Kadras iš filmo "Birds of Prey"

Šią savaitę Lietuvos kino teatruose pasirodys milžiniško populiarumo sulaukusio filmo Savižudžių būrys tęsinys. Birds of Prey (liet. Plėšriosios paukštės ir fantastiškoji Harlė Kvin) žiūrovus sužavės ne tik įtraukiančiu siužetu, bet ir iki smulkiausių detalių apgalvotomis kovų scenomis, nevaržoma moteriška energija bei įspūdingais kostiumais. Būtent pastarieji daugybės dėmesio sulaukė dar gerokai prieš filmui pasirodant didžiuosiuose ekranuose.

Pagrindinė filmo herojė – komiksų pasaulio gerbėjams ir kino fanams jau puikiai pažįstama Harlė Kvin (akt. Margot Robbie), kuri po išsiskyrimo su Džokeriu suvokia, kad laikas šiuos toksiškus santykius palikti praeityje, ir neilgai trukus pasineria į naujų nuotykių paiešką. Susipažinusi su naujomis bendražygėmis, Medžiotoja, Juodąja Kanarėle ir Renė Montoja, dar žinomomis Plėšriųjų Paukščių pavadinimu, Harlė Kvin stačia galva neria į nuotykių pasaulį. Moteriškas kūrybinės filmo grupės kolektyvas (režisierė Cathy Yan, scenarijaus autorė Christina Hodson) itin akylai dėliojo visas filmo detales, ir ypač daug dėmesio sulaukė kostiumų dizainerės Erin Benach darbai.

Visos kino juostos metu Harlė Kvin dėvi 13 skirtingų rūbų komplektų. Tačiau vis tik didžiausias iššūkis, pasak E. Benach, buvo sukurti kol kas daugiausiai atgarsių sulaukusį auksinės spalvos odinį kombinezoną, kurį herojė dėvi keliose esminėse filmo scenose. Kaip teigė pati dizainerė, tai buvo tikrai keblus reikalas dėl odos savybių. Dėvint odinius rūbus sunku atlikti kaskadinius triukus ir visa kitą, ką atlikti turėjo aktorė ir jos kaskadininkė.

Todėl, siekiant tobuliausio rezultato, buvo sukurta keletas kostiumo versijų. Kelios iš jų – su papildomais įsiuvais, idant nekiltų keblumų veiksmo scenose, kurias žiūrovai jau galėjo pamatyti išleistuose filmo anonsuose. Sunkiausia dalis – sukurti kostiumą taip, kad jo galutinis variantas ne tik būtų funkcionalus ir nevaržytų aktorių, bet tuo pačiu ir būtų glotnus bei atrodytų seksualiai. Tiesa, dirbant prie kostiumo dizaino, buvo išbandytas ne vienas spalvų derinys. Sukurti kostiumai buvo išbandomi filmuojant pasitelkus įvairius apšvietimo variantus. Komandai ypač patiko kostiumo blizgesys, kuris tarsi simbolizavo pagrindinės herojės viduje bundantį spalvingumą, todėl nenuostabu, kad blizgių detalių bus galima įžvelgti ir daugelyje kitų herojų kostiumų.

Kadras iš “Birds of Prey” filmavimo aištelės. Pagrindinė herojė Harli Kvin

Tačiau sunkus darbas vis tik sulaukė ne tik pagyrų, bet ir kritikos. Socialinio tinklo Twitter vartotojas Matthew Kadish‘as, kuris savo paskyroje dalijasi įžvalgomis apie kino pasaulį, sausio pabaigoje paskelbė įrašą, kuriame teigė, kad filme nematyt jokių seksualumo apraiškų, filmas sukoncentruotas moteriškai „girl power“ aukštinančiai auditorijai, o ne esminiam fanų branduoliui – komiksų pasauliu besidomintiems vyrams. Jie tikrai nežino, kam kuria šį filmą.

Tiesa, ši žinutė greitai sulaukė atkirčių, kuriuose pranešimo autorius buvo pavadintas senamadžiu, kuris nesuvokia, kad šiandieninis komiksų pasaulis jau skirtas ne tik vyrams. Taip pat paminėta, kad moteriškas kūrybinis kolektyvas geriau nei bet kas kitas suvokia, kaip didžiuosiuose ekranuose turėtų būti vaizduojamos moterys. Pati dizainerė E. Benach, kalbinta portalo Insider, teigė, kad natūralu, jog ją samdydami filmo kūrėjai tikėjosi, kad dizainerės darbai idealiai tiks herojams, kuriuos jau taip spėjo pamėgti didžiulis būrys gerbėjų. Aš kūriau personažams. Aš kūriau taip, kaip kuriu aš, taip, kaip aš noriu vaizduoti moterį. Aš norėjau, kad tiek vyrai, tiek moterys, pažvelgę į veikėjas, manytų, kad jos iš tikrųjų gražios, kietos, nuostabios, seksualios ir stiprios. Pasak E. Benach, jos siekis buvo ne seksuali išvaizda, o moterų galėjimas jaustis patogiai jos kurtuose kostiumuose.

Sausio 23-iąją JAV vyko fanų susitikimas su kūrybine grupe, ir daugybė fanių buvo pasidabinusios skirtingais Harlės Kvin kostiumais, kuriuos ji dėvi filme. Prognozuojama, kad būtent auksinis odos kombinezonas taps vienu populiariausių 2020-ųjų Con tipo renginių kostiumų, taip pat žibės Helovino metu. Dizainerė džiaugėsi, kad žmonės itin greitai pamėgo šį jos kūrinį. Parduotuvių tinklas Hot Topic šiuo metu jau pardavinėja filmo herojų išvaizdos įkvėptus rūbus ir jų derinius.

 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: