Instagram / manizha

Rusijos prokurorai pranešė, kad bus pradėtas tyrimas dėl rusų atstovės dainos, kuri šiais metais pretenduoja patekti į Eurovizijos dainų konkursą, teksto, supykdžiusio konservatyvias šalies piliečių grupes.

Manizha Sangin laimėjo Rusijos organizuotą 2021 m. Nacionalinį finalą su daina „Russian Woman“ (Rusų moteris). Oficiali atstovė buvo išrinkta po to, kai Rusijos „Eurovizijos“ viltis – ,,Little Big“, turėjusi savo šalį atstovauti praeitais metais, paskelbė pranešimą dėl savo sprendimo nedalyvauti konkurse.

Manizha Sangin, dar žinoma kaip tiesiog Manizha, šiemetiniame konkurse, kuris Nyderlanduose įvyks gegužę, turi atlikti dainą „Russian Woman“.

Daina apie seksizmą provokuoja nacionalistus, nes dainos žodžių eilutės atskleidžia opias socialines problemas: ,,Tu esi gražus apskritai, bet galėtum numesti svorį“ ir „Tu jau virš 30, labas, kur tavo vaikai?“. Daina pašiepia lyčių stereotipus: mintis, kad moterys turėtų gimdyti iki 30 metų, ką jos turėtų valgyti, kaip rengtis.

Dainoje išaukštinama Rusijos moterų stiprybė, jos raginamos būti labiau nepriklausomos ir priešintis seksistinėms pažiūroms apie grožį, amžių ir vaikų gimdymą.

Anksčiau Sovietų Sąjungai priklaususiame Tadžikistane gimusi, bet dabar Rusijoje gyvenanti 29 metų dainininkė taip pat yra moterų ir pabėgėlių teisių aktyvistė.

Sunkius nusikaltimus tiriantis Tyrimų komitetas pranešė gavęs vienos visuomeninės organizacijos prašymą pradėti tyrimą dėl Manizhos dainos dėl „galimai nelegalių pareiškimų“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MANIZHA (@manizha)

Tyrimų komiteto atstovė spaudai Svetlana Petrenko teigė, kad prašymas bus išnagrinėtas pagal visus įstatymus.

Rusijos ortodoksių moterų sąjunga ketvirtadienį paskelbė atvirą laišką, kuriame raginama uždrausti Manizhos dainos klipą ir neleisti jai dalyvauti „Eurovizijoje“.

Laiške rašoma, kad dainos žodžiai kursto „neapykantą vyrams, o tai pamina tradicinės šeimos pamatus“.

Praėjusią savaitę karo veteranams skirta internetinė svetainė „Veteranskije vesti“ paskelbė atvirą laišką Tyrimų komiteto vadovui Aleksandrui Bastrykinui ir paprašė jo pradėti kriminalinį procesą dėl šios dainos.

Ši organizacija save vadina nepriklausoma, bet bendradarbiauja su Rusijos Vidaus reikalų ministerija, Gynybos ministerija ir Federaline saugumo tarnyba (FSB).

Laiške organizacija rašo, kad Manizhos daina „siekia rimtai įžeisti ir pažeminti Rusijos moterų žmogiškąjį orumą“.

Manizha gimė 1991 metais Dušanbėje, Tadžikistane. Ji su šeima pabėgo iš Tadžikistano pilietinio karo 1994 m. ir apsigyveno Maskvoje. Savo karjerą ji pradėjo dar būdama vaiku, vėliau dalyvavo projekte „Ru.Kola“ ir muzikos grupėse „Assai“ ir „Krip De Shin“. Mergina studijavo muziką tiek Londone, tiek Niujorke. Savo solinę karjerą ji pradėjo 2016 m., Išleidusi virtinę singlų kaip nepriklausoma atlikėja. Be to, ji išleido du albumus „Manuscript“ ir „ЯIAM“ 2017 ir 2018 m, o 2019 m. Ji išleido savo EP „Womanizha“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: