kelionės
rahlat.com archyvo nuotr.

Dauguma keliautojų iš savo aplankytų vietų svajoja parsivežti ne tik galybę malonių įspūdžių, bet ir puikių kadrų, kuriais galėtų papildyti savo fotografijų albumą.

Vis dėlto, keliaujant neužtenka vien tik pyškinti fotoaparatu į kairę ir į dešinę. Iš tiesų šaunios kelionių nuotraukos, kurios bus įdomios ne tik jums, bet jūsų draugams ar kitiems turėsiantiems galimybę jas matyti, reikalauja šiek tiek pasiruošimo. Tad, kokie yra geriausi kelionių fotografijos patarimai?

 Mokėkite gerai naudotis savo fotoaparatu

Visiškai nesvarbu kokį fotoaparatą turite. Jei nemokėsite juo tinkamai naudotis, nesuprasite jo veikimo principo ir nesugebėsite parinkti tinkamų nustatymų, net ir pats brangiausias fotoaparatas jūsų rankose bus bevertis. Tai galioja ir paprastesnei fotografijos technikai. Jei nesate patenkinti savo dabartinio fotoaparato nuotraukų kokybe, galbūt užtektų tiesiog išsamiau susipažinti su jo veikimu? Tai gali padėti atrasti netikėtas galimybes ir sugrąžinti fotografavimo džiaugsmą. Žinoma, geriausias būdas gerai išmokti puikiai naudotis fotoaparatu yra praktika, tačiau internete taip pat galima rasti begalę naudingos informacijos.

Pasistenkite pažvelgti į aplinką iš kito kampo

Jei norite, jog nuotraukos būtų įdomios ir ypatingos, jos turi atspindėti jūsų unikalų požiūrio kampą. Net jei norite nufotografuoti turistų gerai pažįstamus objektus, stenkitės atlikti tai kūrybiškai. Juk nieko nesužavės nuotraukos, kurios panašios į milijonus kitų panašių nuotraukų. Tad, ieškokite ypatingo požiūrio kampo ir jums neabejotinai pasiseks. Juk originalumas yra vienas iš esminių gero kadro komponentų. Galbūt pastebėjote įdomų atspindį vitrinoje, lange ar net baloje? Nedvejokite ir įamžinkite jį. Fotografija suteikia unikalią galimybę įamžinti pačias netikėčiausias gyvenimo akimirkas, kurios plika akimi dažnai gali būti nepastebėtos. Tai jūsų nuotraukas išskirs iš kitų.

Daug vaikščiokite

Geri kelionių fotografijos kadrai reikalauja laiko. Kartais norint užfiksuoti kažką ypatingo tenka pravaikštinėti kone visą dieną. Tad, nusiteikite ilgai vaikščioti nepažįstamų miestų gatvėmis. Juk tai puikiausias būdas pažinti miestą ir jo žmones. Vaikščiodami galite stebėti aplinką ir į ją nepastebimai įsilieti. Po kurio laiko pradėsite geriau jausti miesto, kuriame svečiuojatės, ritmą. Būtent tai jums leis įamžinti iš tiesų vertingų kelionių fotografijos kadrų.

Nuoširdžiai domėkitės aplinka

Tik nuoširdžiai domėdamiesi jus supančia aplinka galite pastebėti tai, kas joje ypatinga. Tai dar vienas patarimas, kuris padės džiaugtis nuostabiomis kelionių fotografijomis. Nuoširdus susidomėjimas miestu, kuriame lankotės, bei vietiniais to miesto žmonėmis padės užfiksuoti unikalias akimirkas.

Bendraukite su vietiniais gyventojais

Šis patarimas yra glaudžiai susijęs su domėjimusi jus supančia aplinka ir jį puikiai papildo. Bendravimas su vietiniais gyventojais padės jums sukurti žymiai natūraliau atrodančias kelionių fotografijas. Tad, nevenkite užkalbinti gėlių pardavėjo gatvėje ar taksi vairuotojo. Vietiniai gyventojai visuomet gali papasakoti įdomių istorijų, o fotografijoje istorija yra itin svarbi.

Žinoma, yra ir žymiai daugiau kelionių fotografijos patarimų. Vis dėlto, labai svarbu pirma gerai suprasti, kaip veikia jūsų turima fotografijos technika, nes tai gali padėti atskleisti savo kūrybinį potencialą. Taip pat verta nuolatos ieškoti unikalių matymo kampų, nuoširdžiai domėtis jus supančia aplinka, pažinti miestą vaikščiojant pėsčiomis ir stengtis kuo daugiau bendrauti su vietiniais gyventojais. Akivaizdu, jog patobulinti savo kelionių fotografijos įgūdžius labai lengva. Tad, galbūt jau pats metas leistis į kelionę ir išmėginti šiuos patarimus praktiškai? Kelionėms dabar itin palankus laikas, nes skrydžiai siūlomi itin pigiai. Tad, pasirūpinkite, jog lėktuvo bilietai kuo greičiau atsidurtų jūsų kišenėje ir leiskitės į fotografinius atradimus.

Tomas Morkūnas – studijuoja reklamos vadybą, domisi reklama internete, SEO, socialine rinkodara, IT naujovėmis… Laisvalaikiu užsiima internetinių projektų kūrimu bei jų reklama internete.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: