© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Meksika prisijungia prie ilgo šalių, įsitraukusių į pokolonijinį atsiskaitymą su probleminėmis istorinėmis asmenybėmis, sąrašą, o jos sostinė pradeda vykdyti planus, kuriuose numatoma pakeisti seną Kristupo Kolumbo paminklą. Anksčiau vienoje iš pagrindinių Meksiko gatvių, Paseo de la Reforma, stovėjusi bronzinė 19-ojo amžiaus tyrinėtojo statula praėjusį spalį miesto valdžios buvo pašalinta, ketinant ją restauruoti. Jos pjedestalas nuo to laiko buvo tuščias, o dabar panašu, kad į privilegijuotąją savo padėtį Kolumbo statula jau nebesugrįš.

Tarptautinės čiabuvių moterų dienos proga, Meksiko merė Klaudija Šeinbaum Pardo paskelbė, kad Kolumbo statula bus pakeista paminklu čiabuvėms moterims. „Mes esame joms tai skolingi. Mes egzistuojame tik dėl jų“, ji pasisakė šia proga vykstančiame renginyje. „Tai mūsų šalies ir gimtinės istorija“.

Miestas užsakė menininką Pedrą Rėjasą, jog šis sukurtų naująją skulptūrą, kuri tariamai atvaizduotų Olmekų moterį ir būtų pavadinta „Tlalli“ (nahuatlių kalba tai reiškia „žemė“). Vieni seniausių Mezoamerikos gyventojų, Olmekai, suformavo ankstyviausią žinomą civilizaciją, kurioje dabar gyvuoja šių laikų Meksika. „Itin svarbu paskirti paminklą čiabuvėms moterims ir Žemei“, Rėjasas atsakė į užsakymą, „todėl, kad, jei kas ir gali mus išmokyti kaip rūpintis savo planeta, tai tik čiabuviai žmonės, o būtent tai mums ir reikia iš naujo išmokti“.

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Tikimasi, jog naujasis paminklas bus pabaigtas iki spalio 12 dienos, kuri yra Kolumbo diena – Meksikoje žinoma kaip „Dia de la Raza“. Tuo tarpu Kristupo Kolumbo statula bus perkelta į mažiau pastebimą vietą mažame parke, įsikūrusiame Meksiko Polanco rajone.

Meksikas paskelbė apie planus pakeisti kontraversišką Kristupo Kolumbo statulą paminklu, skirtu čiabuvėms moterims, kurį sukurs meksikietis menininkas Pedras Rėjasas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: