Serialo "Warrior nun" kadras

Žymaus kanadiečių scenaristo, filmų, televizijos prodiuserio ir režisieriaus Simon Barry sukurtas serialas „Vienuolė karė“ („Warrior nun“) nustebino serialų mėgėjus. „Vienuolė karė“ pasirodė „Netflix“ šių metų liepos 2 dieną. Serialas paremtas Ben Dunn komiksų „Warrior Nun Areala“ personažu.

Visų pirma, žiūrovus pritraukia serialo pavadinimas. „Vienuolė karė“ – pavadinimas, kuris sudomina, nustebina, rėžia ausį, sunku patikėti, kad vienuolė galėtų būti ir karė. Daugumai vienuolės ir kovos atrodo nesuderinami dalykai, tačiau serialas yra būtent apie tai. Čia žiūrovams parodomas netradicinis požiūris į vienuoles. Čia jos ne tik tikinčios, bet ir aršios, drąsios, kovingos ir pasiryžusios ginti tikėjimą bei savus įsitikinimus. Vienuolė tampa ne pasyvia ir tradiciška, bet aktyvia ir įdomia veikėja.

Seriale gvildenama istorija apie našlaitę, devyniolikmetę merginą, vardu Eiva Silva, kuri visą savo gyvenimą, po įvykusios autoavarijos, buvo neįgali ir negalėjo pakilti iš lovos, tačiau staiga gali džiaugtis gyvenimu. Ji prisikelia iš numirusiųjų ir staiga suvokia, kad turi neįprastų galių. Žinoma, toks stebuklas turi savo kainą. Mergina turi išmokti gyventi iš naujo ir taip patiria neapsakomų nuotykių.

Pagrindinį vaidmenį atlieka 23 metų portugalų aktorė Alba Baptista. Aktorė jau žinoma iš tokių kaip „A Impostora“ ir „Jogo Duplo“ telenovelių, tačiau serialas „Vienuolė karė“ buvo pirmasis jos anglakalbis debiutas. Niekas net neįsivaizdavo, kad Alba Baptista taip sklandžiai kalba angliškai. Iš viso ji moka penkias skirtingas kalbas. Aktorė juokauja, kad jos gebėjimas kalbėti skirtingomis kalbomis buvo naudingas seriale, ypač, kai jis buvo filmuojamas Ispanijoje. Aktorė neneigia, kad Eivos vaidmuo ją labai išgarsino, dabar ji sulaukia daugiau nepažįstamų žmonių žinučių. Alba Baptista vaidmeniui buvo parinkta tradicinės perklausos metu. Serialo kūrėjas Simon Barry sako, kad Alba Baptista buvo pati tinkamiausia kandidatė, be jos jis neįsivaizduoja kitos vienuolės karės.

Stebuklingos galios Eivą priverčia prisijungti prie vienuolių būrio. Čia kitos vienuolės apmokytos ir treniruojamos kovoti. Jų tikslas kovoti su demonais. Vienuolė karė yra apdovanota Halo žiedu, kuris jos nugaroje, ir turi tapti kitų vienuolių vedle. Žinoma, iš pradžių nuo savo likimo Eiva bėga, nori išnaudoti antrąjį šansą gyventi ir kaip ji teigia: „Tiesiog, gyventi.“ Galiausiai, veikėja priima savo lemtį ir taip įprasmina savo galias bei antrą šansą gyventi.

WARRIOR NUN (L to R) EMILIO SAKRAYA as JC and ALBA BAPTISTA as AVA in EPISODE 4 of WARRIOR NUN. Cr. Courtesy of Netflix/NETFLIX © 2020

Kaip dažnai būdinga „Netflix“ serialui, istorija apima ir meilės temą. Paauglė Eiva įsimyli atsitiktinai sutiktą vaikiną Džeisį (JC). Džeisio rolę atlieka 24 metų vokiečių aktorius Emilio Sakraya. Čia jis įsikūnija į paauglio vaidmenį, vadovauja paauglių draugų grupei, kurie vykdo nusikaltimus, bet galiausiai atsiskira ir keliauja su Eiva, nes įsimyli.

Žiūrovus apstulbina specialieji efektai, kurie atrodo realistiški. Kovų scenos nenuspėjamos ir jaudinančios. Visi šie elementai svarbūs fantastiniame seriale. Eivos vaidmenį atlikusi Alba Baptista išduoda, kad aktoriai, turėję vaidinti kovų scenose, labai daug dirbo ties tuo, treniravosi ir repetavo. Jai pačiai šiek tiek gaila, kad tiek nedaug kovų teko suvaidinti, bet ir iš to labai daug išmoko ir teko gerokai pasitreniruoti. Pasak aktorės, šiame sezone ji geriausiai išmoko kaip priimti smūgius ir būti mušamai.

„Vienuolė karė“ seriale stiprus veikėjos ir žiūrovo ryšys. Čia garsiai išsakomos Eivos mintys. Tokiu būdu žiūrovas žino, kas dedasi veikėjos galvoje, kaip mąsto, suvokia save ir situaciją, kaip jaučiasi ar net ką ketina daryti.

Kaip ir kiekvienoje istorijoje, Eivą supa žmonės, linkintys jai gero ir blogo. Jos priešais tampa Kardinolas Franciskas Durettis, kurį vaidina Joaquim de Almeida, ir vienuolė sesuo Lilith (Lorena Andrea), kuri labai karinga ir kerštinga. Nuo priešų Eivą gina sesuo Mari, kurios rolę atlieka Toya Turner ir tėvas Vincentas, kurį vaidina Tristan Ulloa. Vėliau į Vienuolės karės komandą stoja ir sesės Beatričė ir Kamila (Kristina Tonteri-Young ir Olivia Declan) bei mokslininkė Džilian Salvius (Thekla Reuten).

Priešingai nei Tristan Ulloa atlikto tikinčio tėvo Vincento vaidmuo, Džilian Salvius veikėja, į kurią įsikūnijo olandų aktorė Thekla Reuten, yra mokslininkė. Ši veikėja mokslo atstovė, kuri siekia suvienyti mokslą su religija. Ji taip pat mylinti mama, kuri tik nori padėti savo sūnui. Džilian Salvius atspindi žmogaus, nesulaukusio Dievo pagalbos ir norinčio įveikti problemas mokslo pagalba, paveikslą.

Ne paslaptis, kad pasirodys ir antras „Vienulė karė“ serialo sezonas. Pirmojo sezono pabaiga netikėta ir apverčianti visą istoriją aukštyn kojomis, taip vedanti į antrąjį sezoną. Simon Barry atvirauja, kad, pagal planus, tęsinys „Netflix“ platformoje turėtų pasirodyti jau 2021 metų antroje pusėje – 2022 metų pirmoje pusėje. Taip pat kūrėjas išduoda, kad bus atskleista daug detalių, dėl kurių žiūrovams smalsu ir kyla įvairiausių klausimų. Pirmasis „Vienuolė karė“ serialo sezonas labai sėkmingas, tad viliamasi, kad toks bus ir antrasis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: