Ką pasirinkti: robotą-vejapjovę ar vejos traktorių?

Paskelbė: Klaipėdos Žinios Data: 2018-07-13 04:22

Spausdinti | Komentarai

Šis klausimas vis dažniau kamuoja  žmones, kuriems įprastos elektrinės ar benzininės vejapjovės nebepakanka dėl sklypo dydžio ar laiko stokos. Skirtingais privalumais pasižymi abi vejos priežiūros priemonės. Vis dėlto galutinį sprendimą, ar geriau robotai vejapjovės, ar traktoriukai, galima priimti tik įvertinus asmeninius poreikius.

Euforija įsigijus traktorių-vejapjovę – laikina

Daugeliui norisi ieškoti efektyvesnių, laiką ir jėgas tausojančių sprendimų. Dažna pirmoji mintis – vejapjovė-traktorius. Tokia priemonė išties populiari. Atrodo, kad traktoriai gali padėti nupjauti didelę veją žymiai greičiau. Be to, vilioja įspūdis, kad jie beveik nereikalauja fizinių pastangų. Kai kuriems svarbi ir automatizacija.

Susidomėjus mintimi apie traktorius, paprastai prasideda įnirtingos paieškos: interneto forumų skaitymai, konsultacijos pardavimo vietose. Įdėjus daug pastangų, pagaliau ateina ta diena, kai naujas prietaisas jau pradeda dirbti vejoje. Atrodo, darbas baigtas – dabar veja bus graži ir tobula, o jos priežiūra nuo šiol teiks tik malonumą. Tas džiaugsmas neišblėsta ir tada, kai traktoriui prireikia vietos garaže, nes kitaip labai greitai išblunka ir sukietėja sėdynės odos pakaitalas.

Tačiau bėgant laikui, pradeda erzinti papildomas garažo valymas, nes čia kaupiasi nupjautos žolės likučiai. Įpusėjus antrai sezono pusei, kyla dvejonių, nes palengvėjus pačiam pjovimo procesui, laiko sąnaudos sumažėjo neženkliai. Norint pasiekti nepriekaištingą vejos būklę, reikia itin atsargiai manevruoti aplink sklype esančius augalus, nuolat keisti tik jums žinomą pjovimo trajektoriją, nes kitaip sunkesni traktoriaus ratai ant išpuoselėtos vejos palieka matomus pėdsakus. Nepastebima, kad kaimynų kiemuose jau naudojami išmanieji robotai.

Nuolatinis traktoriaus valymas tampa būtinas, nes kitu atveju garažo tvarkymas užima tiek pat laiko kaip ir vejos pjovimas. Skiriant laiko visam pjovimo procesui kaip ir anksčiau, nelieka laiko pasimėgauti vasara. Besibaigiant žolės pjovimo sezonui, ruošiamasi techniniam aptarnavimui, kurį pirmais metais dažniausiai finansiškai apsunkina dar nepatyrusio traktoriaus vairuotojo vairavimo ypatumai, neteisingai įvertintas sklypo reljefas.

Šiuos traktoriaus trūkumus gali dar labiau akcentuoti visuomet tvarkinga, nepastebimai puoselėjama kaimynų veja.  Dažnai paaiškėja paprasta tobulų žaliųjų plotų paslaptis: robotai vejapjovės.

Ar mažas robotas gali pranokti didelį traktorių?

Nors žodis „robotas“ asocijuojasi su moderniausiomis technologijomis, pirmasis įspūdis kelia daugiau klausimų ir abejonių. Kaip toks mažas (lyginant su vejos traktoriumi) prietaisas gali susitvarkyti su visu sklypu? Ar jis tikrai gali atlikti darbą visiškai savarankiškai? Domina ir kitokia informacija:

Įmonės „Lazy House Robotics“ atstovas Aleksej Traškin pateikia atsakymus į šiuos klausimus. Ir jie išties paprasti ir atskleidžiantys esminius robotų vejapjovių privalumus:

Be akivaizdžių roboto privalumų – kuro nenaudojimo, labai paprastos eksploatacijos, nenaudojamų arba minimaliai naudojamų trąšų, veją tausojančio ir puoselėjančio darbo algoritmo – robotas pasižymi vienu esminiu skirtumu. Jis neeikvoja jūsų laiko, kurį galite skirti maloniai veiklai, poilsiui.

Daugiau apie robotus vejapjoves, jų privalumus ir pasirinkimo kriterijus galite sužinoti apsilankę interneto svetainėje LazyHouse.lt.

Užsakymo Nr. KMC180052

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Naujienos iš interneto

traffix.lt