Meryl Streep 27 ir 70 metų

Dėl nežinomų priežasčių, yra manoma, jog Holivude pageidaujamas tik jaunimas ir, kad pasiekus tam tikrą amžių, aktoriai nustoja vaidinti filmuose. Šis stereotipas ypač dažnai taikomas moterims. Tačiau talentas nepriklauso nuo amžiaus ir tai įrodė daugybė garsenybių, kurios seniai atsisveikino su jaunyste, bet niekada neprarado charizmos ir žavesio. Juk bėgantys metai tik prideda patirties ir išminties, kuri padeda susitvarkyti su sudėtingais vaidmenimis.

Sudarėme sąrašą aktorių, kurie įrodė, jog amžius yra tik skaičius gimimo liudijime ir, kurie toliau džiugina žiūrovus savo vaidyba.

1. Meril Stryp 

Meril Stryp teisėtai vadinama viena puikiausių mūsų laikų aktorių. Savo karjerą pradėjo teatre, kai jai buvo apie 20 m., tačiau po to ji susidomėjo kinu ir nuo tada, ji suvaidino galybėje filmų. Aktorė pelnė tris „Oskarus“. Šiuo metu, Meril Stryp yra 71 m., bet ji aktyviai tęsia aktorės karjerą. Praėjusiais metais, ekranus išvydo trys dideli projektai, tarp kurių ir serialas „Nekaltas melas“ (Big Little Lies, 2017-2019) ir filmas „Mažosios moterys“ (Little Women, 2019).

2. Entonis Hopkinsas (30 ir 81 metų)

Pirmąjį vaidmenį Entonis gavo dar 1967 m., kai jam buvo 30 m., bet tikroji sėkmė aktorių aplankė tik po filmo „Avinėlių tylėjimas“ (The Silence of the Lambs, 1991). Šiandien Entoniui Hopkinsui 82 m. ir neseniai jis įkūnijo vieną pagrindinių vaidmenų filme „Du popiežiai“ (The Two Popes, 2019), filmavosi seriale „Vakarų pasaulis“ (Westworld), o 2020 m. išvysime jį filmo „Tėvas“ (The Father) premjeroje.

 

3. Maiklas Daglasas (34 ir 73 metų)

Legendinio aktoriaus Kirko Daglaso sūnus, pirmą kartą ekranuose pasirodė būdamas 25 m., tačiau žymiu tapo po serialo „San Francisko gatvės“ (The Streets of San Francisco, 1972-1977). Iškart po jo sekė sėkmingas vaidmuo filme „Koma“ (Coma, 1978). Visi žavėjomės aktoriumi trileryje „Esminis instinktas“ (Basic Instinct , 1992). Dabar Daglaso filmografijoje daugiau nei 60 filmų ir jis toliau dirba su naujais projektais. Atskiro paminėjimo vertas serialas, kuriame jis vaidino pagrindinį vaidmenį yra „Kominskio metodas“ (The Kominsky Method, 2018).

4. Helena Miren (24 ir 73 metų)

Karjerą pradėjusi 24 m., Helena įrodė, kad gali įkūnyti pačius įvairiausius vaidmenis. Kuo senesnė Helena tapo, tuo labiau charizmatiškus vaidmenis jai pasiūlydavo. Praėjusiais metais, 73 m. aktorė suvaidino trijuose dideliuose projektuose, tarp kurių buvo ir vaidmuo seriale „Jekaterina Didžioji“ (Catherine the Great, 2019).

5. Džonatanas Praisas (36 ir 73 metų)

Britų aktorius Džonatanas Praisas karjerą pradėjo 29 m. ir vaidino daugiau nei 70 filmų. Žinomu Praisas tapo vyresniame amžiuje, o didžiausio žinomumo jis susilaukė po Didžiojo Žvirblio vaidmens, seriale „Sostų karai“ (Game of Thrones, 2011-2019). Po jo sekė itin sėkmingi vaidmenys filmuose „Žmona“ (The Wife, 2017) ir „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“ (The Man Who Killed Don Quixote, 2018).

6. Džeinė Fonda (30 ir 81 metų)

Sveikos gyvensenos gerbėja, Džeinė Fonda, puikiai atrodo net sulaukusi daugiau nei 80 m. Akivaizdu, kad aerobika ir kūno rengyba leidžia jai mėgautis puikia figūra ir toliau atlikti pagrindinius vaidmenis. Šiandien, Fonda atlieka vieną pagrindinių vaidmenų seriale „Greisė ir Frankė“ (Grace and Frankie, 2015-), kuris 2019 m. buvo atnaujintas septintajam sezonui.

7. Robertas De Niro (31 ir 75 metų)

Dviejų „Oskarų“ laureatas Robertas De Niro, populiarumo susilaukė po filmo „Krikštatėvis II“ (The Godfather Part II, 1974) ir nuo tada jo kartelė niekada nenusileido žemyn. Šiandien, legendiniam aktoriui 76 m. ir artimiausiu metu jis nežada užleisti savo vietos. Jo vaidmuo Martino Skorsezės filme „Airis“ (The Irishman, 2019) puikiai tą įrodo.

8. Megė Smit (35 ir 84 metų)

Nors Megė Smit pirmą kartą filme pasirodė 21 m., tikro populiarumo ji susilaukė kiek vėliau – po filmo „The Prime of Miss Jean Brodie“ (1969). Per savo ilgą karjerą, aktorė laimėjo du „Oskarus“. Šiandien, Megei Smit 85 m., o jos gerbėjai pastaruoju metu ją iįvysti galėjo filme „Dauntono abatija“ (Downton Abbey, 2019).

9. Donaldas Sazerlendas (30 ir 83 metų)

Sunku tuo patikėti, bet Sazerlendas savo karjerą pradėjo siaubo filmuose – pirmąjį vaidmenį atliko siaubo filme „ The Castle of the Living Dead“ (1964). Laimei, kiti režisieriai pastebėjo jo potencialą ir pradėjo siūlyti įvairius vaidmenis. Dauguma Sazerlendą prisimina kaip klastingą Prezidentą Snou iš trilogijos „Bado žaidynės“ (The Hunger Games, 2012-2015). Dabar Donaldui 85 m. ir jis vis dar energingas. Praėjusiais metais aktorius vaidino keliuose filmuose, o netrukus jį išvysime filme „The Burnt Orange Heresy“ (2020).

10. Diana Kyton (26 ir 74 metų)

Oskaro“ laureatė Diana Kyton, debiutavo filme „Krikštatėvis“ (The Godfather, 1972), būdama 26 m. Nuo tada, aktorė pelnė daug pasiekimų karjeroje ir tapo tikra tendencijų kūrėja. Paskutiniu metu, gerbėjai ją pamatyti galėjo komedijoje „Poms“ (2019).

11. Maiklas Keinas (31 ir 86 metų)

Šį faktą žino nedaugelis, bet garsusis aktorius stebuklingai išgyveno per Korėjos karą. Po tarnybos, Maiklas nusprendė ateitį sieti su kinu, tačiau jo pirmasis bandymas nebuvo labai sėkmingas – jis vaidino filme „Carve Her Name With Pride“ (1958), o jo vardas net nebuvo paminėtas aktorių sąraše. Tikroji sėkmė Keiną aplankė po vaidmens filme „Zulu“ (1964). Aktorius atliko daugiau nei 130 vaidmenų, o savo karjerą tęsia iki dabar.

12. Morganas Frymanas (43 ir 82 metų)

Morgano Frymano karjera nesivystė labai greitai. Jo debiutas nebuvo išskirtinis ir karjeroje jis netgi buvo padaręs pertrauką. Sėkmė aktorių užklupo po vaidmens filme „Street Smart“ (1987) už kurį buvo nominuotas „Oskarui“. Dabar jam 83 m. ir savo filmografijoje sukaupęs daugiau nei 100 vaidmenų. Paskutinį kartą žiūrovus nudžiugino pasirodymu filme „Angelo apgultis“ (Angel Has Fallen, 2019).

13. Ketrina Denev (21 ir 75 metų)

Prancūzų kino žvaigždė populiarumo susilaukė po vaidmens melodramoje „Šerbūro skėčiai“ (The Umbrellas of Cherbourg, 1964) ir nuo tada, ji vadinama viena gražiausių savo kartos aktorių. Pastaruoju metu, diva atliko vaidmenį dramoje „Visa tiesa apie divą“ (The Truth, 2019), o žiūrint į Ketriną, neįmanoma patikėti, kad jai 76 m.

14. Ianas McKellenas (56 ir 80 metų)

Ianą žinome kaip baltą magą iš „Viduržemio“ ir kaip galingą Magnetą iš „Iksmenų“. Tuo pat metu, kai aktorius karjerą pradėjo teatre, pasaulinės šlovės jis susilaukė po vaidmens filme „Ričardas III“ (Richard III, 1995). Iki dabar Ianas atliko daugiau nei 90 vaidmenų, iš kurių paskutiniai miuzikle „Gus: The Theatre Cat“ (2019) ir filme „Geras melagis“ (The Good Liar, 2019).

15. Alas Pacino (34 ir 80 metų)

Prieš tapdamas garsiu aktoriumi, Alas Pacino dirbo kurjeriu, valytoju, paštininku ir tuo pačiu metu studijavo aktorystę. Po mažo vaidmens filme „Panika adatų parke“ (The Panic in Needle Park, 1971), Pacino pastebėjo Frensis Kopola ir pakvietė jį į perklausą dėl Maiklo Korleonės vaidmens. Nuo tada, Pacino tapo tikra žvaigžde ir būdamas 80 m. jis toliau džiugina mus savo nepakartojama vaidyba. Praėjusiais metais, jis vienu metu vaidino dviejuose dideliuose projektuose – Martino Skorsezės filme „Airis“ (The Irishman, 2019) ir Kventino Tarantino „Vieną kartą Holivude“ (Once Upon a Time in Hollywood, 2019).

16. Kristoferis Volkenas (28 ir 76 metų)

Volkeną galima vadinti vienu aktyviausių Holivudo aktorių, nes jis beveik niekada neatsisakė vaidmens ir kiekvieną jų laiko nauja patirtimi. Nenuostabu, jog aktorius atliko daugiau nei 100 vaidmenų. Dabar jam 77 m., bet panašu, jog artimiausiu metu jis visai neskuba išeiti į pensiją. 2020 m. ekranuose pasirodys komedijos premjera, „Karas su seneliu“ (The War with Grandpa), kurioje Volkenas atliks pagrindinį vaidmenį.

17. Džesika Landž (27 ir 71 metų)

80-aisiais Džesika Landž tapo elegancijos simboliu. Ji debiutavo filme „King Kongas“ (King Kong, 1976), tačiau užtruko 6 metus, kol ji tapo žinoma ir laimėjo „Oskarą“ dėl „Geriausios antrojo plano aktorės“ vaidmens komedijoje „Tutsi“ (Tootsie, 1982). Naujoji karta Džesiką atpažįsta kaip televizijos žvaigždę. Pastaraisiais metais, ji vaidino dideliuose projektuose, tarp kurių „Amerikietiška siaubo istorija“ (American Horror Story, 2011-), „Dvikova“ (Feud, 2017) ir „Politikai“ (The Politician, 2019-)

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: