Aleksandras Gabyševas / youtube nuotr.

Išvakarėse, prieš išvykstant į kelionę per visą šalį, kad ritualais iš valdžios pašalintų Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, Sibiro šamanas buvo dar kartą uždarytas į psichiatrijos ligoninę, trečiadienį pranešė ligoninė.

Aleksandras Gabyševas, kuris per pastaruosius du metus į psichiatrinę uždarytas buvo du kartus, sausio mėnesį paskelbė apie savo planus dar vienai kelionei, kurios tikslas „nuversti“ Putiną šį pavasarį. Trečiadienį Rusijos žiniasklaida pasidalijo filmuota medžiaga, kurioje užfiksuota kaip uniformuoti vyrai išlaužia, šalia Jakutsko esančių šamano namų, duris.

Rusijos tyrimų komitetas atliko ekspertizę ir užpildė protokolą dėl smurto panaudojimo prieš vyriausybės pareigūnus,“ ketvirtadienį paskelbė „Pravozashchita Otkrytki“ advokatų grupė.

Psichiatrijos ligoninė, į kurią jis buvo uždarytas, savo internetinėje svetainė skelbia, jog Gabyševas priverstinai uždarytas, nes neatvyko į kas mėnesį vykstantį patikrinimą.

Jei pacientas, kuris reikalauja pastovios priežiūros atsisako tęsti gydymą […] gydytojai apsilanko paciento namuose. Kai pacientas atsisako atidaryti namų duris […] policija turi teisę padėti sveikatos darbuotojams,“ rašoma pranešime.

Pacientą šiuo metu ligoninėje prižiūri gydytojai,“ sakė Jakutsko regioninės psichiatrinės ligoninės atstovas.

Valdžios pareigūnai Gabyševą sulaikė po staigių elgesio pokyčių atsiradusių po to, kai 2020 m. liepą buvo paleistas iš psichiatrijos ligoninės, kuomet įsipareigojo daugiau nebebandyti vykti į Maskvą.

Garso įraše, kuriuo Gabyševas pasidalijo sausio 9 d. „YouTube“ platformoje, girdima jį sakant, kad šįkart į Rusijos sostinę kovo mėnesį jis ruošiasi joti arkliu.

Žmogaus teisių gynėjai Rusiją pasmerkė dėl Gabyševo priverstinio uždarymo ir palygino šį veiksmą su piktnaudžiavimu psichiatrija, kuris plačiai naudotas Sovietų Sąjungoje.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: