JAV valstybės departamentas įtraukė Čečėnijos Respublikos lyderį Ramzaną Kadyrovą į juodąjį žmogaus teisių pažeidėjų sąrašą dėl tariamų kankinimų, neteisminių žudymų ir kitų pažeidimų, kurie jau trunka daugiau nei dešimtmetį.

Departamentas teigė, kad Kadyrovas, jo sutuoktinė Medni Kadyrova ir dukros Aišata Kadyrova ir Karina Kadyrova buvo paskirti pagal 7031 straipsnio c punkto sankcijas, draudžiančias jiems keliauti į JAV.

„Šis paskyrimas yra susijęs su Kadyrovo dalyvavimu šiurkščiuose žmogaus teisių pažeidimuose Čečėnijos Respublikoje“, – sakoma valstybės sekretoriaus Maiklo Pompeo pranešime.

Šis paskyrimas „skirtas pranešti Kadyrovui, kad jo dalyvavimas šiurkščiuose žmogaus teisių pažeidimuose turi pasekmių tiek jam, tiek jo šeimai“, – sakė Pompeo.

Atsakydamas Kadyrovas savo „Telegram“ paskyroje paskelbė nuotrauką, kurioje jis su dviem kulkosvaidžiais: „Pompeo, mes priimame kovą! Nuo šiol viskas bus tik įdomiau!“

Atskirai socialinės žiniasklaidos platformoje „VKontakte“ jis klausė, kodėl naujosios sankcijos buvo taikomos jo žmonai ir dukroms.

„Kokius nusikaltimus jos padarė ir kokias teises jos pažeidė?“ sakė jis, vadindamas JAV „intrigantais, melagiais ir provokatoriais“.

JAV judėjimas įvyko praėjus dviem savaitėms po to, kai du rusai iš Čečėnijos buvo suimti Austrijoje dėl mirtino Čečėnijos tinklaraštininko Mamikano Umarovo sušaudymo Lince.

Kadyrovas apkaltino žmogžudystę nepatikslintoms „užsienio saugumo tarnyboms“, kurios siekė, kad jis atrodytų dėl to kaltas.

2020 m. sausį čečėnų opozicijos lyderis Imranas Alijevas buvo rastas negyvas viešbučio kambaryje šiauriniame Prancūzijos mieste Lilyje, subadytas 135 kartus.

Vasario mėn. Tumsas Abdurakmanovas, tinklaraštininkas, kuris kritikuodavo Kadyrovą, Švedijoje buvo užpultas plaktuku. Du Rusijos piliečiai buvo areštuoti dėl pasikėsinimo jį nužudyti.

Ištikimas prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas Kadyrovas nuo 2007 m. vadovauja Čečėnijai ir yra žinomas kaip turintis „carte blanche“ (visišką laisvę) iš Maskvos, kad galėtų naudoti negailestingas taktikas.

Teisių aktyvistai jį kaltina žlugdant žodžio laisvę ir vadovaujant griežtiems represiniams veiksmams prieš oponentus ir LGBT bendruomenę.

Kadyrovui ir keliems bendrininkams jau taikomos ekonominės sankcijos, kurias nustatė JAV iždas.

Valstybės departamentas pareiškė esąs susirūpinęs, kad Kadyrovas „dabar naudojasi koronaviruso pandemijos pasiteisinimu, kad padarytų tolesnius žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijos Respublikos žmonėms“.

Maskvoje vyriausybės atstovė vietinėms naujienų agentūroms sakė, kad Rusija reaguos į Vašingtono veiksmus.

„Bus sunku padaryti tą patį, bet mes ką nors sugalvosime“, – sakė ji.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: