Pixbay.com archyvo nuotr.

Kasdien vis dažniau girdime naujienas apie koronavirusą. Remiantis spalio mėn. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija 100 tūkst. gyventojų siekė 45,8 rodiklį. Šiuo metu yra 5285 patvirtintų ligos atvejų, 2675 šiuo metu sergantys ir jau yra 94 koronaviruso aukos.

Taip pat, koronavirusas sugriovė mitą, jog serga tik suaugę, ypač senyvo amžiaus žmonės, o vaikai neva tik ligos nešiotojai. Pastebima Europoje ir Lietuvoje, kad vis dažnėja vaikų susirgimų, 12 proc. sergančiųjų yra vaikai. Taip pat vis daugiau ir 19 – 45 metų, darbingo amžiaus, asmenų susirgimų. Žinoma, didžiausia rizikos grupė išlieka senyvo amžiaus žmonės.

Per vakar dieną 100 naujai patvirtintų COVID-19 atvejų. 40 Kauno, 27 Vilniaus, 21 Šiaulių, 5 Panevėžio, 4 Alytaus, 2 Klaipėdos ir 1 Telšių apskrityje.

Esant tokiai situacijai, vis didėja žmonių testavimas. Iš viso Lietuvoje jau ištirti 801362 ėminiai. Vien vakar ištirta 1916 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Šiandien iš SAM vykusioje nuotolinėje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos vadovas Aurelijus Veryga ir Nacionalinės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, buvo minima, kad situacija blogėja, todėl bus padidintas testavimas dėl koronaviruso. Nuo spalio 5 d. iki spalio 11 d. bus intensyviau atliekami tyrimai 17 savivaldybių. Tarp jų patenka: Raseinių, Radviliškio, Šiaulių, Kelmės, Kupiškio, Ukmergės, Kauno, Akmenės, Mažeikių, Vilniaus, Kėdainių rajonai ir Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Elektrėnų, Druskininkų, Panevėžio miestai. Šiose 17 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas nei kitose Lietuvos savivaldybėse.

Tyrimai neapsistoja tik 17 jau minėtų savivaldybių. Profilaktiškai bus tiriami gydymo, socialinės globos įstaigų darbuotojai bei pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau nei 48 val. Ypač skatinama testuotis Raseinių savivaldybėje, nes ten vis dar išlieka sudėtingiausia situacija.

Tokia situacija vyrauja ne tik Lietuvoje. Nuo birželio 1 d. 285 koronaviruso atvejai buvo įvežtiniai. Pastebima, kad šiuo metu įvežtinių atvejų yra mažiau nei buvo pavasario metu. Penktadienį buvo patvirtintos 96 paveiktos šalys. Daugelyje Europos šalių situacija yra blogėjanti. Tik keliose šalyse situacija gerėja, tačiau dar nėra laikomos stabiliai gerėjančiomis. Pagerėjimai užfiksuoti Liuksemburge, Maltoje, Kroatijoje, Šveicarijoje. Visur kitur – situacija blogėja. Suomija jau įvedė sienų kontrolę. Dėl įvestos sienų kontrolės į Suomiją atvykti galės tik tie užsieniečiai, kurie ten oficialiai dirba, studijuoja, gyvena arba keliauja šeimyniniais reikalais (dėl laidotuvių, vestuvių ir pan.). Norint patekti į Suomiją, reikalingi kelionės tikslą įrodantys dokumentai.

Spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos vadovas Aurelijus Veryga skatino piliečius pasinaudoti rinkimine teise ir aktyviai balsuoti artėjančiuose rinkimuose. Dėl saviizoliacijos savo namų negalintys palikti rinkėjai turi galimybę balsuoti iš namų. Tokiems asmenims reikia užpildyti rinkėjo, esančioje saviizoliacijoje, prašymą balsuoti namuose. Detalesnę informaciją apie prašymą galima rasti vyr. rinkimų komisijos tinklapyje. Taip pat, prašymą galima pateikti ir trumpuoju informacijos apie rinkimus numeriu 1855. Visą tai reikia padaryti iki paskutinio trečiadienio, prieš rinkimus, t. y. iki spalio 7 d. ir iki spalio 21 d. prieš pakartotinį balsavimą. Asmenis, galinčius atvykti balsuoti, skatinama laikytis visų saugos priemonių, balsuojant turėti dokumentus, rašiklį, vengti vestis lydinčius žmones, kurie nebalsuoja.

Šiuo sunkiu laikotarpiu visus guodžia pasveikusių žmonių skaičius. Šiuo metu jis siekia 2497. Primename, kad žmogus yra laikomas pasveikusiu, kai du iš eilės pakartotiniai testai dėl koronaviruso infekcijos, esant ne mažesniam nei paros laiko tarpui, yra neigiami. Arba praėjus 37 dienoms nuo diagnozuoto užsikrėtimo, jei dėl tam tikrų priežasčių vėlesni tepinėliai dėl viruso nebuvo ištirti. Jei atlikus pakartotinį tyrimą yra gaunamas teigiamas atsakymas, šeimos gydytojas tęsia gydymą ir siunčia pakartoti tyrimą ne anksčiau kaip po 14 dienų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: