Organizatorių archyvo nuotr.

Lietuviai nuo seno mėgsta kaitintis pirtyje. Ir šiandien tai dažnas savaitgalio malonumas. Į ką svarbu atkreipti dėmesį nuomojantis pirtį?

Vizito tikslas

Pirties nuomos aplinkybės priklauso nuo jūsų tikslo. Tenorite pasikaitinti pirtyje ar kartu planuojate surengti savaitgalio šventę su draugais, vaišėmis, šokiais, žaidimais bei kitomis pramogomis? Jeigu vizito tikslas yra ramus laikas sau su maža kompanija, visiškai pakaks nedidelio pirties namelio, dažniausiai talpinančio iki 6-8 žmonių. Idealus variantas romantiškam savaitgaliui ar poilsiui su šeima. Jeigu planuojate rimtesnį pasibuvimą su didesne kompanija, reikės namelio su sale šventei. Pastaruoju atveju pirtis gali būti ir tame pačiame pastate, ir atskirame. Svarbu tuo pasidomėti, mat ne visiems priimtina iki nuomojamos pirties keliauti per lauką ar net dalytis ją su kitais sodybos svečiais.

Kas įeina į kainą?

Pirties nuoma – gana abstraktus terminas, todėl niekuomet negalite būti tikri, kas įeina į mokamą kainą. Vienais atvejais įskaičiuota tik poilsis ir nakvynė namelyje, o už pirties iškūrenimą reikia mokėti papildomai. Kiti sodybų savininkai pirtį pakūrena už tą pačią kainą, palieka pakankamai malkų, norint patiems palaikyti prities kaitrą, netgi aprūpina vantomis. Tad prieš mokėdami pinigus turėtumėte pasidomėti, kas tiksliai įskaičiuota į pirties nuomos kainą.

Kokio tipo pirtis?

Šiandien Lietuvoje galima rasti įvairaus tipo pirčių. Taigi nuomojantis pirtį svarbu pasidomėti, kokios ji rūšies.

Sauna (suomiška pirtis). Viena populiariausių pirčių. Tradiciškai joje temperatūra svyruoja tarp 90–130℃ (karščiausia viršuje), o drėgmė siekia 5–20 %. Kadangi drėgmė nėra didelė, aukštą temperatūrą nesunku ištverti, bet organizmas gausiai prakaituoja ir intensyviai valosi.

Garinė. Geriausiai pažįstama mūsų protėviams. Šio tipo pirtyje temperatūra pakyla iki 50-60℃, o drėgmė siekia iki 95 %. Taigi nepasigaukite dėl gana žemos temperatūros – drėgmė jutiminę padaro gerokai aukštesnę! Beje, garinė pirtis neįsivaizduojama be vanojimosi vantomis

Turkiška (hamamas). Kaimo turizmo sodybose aptinkama rečiau, bet lietuvių mėgstama. Čia galima paskęsti tikrame karštų garų verpete. Turkiškos pirties išskirtinumas – ypač didelė oro drėgmė, siekianti ir visus 100 %. Temperatūra įprastai palaikoma 50–60℃. Tokia pirtis veikia itin atpalaiduojančiai, juolab, kad tradiciškai kartu taikomas muilo putų masažas.

Infraraudonojų spindulių.Ją renkasi tie, kas nemėgsta karščio. Oro temperatūra čia pakyla tik iki 45–55℃. Taip yra todėl, kad infraraudonieji spinduliai taikosi tiesiai į kūną užuot kaitinę patalpos orą. Todėl net nejaučiant didelės kaitros gausiai prakaituojama ir organizmas gauna maksimalią naudą. Įrodyta, kad kaitinantis infraraudonųjų spindulių pirtyje iš organizmo pašalinama daugiausiai toksinų – maždaug 4 kartus daugiau nei kitose pirtyse.

Papildomos paslaugos

Kaitinimasis pirtyje – kur kas daugiau nei malonumas. Tai ištisas menas, kultūrinis paveldas, slepiantis gilias tradicijas. Kai kurie pirčių nuomotojai siūlo specialias profesionalaus pirtininko paslaugas, edukacines programas. Jų metu ne tik kokybiškai išsikaitinsite pirtyje, bet ir sužinosite daug įdomių dalykų apie pirties tradicijas, gausite vertingų patarimų, kaip iš šio malonumo gauti didžiausią naudą. Juk kokybiška pirtis – puikus sveikatos stiprinimo šaltinis!

Dėmesys aplinkai

Net jeigu vienintelis pirties nuomos tikslas yra joje pasikaitinti, net jeigu neketinate pirties namelyje rengti jokios šventės, vis tiek labai svarbi jauki ir patogi aplinka. Svarbu įvertinti tiek namelio vidų, tiek jį supančią aplinką. Ar nuomojama pirtis yra gamtos apsuptyje, o gal šalia judrus kelias? Ar netoliese yra koks nors vandens telkinys – ežeras, tvenkinys, upė, kuriuose galima maudytis? Juk taip puiku po karštutėlės pirties panerti į gaivų vandenį po atviru dangumi… Deja, ne visais atvejais nuomojantis pirtį tai įmanoma, kai kur galima atsivėsinti tik duše arba geriausiu atveju nedideliame baiseinėlyje. Jeigu pirties nuoma kartu yra proga pasibūti su draugais, svarbu atkreipti dėmesį, ar aplinkoje yra tinkamų erdvių kažką pasikepti, pavėsinių susiburti.

Ieškantiems pirties nuomai: www.sodybuskelbimai.lt

Užsakymo Nr. KMC200063

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: