Biuro kėdės. UAB „Rimi Lietuva“, fotogr.: Evaldas Lasys.

Biure didžiąją dalį laiko praleidžiame sėdėdami, o sėdint labiau apkraunamas stuburas. Ilgai dirbdami sėdimoje pozicijoje pavargstame išlaikyti tiesią nugarą, mūsų kūnas suglemba, dėl ko raumenys išsitampo ir, gavę papildomo krūvio, jo nebeatlaiko. Norėdami išvengti nugaros ir kaklo skausmų ieškokite ergonomiškos biuro kėdės, prilaikančios apatinę nugaros dalį ir padedančios išlaikyti taisyklingą laikyseną. Pakilę nuo kokybiškos biuro kėdės, neturėtumėte jausti jokio diskomforto.

Tačiau kaip rasti kokybišką baldą? Iš galybės įvairių formų, dydžių ir spalvų biuro kėdžių išsirinkti vieną – itin sudėtinga užduotis.

Jei iki šiol dar neteko rinktis biuro kėdės, natūralu, kad visos jos atrodo vienodos. Be to, labai dažnai ofiso kėdė, į kurią pirmiausia atkreipiame dėmesį, iš tikrųjų mums visiškai netinka.

Taigi, gera biuro kėdė turėtų būti:

  • Prilaikanti nugarą: apatinė nugaros dalis yra išgaubtos formos, todėl ir kėdės atlošas turėtų atkartoti stuburo kontūrą. Kėdės apatinė dalis turi gerai prilaikyti nugarą, o viršutinė – pasvirti į kėdės atlošą: išvengsite juosmens skausmo ir tempimo.

  • Reguliuojamo aukščio, reguliuojamais porankiais bei atlošu.

  • Manevringa, lanksti: biuro kėdė turi padėti lengvai judėti, pasisukti. Sėdėdami ant biuro kėdės turėtume lengvai pasiekti visas darbo zonoje esančias vietas, visus daiktus. Tai leis dirbti efektyviau.

Reguliuojamos biuro kėdės dalys

Geriausia, jei galima reguliuoti kėdės sėdynės aukštį, atlošą ir porankius. Šias funkcijas turinti darbo kėdė yra universali ir tinkama skirtingų ūgių darbuotojams.

  • Kėdės atlošas turėtų būti pasviręs 100 laipsnių kampu (šiek tiek vertikaliai atgal). Tai optimali padėtis, siekiant sumažinti spaudimą apatinei nugaros daliai.

  • Porankiai taip pat turėtų būti reguliuojami. Nejudrūs porankiai neleidžia pristumti kėdės pakankamai arti stalo, sėdėti patogiai ir tinkamame aukštyje. Jei porankiai reguliuojami, alkūnėmis galima į juos atsiremti – galėsite atpalaiduoti pečius. Ties alkūnių sulenkimu būtinas 90 laipsnių kampas.

  • Sėdynės gylis ir kraštas. Daugelis biuro kėdžių gaminamos aukštiems ir stambiems žmonėms, tad, jei esate nedidelio ar vidutinio ūgio, kėdė jums gali būti nepatogi, o nepavykus jos tinkamai susireguliuoti sutrikdysite blauzdų kraujotaką. Jei kėdė – labai gili, o sėdimoji dalis – ilga, stengsitės sėdėti ant kėdės priekinės dalies ir nesiremsite į atlošą: patogumas – panašus kaip sėdint ant paprastos taburetės. Atkreipkite dėmesį: sėdynės priekis turėtų būti šiek tiek nuleistas. Tarp sėdynės krašto ir jūsų kelių sulenkimų turėtų likti vietos keturiems rankų pirštams užkišti.

Ergonomiškos biuro kėdės. UAB „Yara Lietuva“, fotogr.: Darius Petrulaitis.

Darbo kėdės ir medžiagos

Svarbu išsirinkti kėdę, pagamintą iš kokybiškų ir ilgai tarnaujančių medžiagų. Gaminant biuro kėdes įprastai naudojama aukštos kokybės tekstilė, natūrali oda, techniniai plastikai, aliuminis, nerūdijantis plienas, kitos patvarios medžiagos.

Kokybiškos biuro kėdės gali tarnauti iki 10-ies metų ar net ilgiau, todėl renkantis baldus reikia pagalvoti apie jų priežiūrą, higieną. Ypač svarbu, iš kokių medžiagų pagamintas darbo kėdės apmušalas. Geriausia, jei audinys būtų laidus orui (išgarinantis prakaitą) bei lengvai valomas.

Antriniai, bet ne mažiau svarbūs ofiso kėdės kriterijai

  • Sertifikuoti gaminiai. Ieškokite tarptautiniais sertifikatais sertifikuotos, kineziterapeutų, osteopatų ir kitų panašių asociacijų rekomenduojamos ofiso kėdės.

  • Vietiniai gamintojai. Geriau rinktis vietinių gamintojų tiekiamas biuro kėdes. Rinkoje gausu Kinijoje, kitose šalyse pagamintų baldų, tačiau jose kokybės standartai – ne tokie aukšti kaip ES, tad gali būti panaudotos prastesnės kokybės bei greičiau susidėvinčios medžiagos. Gamyba dažnai sutelkta į kiekybę, todėl, susigundę mažesne kaina, galiausiai sugrįšite ieškoti kokybiškos biuro kėdės.

  • Garantija. Įsitikinkite, kad pasirinktai kėdei suteikiama mažiausiai 5 metų garantija. Standartinė 2 m. garantija baldams – ypač trumpa. Na, nebent tai būtų retai naudojamos konferencinės kėdės svečių vizitų ar renginių metu. Jų apkrova nėra tokia didelė, lyginant su biurų darbuotojų naudojamais baldais.

Jei ieškote kokybiškų biuro kėdžių, bene didžiausią jų asortimentą rasite mūsų salone Vilniuje, T. Narbuto g. 5. Ieškote biuro kėdės Kaune? Užsukite į Eigulių g. 2. Klaipėdoje esame įsikūrę Birutės g. 5, o Šiauliuose – Dvaro g. 79.

Užsakymo Nr. KMC200033

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: