Kol ruošiamasi JAV prezidento apkaltai dėl galimo spaudimo Ukrainos prezidentui V. Zelenskiui rasti kompromato inkriminuojančio D. Trumpo varžovą J. Baideną, siekaint sužlugdyti konkurentą artėjančiuose JAV prezidento rinkimuose, antrame plane vystosi virtinė naujai išlendančių dabartinio prezidento istorijų su kaltinimais seksualiniu priekabiavimu.

Donaldo Trumpo nusikaltimai prieš moteris, kaip paaiškėja naujoje knygoje „Visos prezidento moterys“, tęsiasi. Remiantis daugiau nei šimtu interviu, iš kurių daugelis yra išskirtiniai, pasakojantys išsamią D. Trumpo santykių su moterimis istoriją, prasidedančią dar vaikystėje, švietimą, taip pat jo kilimą, pramogas ir politiką, iš autorių pranešimų sukuriamas, slepiančio turtus ir institucinę galią, priekabiautojo prie moterų, portretas.

Nors prezidentas viešai susidūrė su dviejų dešimčių moterų įtarimais, knyga atskleidžia dar 43 įtarimus dėl tariamo netinkamo elgesio, įskaitant tuos 26 nepageidaujamo seksualinio kontakto atvejus. Knygos autoriams moteris, vardu Karena Johnson, teigė, kad 2000-ųjų pradžioje Donaldas Trumpas įvykdė tai, kas jai prilygsta išpuoliui: „Aš tiesiog ėjau į vonios kambarį. Mane sugriebė ir tai buvo jis. Būdamas stipresnis jis tiesiog mane pabučiavo. Aš taip išsigandau dėl to ir net nežinau, iš kur jis atsirado.“ Ji pridūrė, kad jo požiūris panašus į elgesį, kurį jis pripažino tame liūdnai pagarsėjusiame įraše, kuris pasirodė per 2016 m. rinkimų kampaniją. „Kai jis sako tą dalyką… čiupk už <…> ten jis ir griebė ir patraukė mane“, pasakojo moteris.

Šis kaltinimas būtų šokiruojantis, jei jis būtų nukreiptas į bet kurį kitą visuomenės veikėją, tačiau D. Trumpą apkaltino panašiu elgesiu jau ne vieną kartą. Kaltinimus jis vadina melagingais ir teisinasi, kad „žodžiai neatspindi to, kas aš esu“. Prezidentas gali būti vadinamas serijiniu moterų užpuoliku, tačiau šalies dėmesys praeina. Net, kai D. Trumpas šių metų pradžioje buvo kaltinamas rašytojos E. Jean‘os Carrollo išprievartavimu, tai prilygo blaškymui. Iš dalies taip gali būti todėl, kad žiniasklaida tam neskyrė pakankamai dėmesio, tačiau tiesa ir tai, kad prezidentas tiesiog nekreipia dėmesio į bet kokį bjaurų elgesį, dėl kurio yra kaltinamas.

Atrodo, kad dauguma prezidento šalininkų ir kongreso respublikonų nė kiek tuo nesirūpina. Baisu apmąstyti įtariamų prezidento veiksmų idėją — sugriebti, patraukti moteris, bučiuoti jas prieš jų valią… Turbūt siaubingiau įsivaizduoti visus žmones, nusprendusius pasveikinti šiuos kaltinimus kolektyviniu gūžtelėjimu. Tačiau D. Trumpas, išlaikydamas savo galią, nepaisant kaltinimų dėl netinkamo elgesio su moterimis, ir toliau vengia rimtų padarinių, nes visuomenė visada saugo tokius vyrus kaip jis.

Ar bus ignoruojami 26 nauji seksualinio pobūdžio įtarimai dėl D.Trumpo, kaip ir likusieji? Kaltinimai pareikšti praėjus daugiau nei dvejiems metams po to, kai „MeToo“ judėjimas paskatino moteris apkaltinti galingus vyrus seksualiniu priekabiavimu pramogų ir žiniasklaidos priemonėse. Kai moterys pirmą kartą pasiūlė apkaltinti tuometinį kandidatą į prezidentus Donaldą Trumpą seksualiniu užpuolimu ar priekabiavimu, ši problema vėl tapo politinio diskurso priešakyje.

D. Trumpas siekia sumenkinti moteris, pateikusias išsamius įtarimus dėl piktnaudžiavimo ir nepageidaujamo prisilietimo, kritikuodamas jų teiginius „Twitter“ ir kitose vietose. Jis atmetė kaltinimus, apimančius pasityčiojimą, priekabiavimą, prievartavimus, priimdamas tai kaip žiniasklaidos ir jo politinių oponentų „sufabrikuotas“ ir politiškai motyvuotas paskyras. „Kiekviena moteris melavo, tai visiškas išsigalvojimas. Įvykiai niekada neįvyko. Niekada“, — teisinasi D. Trumpas. Prezidentas teigė, kad šiuos „melagingus kaltinimus“ jam pateikė „moterys, kurioms sumokėjo daug pinigų, kad kalbėtų tokias istorijas apie mane“. Visgi, D. Trumpas dar neišpildė pažado iškelti bylą jį apkaltinusioms moterims.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: