Režisierius Donatas Ulvydas grįžta į didžiuosius ekranus ir po nuviliančio projekto „Valentinas vienas“ rebilituojasi su smagia komedija „Kaip pavogti žmoną“.

Malonus spektaklis praskrieja greitai, o jam pasibaigus kino salė apleidžiama su itin puikia nuotaika.

Intriguojantis trikampis

Trikampio sudedamosios dalys – tai moteris ir du jos vyrai. Vienas buvęs, kitas esamas. Suleidus šiuos visus veikėjus į vienus namus kuriozų išvengti neįmanoma. Lyg trikampio aistrų būtų maža čia dar šmėžuoja ir didžiulė suma pinigų. Komedija iškelia amžiną klausimą, kas svarbiau meilė ar pinigai? Ką pavogus gyvenimas taps geresnis?

Nors į filmą einama su didele baime, kad įvyks dar vienas susidūrimas su „Valentinas vienas“ šleikščiu humoru, filmo eigoje tenka maloniai nustebti ir vėl patikėti lietuviško kino ir humoro ateitimi.

Spektaklis ekrane

Žinoma, tiems, kurie tikisi daug veiksmo, šaudynių ir gaudynių ar banalaus tamsuolių humoro šis filmas tikrai nepaliks įspūdžio. Apskritai tai labiau spektaklis, ne vaidybinis filmas, todėl užtrunka šiek tiek laiko, kol įsijaučiama į kokybišką teatrą.

Įsijautus į spektaklio veiksmą visai nekliūna aktorių vaidyba. O kaip galėtų būti kitaip? Tai puikūs teatro aktoriai:  Rimantė Valiukaitė, Ramūnas Cicėnas ir Giedrius Savickas puikiai susitvarko su užduotimis. Ypatingą (eilinį) pagyros žodį derėtų skirti Giedriui Savickui, kuris savo talentu absurdiškiausius dalykus pateikti, kaip nenuginčijamą tiesą priverčia nusišypsoti ne vieną kartą.

Apskritai šis spektaklis teikia vilties lietuviškam komedijos žanrui. Galime, sugebame juokauti solidžiau ir netgi kiek lėkštą humoro dozę suvynioti į subtilumo tinklus. Taip pat šis spektaklis turi ir žiupsnelį edukacinio prieskonio, jei komedija atlieka savo tiesioginę funkciją (prajuokina) ir dar turi kažkokią esmę, tai kodėl gi ja nepasidžiaugus?

komedija-kaip-pavogti-zmona

Kino filmo  „Kaip pavogti žmoną“ kadras

Yra prie ko prikibti

Žinoma, yra keletas dalykų, kurie užkliūna, krenta į akis. Ar šiuo atveju ausis. Garso takelis tikrai galėjo būti stipresnis, o scenų sujungimas apskritai neturi jokio logiško pagrindimo. Nebent tokį, kad: „Jungiam, kaip mokam, o mokam tik taip. Mokytis nenorim“. Toks, rodos mėgėjiškas, filmo sujungimas kiek numuša kartelę, o ir muzikiniui takeliui buvo galima nepatingėti paklausyti daugiau kūrinių.

Kalbant apie patį scenarijų jis nėra labai stiprus, tačiau tai juk komedija. Reta komedija pasižymi stipriu scenarijumi, o ši bent jau pasižymėjo ne silpnu humoru ir malonia vaidyba.

Verdiktas 8/10

Komedija „Kaip pavogti žmoną“ tikrai nesugadins jums nuotaikos, o jei nusiteiksite linksmam spektakliui tai tą nuotaiką ir pakels. O svarbiausia, šis filmas suteikia vilties – lietuviško kino industrija nėra evoliucijos aklavietėje.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: