Po 27 metus trukusios santuokos skiriasi B. ir M. Gatesai. EPA-ELTA nuotr.

Bilas Geitsas sako, kad 2020 metais pasitraukė iš „Microsoft“ valdybos, jog galėtų daugiau dėmesio skirti filantropinei veiklai. Bet ar tai tiesa?

Remiantis naujuoju pranešimu, „Microsoft“ valdybos nariai 2020 metais nusprendė, kad vienas iš kompanijos įkūrėjų, Bilas Geitsas, dėl vykstančio tyrimo, kurio metu nagrinėjamas jo praeities romanas su „Microsoft“ darbuotoja, turėtų pasitraukti iš savo posto.

Sekmadienio pranešime, cituodamas žmones, susijusius su šiuo reikalu, „The Wall Street Journal“ paskelbė, kad kompanija pasisamdė advokatų kontorą, jog ištirtų ieškinį, kilusį po to, kai vienas inžinierius 2019 metais parašė laišką, kuriame smulkiai nupasakojo ankstesnius Geitso santykius su darbuotoja. Kompanija patvirtino, jog šiuo metu vyksta, kaip jie sako, „nuodugnus tyrimas“, tačiau apie tai ar šis įvykis paspartino Geitso pasitraukimą iš technologijų milžinės, neužsiminė.

„Microsoft“ paskutinėje 2019 metų pusėje sulaukė susirūpinimo dėl to, kad 2000 metais Bilas Geitsas siekė užmegzti intymius santykius su kompanijos darbuotoja“, raštiniame pranešime teigė „Microsoft“ atstovas spaudai. „Valdybos komitetas, su išorinės advokatų kontoros pagalba, pasidomėjo šiuo reikalu, kad galėtų pradėti nuodugnų tyrimą. Tyrimo metu, darbuotojui, iškėlusiam šį susirūpinimą, „Microsoft“ suteikė visapusišką paramą“.

Geitsas 2020 metų kovo mėnesį pasitraukė iš „Microsoft“, o taip pat ir iš „Berkshire Hathaway“ valdybų, tuo metu sakydamas, kad daro tai, jog galėtų „daugiau laiko paskirti filantropinei veiklai“.

Atsakydama „Journal“ pranešimui, Geitso atstovė spaudai patvirtino, kad „prieš beveik 20 metų šis romanas vyko ir galiausiai draugiškai baigėsi“, bet tikino, kad Geitsas iš kompanijos pasitraukė savo paties noru.

„Sprendimas pasitraukti iš valdybos niekaip nesusijęs su šiuo reikalu“, pridėjo atstovė spaudai. „Tiesą sakant, jis išreiškė norą daugiau laiko skirti savo filantropinei veiklai, kurią pradėjo keletu metų anksčiau“.

Šis pranešimas, po paaiškėjusių žinių apie Geitsų skyrybas, sukelia tik dar daugiau įtarimų dėl Geitso elgesio. Bilas ir Melinda Geitsai, kurie santuokoje praleido 27 metus, anksčiau šį mėnesį paskelbė, jog skiriasi ir sakė, kad „nemano, jog ateinančiame gyvenimo etape jie galėtų ir toliau tobulėti kaip pora“.

Atskirame pranešime „The New York Times“ teigia, kad Geitsas „Microsoft“ kompanijoje įgijo tam tikrą reputaciją dėl įtartino elgesio su moterimis. Cituodamas žmones, turinčius žinių apie jo elgesį, dienraštis rašo, kad Geitsas kartais intensyviai siekdavo darbuotojų dėmesio, įskaitant ir vieną atvejį, kai moterį, atlikusią prezentaciją, jis elektroniniu laišku kvietė vakarienės.

Kaip pranešama, elektroniniame laiške, kuris buvo perskaitytas dienraščiui, rašoma: „Jei jums dėl to nepatogu, apsimeskite, kad tai niekada nenutiko“.

„The Times“ taip pat pridėjo daugiau detalių apie ištyrinėtą Geitso ryšį su prastai pagarsėjusiu finansininku Džefriu Epšteinu, kuris buvo apkaltintas merginų prekyba seksui. Dienraštis 2019 metais pasidalino istorija, kurioje pasakojama, jog abu vyrai kartu skrido privačiu Epšteino lėktuvu ir dalyvavo įvairiuose renginiuose, Epšteino namuose, ir pranešama, kad būtent tai paskatino Melindą Geits pasisamdyti skyrybų advokatus.

Šios istorijos detalės Melindai Geits buvo naujos. Geitsas nebuvo apkaltintas jokiais nusižengimais, susijusiais su Epšteinu ir viešai pasisakė, kad gailisi kontakto su tuo žmogumi. Atstovas spaudai sekmadienį dienraščiui sakė, kad Geitsas susitiko su juo tik aptarti filantropinių savo siekių. Vėliau Epšteinas 2019 metais nusižudė kalėjime.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: