© Karolinos Vainiūtės / KlaipėdosŽinios.lt nuotr.

Seimas pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, pagal kurias nestacionariosiose viešojo maitinimo vietose ir paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose bus leidžiama prekiauti silpnais alkoholiniais gėrimais, kurių koncentracija neviršyja 15 procentų. Taip pat savivaldybėms palikta galimybė pačioms nuspręsti dėl licenzijų ir prekybos vietų.

Naujos įstatymo nuostatos įsigalios nuo rugpjūčio 1 d., už naujas pataisas balsavo 68 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 2 seimo nariai.

Naujos įstatymo pataisos dėl alkoholio prekybos sulaukė įvairių nuomonių tarp Seimo narių. Vienas iš pataisos dėl prekybos alkoholiu paplūdimiuose iniciatorių Simono Gentvilo nuomone, šiuo metu pajūryje yra paradoksali situacija, jei kavinė turi pamatus, ji turi teisę prekiauti alkoholiu, o jei yra nestacionari negali. O seimo narys Mykolas Majauskas tikino, kad tokiu ribojimu yra diskriminuojamas verslas ir skatinamas šešėlis, nes poilsiautojai gali pirkti alkoholį parduotuvėse ir neštis į paplūdimį

Priešinga nuomonė buvo Seimo Sveikatos reikalų komiteto, siūliusio nepritarti šiam pasiūlymui, nes jo teigimu paplūdimiai nėra ta vieta, kurioje turėtų būti prekiaujama ir vartojami alkoholiniai gėrimai.

„Neblaivūs žmonės labiau linkę daryti nusižengimus, prarasti savikontrolę, didėja įvairių traumų ir saulės smūgio tikimybė. Siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą, sveikatą ir net gyvybę, taip pat ir kultūringą laisvalaikio leidimą, neturėtų būti leidžiama paplūdimiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais“, – teigiama Seimo komiteto išvadoje.

© Karolinos Vainiūtės / KlaipėdosŽinios.lt nuotr.

Poilsiautojų nuomonė dėl įstatymo pakeitimų

Be jokios abejonės naujos įstatymo pataisos sukėlė diskusijas ir tarp poilsiautojų bei pajūrio gyventojų. Vieni džiaugiasi, kad nereikės pirkti alkoholio parduotuvėse ir paslapčiomis neštis į paplūdimį, o tai gales padaryti tiesiog vietoje. Kiti sako, kad tai labai pavojingas sprendimas, nes gali padaugėti nelaimingų atsitikimų ir ramybę drumstančių poilsiautojų.

Melnragės paplūdimyje pakalbinta senjorė Janina sako – „ Manau, čia tikrai negerai, jei vartotų nedaug tada gal ir ne taip blogai, bet žinot kaip būna – dažniausiai su tais poilsiautojais nėra saiko, prisigeria tada skęsta ir dar visokių problemų atsiranda.”

Jaunimas nusiteikęs kiek kitaip dėl naujų įstatymo pataisų. Pakalbinus grupelę jaunuolių, visi bendrai teigia, kad šis priimtas sprendimas turi pliusų ir minusų. Pataisas vertina teigiamai dėl to, kad poilsiautojams nebereikės alkoholio pirkti ir neštis paslapčiomis, minusas, kad tikrai gali padaugėti nelaimingų atsitikimų. Jaunuoliai taip pat mano, kad paplūdimiuose tikrai yra ir saikingų poilsiautojų, kurie nekels gresmės sau ir kitiems.

Naujos įstatymo pataisos dėl alkoholio prekybos iš vienos pusės padės verslui, pajamos kils ne prekybos centrams, o pajūrio verslininkams, tačiau tai sukels papildomų rūpesčių dirbantiems gelbėtojams ir patiems poilsiautojams.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: