KlaipedosZinios.lt archyvo nuotr.

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) bei Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) prašydami atlikti tyrimą, dėl galimos korupcinio pobūdžio veikos ir viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste.

2019 m. vasario 7 d. buvo paskelbta LRT Tyrimų skyriaus publikacija, kurioje aprašoma, kaip kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu į Klaipėdos merus kandidatuojantį Valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių A. Vaitkų parėmusiems uoste veikiantiems verslininkams buvo sudaromos palankesnės sąlygos vykdyti veiklą.1

„Nors veiklos sąlygos buvo gerinamos ir kitoms uosto bendrovėms, tačiau, LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, A. Vaitkaus ir LVŽS rinkimų kampaniją parėmę verslininkai sulaukdavo dvigubos naudos: pavyzdžiui, kol uostas už savas lėšas gerino su Baltarusija dirbančio Klaipėdos verslininko Igorio Udovickio naudojamas krantines, kita jo bendrovė laimėjo šių darbų konkursą. Taip pat I. Udovickio ir kitų publikacijoje minimų verslininkų įmonėms be konkurso išnuomotos uosto krantinės“, – teigė Laurynas Kasčiūnas.

Seimo nariai rašte atkreipia dėmesį, kad finansinė parama buvo skiriama ne A. Vaitkui tiesiogiai, o į LVŽS rinkiminę sąskaitą šių metų kovą vyksiantiems savivaldos rinkimams.

„Primenu, kad LVŽS rinkiminę kampaniją remiančių verslininkų įmonėms buvo neleista plėstis Klaipėdos uoste, nes jos gavo neigiamą Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos išvadą. Dėl to esame kreipėsi į susisiekimo ministrą. Tačiau paaiškėjusios naujos aplinkybės reikalauja ne tik politinės atsakomybės, bet ir išsamaus specialiųjų tarnybų vertinimo“, – teigė A. Ažubalis.

„LRT žurnalistų surinkta medžiaga yra skandalinga, todėl prašome įvertinti publikacijoje pateiktą informaciją ir atsakyti, ar Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir uosto įmonių bendradarbiavime yra korupcinio pobūdžio veikos. Taip pat, kyla įtarimas dėl galimų viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų, todėl kreipiamės į Viešųjų pirkimų tarnybą prašydami tai įvertinti“, – parlamentarų raštą komentavo A. Anušauskas.

1Rūta Juknevičiūtė, „LRT tyrimas. A. Vaitkų rinkimuose parėmusių verslininkų sėkmė uoste: verslo sąlygų gerinimas, žemė be konkursų ir laimėti pirkimai“. LRT, 2019 m. vasario 7 d., <https://www.lrt.lt/naujienos/lrt-tyrimai/46/244331/lrt-tyrimas-a-vaitku-rinkimuose-paremusiu-verslininku-sekme-uoste-verslo-salygu-gerinimas-zeme-be-konkursu-ir-laimeti-pirkimai> [Žiūrėta 2019-02-07].

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: