Jau birželio 12-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje su publika sveikinsis vienas labiausiai provokuojančių atlikėjų muzikos istorijoje. Amerikiečių dainininkas Marilyn Mansonas garsėja ne tik milijonus gerbėjų daugiau nei 20 metų kerinčia kūryba – žurnalistų jis vadinamas vienu geriausių pašnekovų muzikos pasaulyje, kuris niekada neieško žodžio kišenėje.

Prieš pradėdamas dainininko karjerą, Marilyn Mansonas pats dirbo muzikos žurnalistu. Tarp jo kalbintų atlikėjų buvo ir grupė „Red Hot Chili Peppers“, šią vasarą viešėsianti Kaune.

„Jie mane išmetė iš kambario, nes uždaviau įžūlių klausimų. Nieko nuostabaus – aš pats būčiau save išmetęs. Juokingiausia, kad po daug metų grupės bosistas Flea už 30 tūkstančių dolerių nusipirko mano paveikslą. Jis nė neprisiminė to nemalonaus epizodo“, – pasakoja Marilyn Mansonas.

Šokiruojančiu įvaizdžiu vieniems susižavėjimą, o kitiems – įniršį keliantis artistas neslepia, kad į sceną žengti jį įkvėpė būtent žurnalisto darbas: „Supratau, kad daugelis garsių muzikantų – beviltiškai nuobodūs pašnekovai. Pamaniau, kad mano interviu būtų įdomesni“.

Šį planą muzikantas įgyvendino su kaupu – jo pasvarstymai įvairiomis temomis nuolat sukelia šurmulį, prieš aštuonerius metus JAV išleista iš Marilyn Mansono citatų sudaryta knyga.

Artėjant dainininko viešnagei Lietuvoje, siūlome prisiminti dešimt jo frazių, atskleidžiančių savitą Marilyn Mansono pasaulėžiūrą.

Apie pirmąją patirtį scenoje: „Tai buvo mokykloje – spektaklyje vaidinau Jėzų. Per juosmenį persirišau rankšluostį, bet buvau kvailys ir nemūvėjau apatinių. Dičkiai pribėgo ir nuplėšė rankšluostį – klasikinis košmaras, kai stovi nuogas prieš visus klasiokus. Taip mane pirmą sykį traumavo krikščionybė“.

Apie gyvūnus: „Nekenčiu, kai skleidžiami gandai, kad aš žudau šunis. Pats turiu šunį, kodėl turėčiau jį žudyti? Man patinka gamta, ten viskas logiškiau – gyvatė neatsiprašinėja už savo veiksmus, voverė neieško amžinojo išganymo“.

Apie pamišusius gerbėjus: „Vieną vakarą klykianti mergina užšoko ant scenos, pasileido prie manęs ir norėjo sukišti smilkstančią cigaretę į akį. Mūsų gerbėjai būna gana atsidavę“.

Apie aprangos stilių: „Apsimauti džinsus ir eiti pietauti į prekybos centrą – tai baisiausias dalykas, kokį galiu įsivaizduoti. Tai būtų tikrai šlykštu“.

Apie narkotikus: „Man jų nereikia. Pakanka prieš miegą suvalgyti aštraus maisto – sapnai bus tikrai gerokai „nuplaukę“. Prisirijus ekstazio neįmanoma veikti nieko daugiau, tik šerti babuinus. Kartą man tai nutiko – Floridoje mane visiškai apsvaigusį įleido į babuinų narvą, nes prižiūrėtojas buvo mano gerbėjas. Prisakė nespoksoti babuinams į akis, nes jie – pavojingi gyvūnai. Aš, žinoma, tik tai ir dariau.“

Apie kuklumą: „Esu labai drovus. Niekada nemiegu nuogas, nebent „nulūžtu“ be drabužių. Kamuoja baimė, kad prabusiu ir prieš mane stovės policininkas arba mano tėvai. Galbūt tai kyla iš mano polinkio į ekshibicionizmą. Normalus psichologinis reiškinys“.

Apie seksą: „Su vaikais ar gyvūnais – jokiu būdu. Visa kita man atrodo priimtina. Yra dalykų, kurių pats nenorėčiau daryti, bet dėl jų man nekyla moralinių klausimų“.

Apie savo populiarumo fenomeną: „Esu didžiausias pokštas, koks yra iškrėstas muzikoje. Labai tamsus ir šlykštus, ciniškas pokštas. Bet man vis dėlto patinka iš jo juoktis“.

Apie kaltinimus, kad šou dekoracijų elementai neva primena nacių simbolius: „Būtent sunaikinti fašizmą yra mano tikslas. Bet jei žmonės mano koncertuose įžvelgia fašizmą, tai glūdi jų viduje. Koncertas tik padeda atsiskleisti jų pačių polinkiams. Aš nesiekiu pasmerkti ar palaiminti. Esu čia tam, kad plaukčiau prieš srovę. Taip transformavau savo pasaulį, kad pats tapau išgalvotu personažu, kuriam neegzistuoja jokios ribos“.

Apie religiją: „Dievas turi gerą humoro jausmą, kitaip manęs čia nebūtų, ar ne? Kartą krikščionys protestuotojai pagrasino susprogdinti areną Amerikoje, kurioje turėjau koncertuoti. Kaip krikščioniška. Tokiems noriu pasakyti – jei nepatinka prekė, skųskitės gamintojui. Jūsų Dievas mane sukūrė. Jei jūsų tikėjimas – toks tvirtas, neturėtumėte baimintis vienos roko žvaigždės. Bet man patinka, kai keliamas dėl manęs toks triukšmas. Tai – mano įtakos pripažinimas“.

Bilietais į Marilyn Mansono pasaulinio turo „Hey Cruel World… Tour“ pasirodymą „Žalgirio“ arenoje prekiaujama Ticketpro.lt bei „Bilietų pasaulio“ kasose ir Interneto svetainėse. Vieno populiariausių sunkiosios muzikos atlikėjų pasirodymą Lietuvoje rengia didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „BDG Music“, liepos 28 dieną „Žalgirio“ arenoje pakviesiantis išgirsti grupės „Red Hot Chili Peppers“ koncertą, liepos 31 dieną  – išgirsti populiariausias Stingo dainas, o rugpjūčio 21 dieną – sostinės Vingio parke mėgautis įspūdingu Lady Gagos šou.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: