Kanye Westt / instagram.com/kanyewestt_official archyvo nuotr.

Kanye Omari West – žinomas JAV muzikos prodiuseris ir repo atlikėjas, jau spėjęs susišluoti 21 “Grammy” apdovanojimą už pasiekimus muzikoje. Pradėjęs karjerą 2000 metais, jis dirbo įrašų kompanijoje “Roc-A-Fella Records” prodiuseriu, kol po ketverių metų išleido savo pirmąjį solo albumą pavadinimu “The College Dropout” (liet. “Metęs koledžą”). Nuo to laiko atlikėjas išleido daugiau nei 10 albumų ir parašė daugiau nei 100 dainų.

Kanye West ne tik atrado save muzikos versle, bet ir mados industrijoje. 2007 metais, bendradarbiaudamas su gatvės aprangos prekės ženklu “A Bathing Ape”, sukūrė sportbačius, kurie vaizduoja jo talismaną – “Dropout Bear” (liet. “Iškritęs lokys”). Atlikėjas taip pat dirbo su tokiais prekės ženklais kaip Nike ir Louis Vuitton.

2014 metais Kanye West susituokė su verslininke ir televizijos įžymybe Kim Kardashian. Šiuo metu garsioji pora turi keturis vaikus: Northą, Saintą, Chicagą ir Psalmą. 2015 metais reperis kartu su vokiečių sportinės aprangos prekės ženklu Adidas išleido aprangos liniją pavadinimu “Yeezy”.

http://www.instagram.com/p/B_AnD3uAFlM/?utm_source=ig_embed

2016 metais Kanye West buvo diagnozuotas bipolinis sutrikimas (arba maniakinė depresija). Ši būklė yra nuotaikų ir minčių sutrikimas, kurį sudaro maniakinės ir depresinės stadijos, besikeičiančios tarpusavyje. Psichiatrų teigimu, bipolinis sutrikimas yra viena iš psichinių ligų, kuria sergantieji turi didžiausią riziką atimti sau gyvybę. Ši savižudybės rizika yra 10-30 kartų didesnė už visos populiacijos riziką.

Kanye atsisako vartoti vaistus dėl tokios sveikatos būklės, kadangi jis įsitikinęs, jog vaistai trukdo būti kūrybingam. Tačiau atlikti tyrimai rodo, kad asmenys, turintys bipolinį sutrikimą ir vartojantys vaistus, yra ženkliai produktyvesni nei tie, kurie tokių vaistų nevartoja.

Atlikėjas savo dainoje “Yikes” diagnozę apibūdino kaip “supergalią”, taip pat kūrinio žodžiuose galima pastebėti, jog Kanye kalba apie psichologinių problemų supratimo svarbą, ir jo sutrikimo požymis yra paranojos jautimas dėl supančios aplinkos.

http://www.instagram.com/p/Bo4WuD3BRRf/?utm_source=ig_embed

Tais pačiais metais, lankydamasis Baltuosiuose Rūmuose, Kanye West tikino, jog maniakinė depresija jam buvo neteisingai diagnozuota, kai jis iš tikrųjų turi miego sutrikimų. Pagal JAV verslo žurnalą Forbes, 2019 metais atlikėjas gavo nominaciją kaip daugiausiai uždirbantis hip-hopo kūrėjas pasaulyje, gaunantis virš 150 mln. dolerių.

Anksčiau Kanye West viešai išsakydavo, kad remia prezidentą Donaldą Trampą. 2018 metais televizijos laidos “Saturday Night Live” metu, West staiga pagriebė mikrofoną, kad galėtų pakritikuoti demokratus ir pagirti JAV prezidentą: “Jei kas nors mane įkvepia ir aš suartėju su tais žmonėmis, tada neprivalau tikėti visa jų politika”.

Atlikėjas sukaupė nemažai kritiškų pastabų dėl savo nuomonės išreiškimų. Pavyzdžiui, kai jis tvirtino, jog vergovė buvo žmonių pasirinkimas. Taip pat ragino pašalinti JAV konstitucijos 13 straipsnį, kuris panaikino vergiją. Kanye West dar yra žinomas dėl to, kad palaiko Twitter komentatorę Candace Owens, kuri Black Lives Matter protestuotojus vadina “verkšlenančiais mažyliais, kurie apsimeta esantys užguiti”.

http://www.instagram.com/p/CCO4Y2zhO_B/?utm_source=ig_embed

Kaip bebūtų, Kanye West politinės pažiūros yra sudėtingos ir visad besikeičiančios. 2005 metais West tvirtino, kad tuometiniam prezidentui Džordžui Bušui nerūpėjo juodaodžiai. Po kurio laiko atlikėjas pakeitė savo nuomonę ir pradėjo teigti, kad išsakė tokį požiūrį apie D. Bušą dėl nukentėjusio mentaliteto.

Reperis kartu su žmona Kim viešai gynė kalėjimo reformą. 2019 metais Kanye West per žmonos gimtadienį jos vardu paaukojo 1 milijoną JAV dolerių labdaroms, užsiimančioms  kalėjimo reformomis. 2018 metais viešėdamas Baltuosiuose rūmuose, Kanye susitiko su prezidentu Donaldu Trampu aptarti kalėjimo reformas ir buvo užsidėjęs raudoną kepuraitę su užrašu “Make America great Again” (liet. “Paversk Ameriką vėl didžia”) ir išsakė padriką monologą, trukusį 10 minučių.

Kanye West susitikime kalbėjo: “žmonės tikisi, kad, jei esi juodaodis, tai būtinai turi būti demokratas. Aš kalbėjau – kalbėdavau su žmonėmis, kurie teigė, kad socialinis aprūpinimas yra priežastis, dėl kurios daug juodaodžių galiausiai tampa demokratais. Žmonės teigia, kad, visų pirma, dėl riboto kiekio darbo vietų tėvai jas praranda, ir valdžia sugalvoja duoti tėvams daugiau pinigų, kad pastarieji susilauktų daugiau vaikų. Tada valdantieji panaikins psichinės sveikatos institutus ir kalėjimo rodikliai ženkliai padidės.”

http://www.instagram.com/p/CCGt8UHBk6c/?utm_source=ig_embed

2019 metų lapkritį Kanye viename renginyje pareiškė, kad 2024 metais kandidatuos į prezidento postą. “Kai 2024 metais balotiruosiuosi į prezidentus, mes sukursime tiek daug darbo vietų, kad aš nebebėgsiu, o vaikščiosiu”, – teigė jis. Atlikėjui paskelbus apie kandidatavimą, bendrovės Space X ir elektrinių automobilių gamintojo Tesla Motors įkūrėjas Elon Musk į Kanye pranešimą Twitter’yje atsakė: “Turi visą mano paramą”. Tačiau Kanye, paskelbęs apie kandidatavimą, nelabai skubėjo rinkti parašų ir registruotis iki tam tikros datos – praleido beveik visus nurodytus terminus.

“Mes privalome suvokti JAV pažadą pasitikėdami Dievu, vienijantį viziją ir ateities planavimą”, – Liepos 4 dienos proga savo Twitter paskyroje pranešė Kanye. “Kandidatuosiu į JAV prezidento postą”. Forbes žurnalui Kanye save apibūdina kaip žmogų, nepalaikantį aborto. Jis – antivakcinacijos šalininkas, kuris tiki, kad Dievas pats paskirs prezidentą. Prieš Kanye sugalvojant balotiruotis į prezidento postą, jam 2015 metais buvo pasiūlytas Michaelo Jacksono avangardinio vaizdo klipo apdovanojimas MTV muzikos vaizdo klipų apdovanojimuose.

Jei Kanye būtų išrinktas, jis šalį valdytų pagal Wakandą – pamanytą tautą, kuri buvo pavaizduota filme “Black Panther” (liet. “Juodoji pantera”), o save laikytų “vienu iš galingiausių žmonių”.

http://www.instagram.com/p/CAlL3ChB6ai/?utm_source=ig_embed

Kanye West atsiprašė žmonos Kim už keletą protrūkių viešumoje dėl jos motinos Kris Jenner: “Norėčiau atsiprašyti savo žmonos Kim dėl privačių dalykų viešinimo. Aš taip nesaugau Kim, kaip ji mane. Noriu pasakyti Kim, kad žinau, jog įskaudinau tave. Prašau, atleisk man. Dėkoju tau, kad visada esi šalia, kai man reikia.”

Kad ir koks turtingas būtų Kanye, visgi jam sunku tvarkytis su bipoliniu sutrikimu, kuris gyvenimą paverčia labai sudėtingu. Atlikėjas gali per mėnesį išleisti 60 000 dolerių vien tam, kad galėtų viešėti prašmatniausiose privačiose psichiatrinėse ligoninėse. Kaip bebūtų, sergantieji, kurie nėra pavojingi aplinkiniams, turi teisę atsisakyti priežiūros.

http://www.instagram.com/p/CDRk8-OBzlm/?utm_source=ig_embed

Kanye savo Twitter paskyroje paskelbė daugybę pranešimų apie tai, jog Kim bando “uždaryti jį namuose” po to, kai jis Pietų Karolinoje dalyvavo keistame prezidentiniame mitinge. “Kim bandė pasikviesti daktarą į namus, kad galėtų užrakinti mane kartu su juo. Jei būsiu uždarytas kaip Mandela, žinosite kodėl”, – teigė atlikėjas.

Kitame pasisakyme Kanye teigė, kad nori išsiskirti su Kim, taip pat kaltino Kim motiną Kris Jenner, kuri susižadėjo dėl baltųjų viršenybės. Atlikėjas taip pat atskleidė sukrėtusią žinią, kad jis ir Kim kartą mąstė apie vyriausiosios dukters North abortą. Kim Kardashian po šio fakto atskleidimo prašė visuomenės gerbti jos šeimos privatumą, kol Kanye bando įveikti bipolinį sutrikimą.  Kanye draugai (Dave Chappelle, Damon Dash ir Džastinas Byberis) aplankė reperį Vajominge, kur Kanye visą savaitę vengė savo žmonos. Kourtney Kardashian pasiėmė savo sesers Kim vaikus trumpai kelionei, kai pastarųjų tėvas Kanye kentėjo nuo bipolinio sutrikimo.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: