© Julia Fullerton-Batten nuotr.

Idealaus kūno suvokimas – labai subjektyvus ir kintantis dalykas. Akivaizdžius laiko ir madų pokyčius šioje srityje įžvelgti galima ne tik pasižiūrėjus į Rubenso paveikslus, bet ir paprasčiau pasiklausius vyresnės kartos žmonių. Lieknumo kultas, mūsų šalį pasiekė kartu su pirmosiomis vakarietiškos kultūros bangomis.

Prieš šiai tendencijai užvaldant pasaulį, žmogaus išvaizdoje, ypatingai menininkų tarpe, buvo vertinamas natūralumas, su visais jo pliusais ir minusais. Būtent tai visuomenei priminti pasiryžo vokiečių fotografė Julia Fullerton-Batten. Ji savo nuotraukų serijoje „Nepagražintas“ („Unadorned“) sujungia klasikinį ir modernų stilius, griežtomis linijomis įrėmindama nuogus modelių kūnus baroko eros paveikslus primenančiame fone. Modeliais parinkti ir vyrai, ir moterys, kurie, fotografės suvokimu, neatspindi šiuolaikinių išvaizdos idealų standartų, tačiau vaizduoja juos lyg visų geidžiamus.

Autorės teigimu visais laikais visuomenė moterų lenktas ir iškilias linijas laikė troškimo objektu. „Tik visai neseniai, 1960-aisiais pasirodžius Twiggy ir Barbei, mūsų narcistiška visuomenė, skatinama žiniasklaidos ir reklamų, perfrazavo idealią figūrą į itin liekną, padailintą valgymo sutrikimais ir plastinėmis operacijomis,“ kalbėjo fotografė. „Vaizduodama nuogus viršsvorio turinčius vyrus ir moterys, norėjau parodyti, jog tarp mūsų dar yra žmonių, kurie puikiai jaučiasi savame kūne, ir suvokia, kad vidinis grožis yra svarbiau nei minimalus skaičiukas ant žmogaus rūbo.“

Kiekvienas modelis, be jokių rūbų pagalbos, vien savo kūnu susiliedami su aplinka ir dekoracijomis demonstruoja individualumą, kuris atsiranda iš vidaus. Jie nesistengia niekaip ypatingai pademonstruoti savo figūros, o tiesiog tai, kokie jie yra – būtent tai, ką įnirtingai siekia užgožti šiuolaikinė žiniasklaida.

Atkreipdama dėmesį į žmogaus kūno sudaiktinimą ir nuogumo propagavimą visuomenėje, Fullerton-Batten meta jai ir iššūkį, ir vaistą. Juk būtent jos vaizduoti kūnai yra realybė, kodėl seksualu turi būti tik tai, kas yra retenybė? Autorė džiaugėsi ir savo modeliais, kurie fotosesijos metu ją nustebino savo ramybe ir pasitikėjimu savimi. Jos teigimu, tik tvirtos asmenybės gali tokiu ramiu veidu nuogi stoti prieš priešiškai nusiteikusią visuomenę. Ir tas individualumas bei vidinė stiprybė puikiai atsispindi ir nuotraukose.

2

3

4

7

11

51

61

99

81

© Julia Fullerton-Batten nuotr.

Fullerton-Batten plečia šiuolaikinio meno, ir ypatingai fotografijos, rėmus, įnešdama į juos naujų formų ir platesnio suvokimo apie tai, kas yra gražu.

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: