Bassins de Lumières paroda. Culturespaces nuotr.

Povandeninių laivų bazė, pastatyta per Antrąjį pasaulinį karą Prancūzijoje, organizacijos  „Culturespaces“ dėka, įgavo naują gyvenimą kaip šiuolaikinio meno centras. Bordo mieste esančioje bazėje buvo laikomi Italijos ir Vokietijos laivynai, o dabar ši, naują pavidalą įgavusi vieta, pavadinta „Bassins de Lumières“.

Šios monumentalios erdvės plotas yra virš 13 000 kvadratinių metrų, ji visa bus užpildyta skaitmeninėmis parodomis, skirtomis didiesiems meno meistrams, taip pat ir šiuolaikiniams menininkams. „Culturespaces“ jau ne pirmą kartą suteikia naują pavidalą įvairiems nebenaudojamiems statiniams. Pavyzdžiui, organizacija yra įrengusi „Atelier des Lumières“ buvusioje geležies liejykloje Paryžiuje. Tačiau, šis naujas projektas buvo daug intensyvesnis, nes šiai buvusiai povandeninių laivų bazei reikėjo nemenko remonto.

„Bassins de Lumières“ bus atidaryta visuomenei 2020 metų balandžio mėnesį. Lankytojai turės galimybę apžiūrėti skirtingas parodas keliuose baseinuose. Pagrindinės ekspozicijos vyks aplink keturis didelius baseinus, iš dalies užpildytus vandeniu. Lankytojai eis pakeltais takais ir tai leis jiems patirti įspūdingus įspūdžius.  Ilgalaikėse parodose bus pristatoma žymių  ir į meno istoriją patekusių menininkų kūriniai,  o trumpalaikės parodos bus skirtos šiuolaikiškesniems darbams.

Pirmojoje ilgalaikėje parodoje „Culturespaces“ pristatys tapytojo Gustavo Klimto kūrybą. Šio menininko darbai bus tiriami peržvelgiant spalvas ir peizažus. Tikimasi,  jog lankytojai liks šia paroda labai nustebinti, kadangi kūriniai bus demonstruojami taip, jog būtų gerai pastebima ir išskirtinė detalė – auksas,  kuris dengia kūrinių paviršių. Žinoma, daugiausia dėmesio turėtų sulaukti garsiausias tapytojo darbas „Bučinys“,  o modernaus meno mėgėjams bus malonu stebėti Pauliaus Klee pirmąją trumpalaikę parodą, kurioje bus pabrėžiamas išskirtinis dailės ir muzikos ryšys.

Be to, „Bassins de Lumières“ bus rodoma erdvė, pavadinta „Le Cube“, skirta šiuolaikiniam skaitmeniniam menui. Skaitmeninės kūrybos studija „Ouchhh“ atvers erdvę  „Ocean Data“ instaliacijai, kurioje bus galima išvysti unikalius vaizdus. ,,Ši instaliacija yra sukurta naudojant užfiksuotus vandenyno duomenis,o formos, šviesa ir judėjimas šiuose kūriniuose generuojami naudojant algoritmą. Lankytojai pasiners į vandenyno širdį ir leisis į kelionę po įvairias medžiagas, spalvas ir reljefus. Kūriniuose apjungtas menas, mokslas ir technologijos, kad būtų sukurta kontempliatyvi patirtis“, – teigė ,,Culturespaces“.

„Bassins de Lumières“ atidaroma 2020 metų balandžio 17 dieną. Skaitmeninio meno centras bus atidarytas kiekvieną dieną, išskyrus tuomet,  kai bus ruošiamasi naujoms parodoms.

Simuliacija “Klimt: gold and colour”. Nuotr. Culturespaces
Simuliacija “Klimt: gold and colour”. Nuotr. Culturespaces
Simuliacija “Klimt: gold and colour”. Nuotr. Culturespaces

Simuliacija “Ocean Data”. Nuotr. Culturespaces
Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: