realisbeautifulstock.lt archyvo nuotr.

Gaivaus vasaros vėjo dvelksmas, žuvėdrų klysksmas ir Baltijos jūrą skrodžiantys senoviniai burlaiviai sukelia neapsakomas emocijas ir tarsi nukelia į praeitus amžius. Įspūdingais laivais, pasakojimais ir tradicijomis uostamiesčio gyventojai ir lankytojai galės pasimėgauti Liepos 24 – 26 dienomis vyksiančiame „Baltic Sail“ renginyje tradicinės jūros šventės metu.

Baltijos jūros pakrantė garsėja savo istorja ir giliomis jūrinėmis tradicijomis. Didžiuodamiesi tuo jau daugiau nei dešimtmetį septyni Baltijos pakrantės miestai – Klaipėda, Karlskrona, Rostokas, Ryga, Gdanskas, Ščecinas ir Nystedas – rengia projektą „Baltic Sail“. Projektas remdamas tradicinį buriavimą, kaip ypatingą jūrinės kultūros paveldo dalį, skatina miestus ir kviečia tradicinių burlaivių ir senovinių laivų puoselėtojus ir savininkus leistis į kelionę po Baltijos jūrą, kurios metu aplankys ir burėmis papuoš šiuose miestuose vykstančias jūrines šventes.

Vienas svarbiausių projekto „Baltic Sail“ tikslų – istorinių laivų puoselėjimas ir išsaugojimas. Be abejonės istoriniai laivai yra unikalūs istorijos sergėtojai. Restauruotos jų versijos iki šiol plaukioja jūromis, taip ne tik reprezentuodami gyvąją kultūrinio paveldo tradiciją, bet ir perduodami buriavimo patirtį. Į „Baltic Sail“ projektą susijungę žmonės tiki, kad žinios iš praeities, derinamos su šiandienine aplinka gali užtikrinti ateities naratyvus.

realisbeautifulstock.lt archyvo nuotr.

Pastaruosius dešimt metų tokie projektai kaip „ Baltic Sail”, kurie skatina tradicinį buriavimą, puoselėja ir populiarina senąsias buriavimo ir jūrines tradicijas Lietuvoje buvo vykdomi tik epizodiškai. Dėl šios priežasties mūsų šalis yra mažai žinoma užsienio šalių buriavimo ir burlaivių išsaugojimo entuziastams. Tokie projektai skatina tradicinių burlaivių ir senovinių laivų savininkus leistis į kelionę po Baltijos jūrą, aplankant ir Lietuvos uostą. Tai leidžia pažinti Baltijos jūros regioną kaip unikalią jūrinės kultūros ir buriavimo erdvę. Šis projektas yra unikali galimybė perteikti bendruomenei jūrinio paveldo svarbą, susipažinti su tradiciniu buriavimu ir giliomis jūrinėmis tradicijomis.

Šią varasą vyksiančioje tradicinėje jūros šventėje klaipėdos miesto gyventojai ir svečiai galės aplankyti burlaivius, klausytis istorijos ir buriavimo paslapčių, taip pat bus rengiamos ir kūrybinės dirbtuves vaikams bei jaunimui apie istorinių laivų tipus, jų paplitimą ir naudojimą šiandien.

Nuostabus „ Baltic Sail” renginys ir geros emocijos lauks visų lankytojų ir buriavimo entuziastų liepos 24-26 dienomis Klaipėdoje.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: