Britney Spears / Istagram archyvo nuotr.

Prieš trečiadienį įvykusį teismo posėdį Britney Spears globos sutarties byloje, „Hulu“, „Netflix“ ir CNN visi išleido po dokumentinį filmą apie pop žvaigždę.

„Nebuvau gera. Buvau puiki“ – Tai citata apie kurią negali nustoti galvojęs iš daugiau nei 20 minučių trukmės Britney Spears kalbos telefonu teismo posėdžio metu birželio 23-iają. Šis įrašas vienas iš retų kartų kada ji viešai prabilo apie 13 metų trukusią teismo priskirta globos sutartį, kuri įgaliojo jos tėvą, Jamie, kaip pagrindinį jos globėją.

Tarsi mums reiktų priminimo, kokia puiki ir įtakinga atlikėja buvo — ir yra Britney Spears. Bet reikėjo dėl to, kaip ilgai ji negalėjo pati kontroliuoti savo gyvenimo. Vasarį „The New York Times“, „FX“ ir „Hulu“ pristatė dokumentiką pavadinimu „Britney Spears įrėminimas“ („Framing Britney Spears“), ji pritraukė daugiau visuomenės dėmesio tiek globos sutarčiai, tiek į seksistinės ir išnaudojančios žiniasklaidos metus, kuriais buvo apibrėžtas jos viešasis įvaizdis. Dokumentika taip pat nušvietė globos sutarčių trūkumus ir kaip tokios sutartys išnaudoja tuos žmones, kuriuos turėtų apsaugoti.

Per kelis mėnesius teisinė raida Spears byloje smarkiai pagreitėjo. Pirmą kartą jai buvo leistai pačiai išsirinkti advokatą, Mathew Rosengrat. Kitas svarbus pokytis įvyko trečiadieni, kai Los Andželo aukštesniojo teismo teisėja nusprendė, kad Birtney tėvas nušalintas kaip pagrindinis globėjas globos sutartyje ir trylika metų trukusi globos sutartis pagaliau nutraukta.

Prieš trečiadienį vyksiantį teismo posėdį išleisti trys nauji dokumentiniai ir specialieji filmai, kiekviename iš jų bus vaizduojama, kokios griežtos buvo globos sutarties sąlygos ir kaip toli buvo nuėję Jamie Spears su kolegomis kontroliuodami visas Britney pažintis ir bendravimą. Dokumentiniai filmai gali padėti sugauti žmones prieš šią potencialiai svarbią naujienų dieną. Tačiau tai ką gali pasiekti filmai turi ribas. Globos sutarties detales sunku vizualiai pavaizduoti, ir niekas visoje šioje istorijoje neturėjo tiek galios, kaip pačios Britney Spears liudijimas.

Nusprendžiant ar norite peržiūrėti visas dokumentikas reiktų pagalvoti kiek daug norite sužinoti ar dar nežinote. „Controlling Britney Spears“ pasirodęs penktadienį „Hulu“ platformoje yra konkrečiausias iš trijų, kaip tęsinys „Framing Britney Spears“. Tai greičiausiai geriausias pasirinkimas tiems, kurie sekė Spears globos sutarties raidą labai įdėmiai. Naujoji dalis leidžia giliau pažvelgti į visas globos sutarties detales. Tarp labiausiai nerimą keliančių: buvęs Jamie pasamdytas apsaugos firmos darbuotojas Alex Vlasov aptaria, kokiu mastu įmonei buvo pavesta prižiūrėti Britney telefoną (kai jai buvo leista jį turėti, o taip būdavo nevisada).Taip pat Vlaslov teigė, kad apsaugos firmai buvo liepta įrengti pasiklausymo įrangą jos miegamajame.

Dar dokumentikoje, Spears ilgametė asistentė ir patikėtinė Felicia Cullota ir aprangos koordinatorė Tish Yates kalba apie taip kaip jos ir kiti Spears artimi žmonės buvo tiesiog atplėšti nuo jos. Globos sutartis reiškė tai, jog bet koks bendravimas su Spears buvo griežtai sekamas, teigė jos. Daug žmonių, kurie bendravo su Spears nujautė kad kažkas buvo negerai, kokia vieniša ji buvo be ją palaikančių žmonių ir žmonių, kuriais ji galėjo pasitikėt, teigiama dokumentikoje ir kituose šių įvykių liudijimuose. Bet kaip dokumentikoje sakė Dan George, Spears koncerto turo „Circus“ vykusio 2008-aisiais ir 2009-aisiais prodiuseris, „Pirmoji globos sutarties taisyklė — tu nekalbi apie globos sutartį.“

Kaip piko valandos premjera sekmadienį per „CNN“ pasirodžiusi „Toxic: Britney Spears’ Battle for Freedom“ visai suprantamai labiau skirta platesnei auditorijai. Didelė jos dalis yra apie globos sutarties atsiradimo kontekstą, tokį kaip, intensyvus paparacių dėmesys ir tai kaip Spears buvo demonizuota popkultūroje ir žiniasklaidoje, ypač jos psichologinio palūžimo metais 2007-taisiais ir 2008-taisiais. Tai nėra nieko naujo bet kam kas sekė popkultūrą 90 -ųjų pabaigoje ir 2000 -ųjų pradžioje ir (arba) sekė globos sutarties bylą. Tačiau čia yra keletas įdomių perspektyvų. Rosie O’Donnell pasakoja apie tai, kaip per daugelį metų ji tapo artima Spears ir, kaip ir daugelis žmonių, kurie kažkada ją pažinojo, nesėkmingai bandė ją pasiekti. Aktorė Mischa Barton kalba apie šlovės kainą ir buvimą po visuomenės mikroskopu. Kaip ir Spears „The O.C“ žvaigždė išgarsėjo būdama paauglė ir visi jos nuklydimai tik įžengus į suaugusiuju pasaulį buvo griežtai ir dažnai neteisingai nuodugniai tyrinėjami.

George taip pat pasirodo šioje dokumentikoje, aptariama kaip būdamas turo vadybininku, jis buvo liudininkas, kaip kiekviena detalė ir sąlyga Spears gyvenime privalėjo būti peržvelgta jos tėvo ir jo kolegų. Pavyzdžiui, Spears buvo leista „skaityti tik krikščioniškas knygas“, o jos „naudojimasis telefonu buvo labai griežtai kontroliuojamas“, – sako jis.

Antradienio premjera „Netflix“ dokumentika „Britney vs. Spears“ panašiai turi platesnį požiūrį. Tiesa, ji ilgesnė, tad joje labiau įsigilinama į aplinkybes, kuriomis globos sutartis buvo sudaryta. Dokumentikos pradžioje režisierė Erin Lee Carr, paaiškina jog filmo projektas buvo kuriamas dvejus metus, per kuriuos forma ir pagrindinis dėmesio objektas kito.

Yra dokumentų ir interviu iš žmonių, kurie pažinojo Spears, visų įvykių privedusiu jos tėvą ir jo kolegas sudaryti globos sutartį 2008-aisiais sukūryje. Visą tą laiką Spears buvo uždrausta, bet kokia proga, sustabdyti sutartį ar įgauti daugiau galios joje, teigia kai kurie šaltiniai.

Dokumentikoje lyginama kaip globos sutartis įtakojo jos karjerą ir kiek jos tėvas, jo bendrininkai ir advokatai galėjo gauti piniginės naudos iš to, kad griežtai kontroliavo kiekvieną jos žingsnį, pripildydavo jos tvarkaraštį nepertraukiamų pasirodymų. Aptariamas labai abejotinas globos sutarties užsitęsimo pagrindas, kadangi paprastai tokia sutartis yra sukuriama žmonėms, kurie negali pasirūpinti savimi. Priešingai tam, Spears sunkiai dirbo ir uždirbo milijonus dolerių visiems aplinkiniams.

Nors kiekvienas iš šių dokumentinių filmų yra informatyvus savaip, jiems sunku būti išties įtraukiantiems. Kai kurios labiausiai bauginančios paaiškėjusios detalės ir išsami informacija apie vidinę globos sutarties veiklą gaunamos iš rašytinių šaltinių, tokių kaip teismo bylos, tekstinės žinutės ir el. laiškai. Daugelis naujų įvykių yra procedūrinė istorija, kurią sunku parodyti garsu ir vizualiai.

Štai kodėl toks svarbus momentas, kai pasaulis pagaliau išgirdo pačią Spears. Kiekvienoje dokumentikoje naudojamos ištraukos iš teismo įrašo ir ne vienas asmuo prabyla apie tai kiek galios turėjo jos liudijimas.

„Tai buvo siurrealistiška“, – sako viena iš „Free Britney“ judėjimo lyderių Leanne Simmons, paklausta, koks jausmas buvo išgirsti kalbant pačia Spears. „Buvo labai baisu tai girdėti. Tai buvo teisinga, nes žinojome, kad tai tiesa. Tačiau dalis manęs norėjo, kad klystume ir kad ji nebūtų taip kentėjusiu“

Dokumentikoje „Controlling Britney Spears,“ Vlaslov pasakoja kaip jis ir kiti darbuotojai dažnai nejaukiai jausdavosi dėl stebėjimo kamerų paskatų ir tikslo, bet turėjo daryti tai kas jiems buvo sakoma. Jis sako, kad tik tuomet kai Spears prakalbo per birželio 23-iosios teismą sakydama „visiškai priešingus dalykus nei mums buvo sakyta, kai ten dirbome“ jis pagaliau suprato, kad privalo prabilti apie tai ką mate.

Jei buvote pamiršę koks kvapą gniaužiantis yra Spears gyvenimas, išgirskite jos pačios balsą apibūdinantį jos beviltiškumą, neviltį, išsekimą, baimę ir pyktį.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: