© mshove.com archyvo nuotr.

Savamoksliu menininku save vadinantis Scott Hove siūlo užkąsti rausvų, spalvingomis iltimis, dantimis ir ragais padabintų desertų.

Jo manymu grožis, absurdas, godumas – kasdieniai pakeleiviai mūsų gyvenime. Todėl savo darbuose jis bando išryškinti grožio ir žiaurumo santykį, vaizduoja dramą tarp natūralaus ir mechanizmais pagrįsto pasaulio.

Savo karjeros pradžioje, beveik prieš dvidešimt metų Hove demonstravo tapybos ir piešimo darbus. Jau ketvirtoje klasėje pradėjęs piešti, dabar jis yra labiausiai žinomas kaip skuptūrų-tortų ir instaliacijų autorius, kuriantis ir gyvenantis Oakland‘, Kalifornijoje.

Bet kodėl būtent tortai? Vyras ir desertų kūryba lyg ir žengia priešingomis kryptimis? Jo manymu ne. Vienoje parduotuvėje esančioje San Franciske, buvo parduodamas didelių dydžių maisto imitacijos. Hove, dar vaiko akyse, tai atrodė absurdiška. Todėl jis pats, apie 2005 metus pabandė sukurti netikrą tortą, tik padaryti jį kitokį nei buvo matymame centre. Pavyko. Taip ir gimė moteriškai žiaurūs desertai. Dabar, jei norėsite užsisakyti nemažą tortą savo šventei turėsite patuštinti piniginę ir paruošti apie 5000 Lt.

Scott Hove darbuose skeptikai įžvelgs tik keistą kūrėjo fantazijos vaisių, prasižiojusį, barbišką tortą. Tačiau skulptūrose galime atrasti ir senovės kultūrų, mito, tradicinės architektūros bruožų. Šie dalykai įkvepia skulptūrų autorių. Hove subtiliai kritikuoja mūsų kultūrą ir keliuose savo darbuose, tokiuose kaip batų skulptūros, naudoja fetišo elementus.

Visa kūryba prasideda nuo idėjos, kartais aiškios, o kartais gimstančios bedrožinėjant. Hove nutapo formą ir pagrindinį jos sluoksnį akriliniais dažais. Paėmęs tradicinius tortų dekoravimo įrankius ir sumaišytus dažus jis keliauja į miestą, kur ieško įvairių priedų, tokių kaip vyšnios ar dantys. Kelias dienas menininkas žiūri į pirmąjį sluoksnį bei rastus daiktus, kol galvoje pamato torto vaizdą. Pagaminti formai naudojamas poliureteno putplastis, kur drožinėjant rankiniais japoniškais peiliais ar dildėmis gaunamas norimas pavidalas. Iltis ir liežuvius jis pasirenka iš savo kolekcijos, kurią sukaupė iš žmonių, aprūpinančių iškamšų darytojus.

„Saldus prieglobstis, nesibaigiantis tortų peizažas, kaip atokvėpis nuo sunkios išorinio pasaulio realybės” – taip kalbama apie žymiausią menininko darbą, Cakeland’ą, pradėtą kurti 2005 metais. Tai skulptūrų instaliaciją, kur tortų skulptūros kybo ore, yra pritaisytos prie sienų ar ant grindų. Įėjęs ten jautiesi lyg tikro torto viduje.

Pažvelgus į S. Hove instaliacijas bei skulptūras gali susidaryti įspūdis, kad pats autorius labia mėgsta saldumynus ir medžioklę. Tačiau yra priešingai. Hove itin myli gyvūnus, smerkia blogai su jais besielgiančius, o saldumynai jį padaro tingiu, todėl pasigardžiavimui suvalgo tik mažą gabalėlį skanaus torto. Taip pat, norėdamas pragyventi, rengti parodas, jis dirbo įvairių darbų, nuo laivo tiekėjo iki vilkiko vairuotojo, puikiai lanksto iš vielos, o apie save sako „Aš galiu būti kalvis, ar metalo fabriko darbuotojas, kai man reikia tokiu būti”.

Reklama: Dantų balinimas Šiauliuose

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: