Organizatorių archyvo nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos aplinkosaugininkai nustatė, kad per medžioklę su varovais sumedžioti trys šernai nebuvo įrašyti į medžioklės lapą. Dviem medžiotojams atsakomybės išvengti nepavyks – teks atlyginti daugiau nei 3 tūkst. eurų gamtai padarytą žalą ir kiekvienam sumokėti baudą iki 1 800 eurų.

Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informacijos, kad dar 2020 m. lapkričio mėnesį vykusios medžioklės metu sumedžioti šernai gali būti neįrašyti į medžioklės lapą, nedelsdami patikrino šią informaciją. Aplinkosaugininkai nustatė, kad Šilalės rajone per medžioklę su varovais sumedžioti trys šernai nebuvo įrašyti į medžioklės lapą.

Medžiotojai tarpusavyje susitarė šių šernų neįrašyti į medžioklės lapą, kad nereikėtų atlikti afrikinių kiaulių maro tyrimo.

Abiem medžiotojams surašyti administracinių nusižengimų protokolai ir gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų. Taip pat paimti šautuvai, kuriais buvo sumedžioti šernai, ir automobilis „Hyunday Galloper“, kuriuo buvo gabenami neteisėtai sumedžioti gyvūnai. Pažeidėjams teks atlyginti 3 139,83 eurų žalą laukinei gyvūnijai.

Po šio įvykio geriausia pacituoti Medžioklės taisykles: „Jei duomenys apie sumedžiotus gyvūnus, išskyrus duomenis apie sumedžiotų elninių žvėrių patinų ragus, šernų amžių ir lytį, nustatyta tvarka neįrašyti medžioklės lape, šie gyvūnai laikomi sumedžiotais neteisėtai, padarant žalos gamtai.“ Taigi neverta gudrauti dėl laimikio, nes galite susigadinti reputaciją, prarasti teisę medžioti, šautuvą ir net automobilį“, – teigia Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: