Stromae © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Praėjus aštuoneriems metams nuo paskutinio belgų popmuzikos žvaigždės pasirodymo, Stromae sugrįžta, kad pristatytų ilgai lauktą trečiąjį studijinį albumą “Multitude”.

Dainininkas geriausiai žinomas dėl tokių dainų kaip “Papaoutai”, “Tous les mêmes” ir “Alors on Danse”, iš kurių pastarąją remiksuoja tokie atlikėjai kaip Kanye West, Charli XCX ir kiti žinomi atlikėjai.

2013 m. belgų atlikėjo Stromae kritikų pripažintas albumas “Racine Carrée” išplito visame pasaulyje. Jo singlai skambėjo per klubų garsiakalbius Lietuvoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV ir kitose šalyse. Net prancūzų kalbos nemokantys žmonės suprato, kam skirta jo muzika: šokiams. Elektronikos varomas ir visiškai hipnotizuojantis albumas paliko klausytojus trokštančius išgirsti daugiau. Tačiau po maždaug metų dėmesio ir pasirodymų, atlikėjas dingo iš akių kaip į vandenį. Kyla klausimas: kas nutiko Stromae?

Kurdamas dainas, puikiai tinkančias šokių aikštelei, Stromae niekada nemėgino romantizuoti šampano butelių ir perteklinio turto. Atvirkščiai, jo dainų tekstai nupaveiksluoja kitokį pasaulio vaizdą. Daina “Papaoutai” vaizduoja vaiko augimą be tėvo, žuvusio per Ruandos genocidą. “Tiesą sakant, kai buvau paauglys, gal kiek pykau. Iki dainos sukūrimo aš vis dar buvau šiek tiek piktas ant savo tėvo, bet nusprendžiau pasakyti: Gerai, man jau 28 metai ir, manau, kad turiu išaugti, tėvo nebėra, bet aš vis dar čia ir galiu daryti viską.” – npr music interviu pasakojo Stromae. Atlikėjas taip pat atskleidė, kaip žaibiškai išpopuliarėjęs muzikinis vaizdo klipas “Formidable” yra mūsų žmogiškumo atspindys.

2015 m. jis turėjo atšaukti turą po Afriką dėl nerimo, kurį sukėlė maliarijos vaistas Lariam (Mefloquine). Nuo tada Stromae vengė pasirodyti viešumoje.

Atlikėjas vartojo vaistus prieš savo turą Afrikoje 2015 m. Jį ėmė kamuoti nemiga ir haliucinacijos. „Jau buvau įtemptas ir išsekęs, bet vaistai dar labiau pablogino situaciją“, – sakė jis.

Jis turėjo atšaukti turą ir vykti namo, nors iki šiol oficiali jo ligos priežastis nebuvo atskleista. Jis teigė, kad juo rūpinosi žmona ir jaunesnysis brolis, ir kad jis nėra tikras, kas būtų nutikę, jei jų nebūtų buvę.

„Mano brolis pirmasis suprato, kad kažkas ne taip“, – sakė jis. „Be jo tuo laikotarpiu tikriausiai būčiau nusižudęs. Aš tikrai tai turiu galvoje. Jei jo nebūtų buvę, manęs dabar nebūtų.“

Daugelis kitų pranešė, kad po meflokvino vartojimo patyrė rimtų psichozinių epizodų, kai kurie iš jų baigėsi savižudybe. Vaistas išlieka sistemoje mėnesius po jo vartojimo.

Interviu 2017 m. jis teigė, kad vis dar kenčia nuo panikos priepuolių ir klausimą, ar kada nors vėl galės profesionaliai muzikuoti, paliko atvirą.

Po paskutiniojo albumo išleidimo Stromae daugiausia dėmesio skyrė savo kūrybinei leidybinei kompanijai “Mosaert”, išleidusiai drabužių, patalynės, namų dekoro ir kitas kolekcijas.

Per pastaruosius aštuonerius metus jis vengė viešų pasirodymų, tik retai dalinosi nuklydusiais remiksais ar retkarčiais pasidalindavo interviu. Tačiau su nauju netikėtu albumu “Multitude”, tikras Stromae sugrįžimas pagaliau atrodo įmanomas.

“Multitude” bus 2013 m. išleisto albumo “Racine Carrée” tęsinys. Žinia apie naująjį albumą pasirodė praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po to, kai muzikantas pasidalijo pagrindiniu būsimo albumo įrašu “Santé”. “Santé” – daina, skirta darbininkams, kuriems tenka kęsti pretenzingus klientus ir nepastovias darbo valandas, joje Stromae stilistiškai tęsia pradėtą darbą, maišydamas įžvalgią lyrinę satyrą su ryškiais lotyniško ritmo sintezatoriais. Su „Santé“ jis pristato odę darbininkų klasei – joje jis dainuoja: “Švęskime tuos, kurie negali švęsti”.

Naujasis albumas pasirodys kovo 4 d. per “Interscope”, jame – 12 visiškai naujų kūrinių, visi parašyti ir prodiusuoti Stromae.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: