Bilas Macheris / HBO nuotr.

„Oskarai turėtų pakeisti savo pavadinimą į „Slogučiai“, nes sprendžiant pagal šių metų Geriausio filmo kandidatus, panašu, kad sėdėti kino teatre nebūtų baisiau net jei pradėtų siautėti ginkluotas šaulys“, piktinosi JAV komikas Bilas Maheris.

„HBO“ laida „Real time with Bill Maher“ palietė visas savaitės aktualijas, pradedant Džordžo Floido nužudymu, imigracija, rinkėjų represijomis ir baigiant į karą įtrauktu Floridos įgaliotiniu Matu Geitsu, bet laidą užbaigė su dviem pagrindiniais priekaištais Kalifornijai – gubernatoriaus Geivino Niusomo perrinkimu ir tiesiog liūdna Holivudo filmų būkle.

Ilgiausias priekaištas nuskambėjo rubrikoje „New Rules“, kurioje Maheris kritiškai, vieną po kito, išanalizavo kandidatus Geriausio metų filmo nominacijai ir maldaute maldavo linksmesnių pramogų. Amerikiečiams „nėra reikalo eiti į bažnyčią. Jei jie nori pasijusti kaltais, purvinais ar blogais, gali pažiūrėti „Klajoklių žemę“. Ten pasakojama apie moterį, kuri po savo vyro mirties nuo vėžio savo gyvenimą perkelia į namelį ant ratų“.

Filme „Judas and juodasis Mesijas“, Juodųjų Panterų lyderis išduodamas informatoriaus ir nužudomas policijos. „Perspektyvioje merginoje“ Kerės Muligan veikėja atkeršija prievartautojui, bet tada jis ją nužudo. Filmas „Metalo garsas“ pasakoja apie muzikantą, kuris staiga apkursta, o „Tėvas“ – apie aštuoniasdešimtmetį, kurio gyvenimą temdo senatvinė silpnaprotystė. „Minari“ tai istorija apie itin skurdžius Korėjos imigrantus Arkanzase, kurie visą savo maistą sudeda į daržinę, o vėliau senelė patiria priepuolį ir viską sudegina. O dabar mėgaukitės pasirodymu“.

„2021-ųjų Oskarus pristato skustuvo peiliukai, „Kleenex“ servetėlės bei virvė. Ir prašome pasveikinti mūsų vedėją – liūdnąjį veidelį“.

„Mums visiems šie metai buvo nelengvi, šiek tiek atitrūkimo nuo tikrovės būtų ne pro šalį.“ sakė jis. „Kas nutiko šou verslui? Ar jie visi nusprendė vienu metu atsisakyti narkotikų? Ar jie pamiršo, kad Holivudas vis dar ta vieta, į kurią reikia eiti, jei esi ego maniakas, trokštantis užpildyti vaikystės tuštumą aplodismentais?“

„Apdovanojimų nominacijos anksčiau sakydavo: kokius puikius mes kuriame filmus. Dabar sako: pažiūrėkite, kokie geri mes esame žmonės“, – priduria jis.

Todėl nieko keisto, kad „Godzila prieš Kongą“ sulaukė didelio pasisekimo, sakė Bilas. „Ne „Godzila prieš Kongą ir nepakeliamą jo kovą su depresija“.

„Nesakau, kad norėčiau pamatyti „Godzilą prieš Kongą“. Holivudas anksčiau žinojo kaip sukurti reikšmingą filmą, filmą suaugusiems, kuris ne tik slegia, bet yra ir įdomus. Tam jau buvo sukurta kategorija – Geriausia dokumentika – svarbūs filmai apie karą Sirijoje ar sunkią dešrainių stendų savininkų padėtį“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: