo tapimo naujuoju Šiaurės Korėjos lyderiu.

Kim Yo Jong

Hyon ir Kimo sesuo abi buvo Šiaurės Korėjos delegacijoje, dalyvavusioje 2018-ųjų žiemos Olimpinėse žaidynėse, vykusiose Pietų Korėjoje. „Hyon yra labai galinga moteris,“ teigia Jasonas Lee, gimęs Šiaurės Korėjoje, tačiau dabar gyvenąs JAV. Jis – elitinių politikų sūnus, augęs Pyongyange, ir turėjo daugybę draugų, kurie buvo susiję su Kimų šeima. „Ji neabejotinai įtakingesnė nei žmona, tačiau veikiausiai vis dar nėra tokia įtakinga kaip sesuo.“ Priešingai nei Kimo sesuo ir žmona, Hyon netektis mirus Kimui arba jam netekus savo galios, būtų didžiausia.

„Jis myli savo žmoną,“, teigia Michaelas Maddenas, „NK Leadership Watch“, organizacijos, tiriančios Šiaurės Korėją, įkūrėjas ir vadovas. „Šiuo klausimu Kimas elgiasi beveik moderniai. Tačiau Hyon neabejotinai bendrame paveiksle užima svarbią vietą.“ Bent kol kas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: