Šonas Koneris

Šonas Koneris netikėtai palikęs šį pasaulį 2020 m. spalio 31-ąją, buvo vienas  visų laikų žymiausių aktorių kino pramonėje. Per daugiau nei 50 karjeros metų, Koneris ekrane atliko neeilinius aktorinius pasirodymus, kurie kine jam užtvirtino išskirtinę poziciją kino industrijoje. Žinoma, jei tampi toks įžymus, kaip Koneris, toks statusas nėra vien tik darbas – kartu gauni ir prabangių privalumų, kurių didžiausias yra milžiniška alga.

Žinomiausiose kino frančizėse Koneris atliko daugybę vaidmenų, pradedant Jungtinės Karalystės karinės žvalgybos agentu Džeimsu Bondu, baigiant su naciais kovojančiu profesoriumi archeologo Indianos Džounso tėvu. Kadangi šie filmai atnešė didelį pelną ir sparčiai išgarsėjo, Konorio vardo vertė ženkliai išaugo ir studijos pradėjo jam mokėti atitinkamai už jo dalyvavimą filmuose (net jei vaidmuo būdavo tik epizodinis). Tiesą sakant, Konerio mirties dieną, jo turtas buvo įvertintas 350 mln. JAV dol. Atsižvelgiant į tai, kad jo paskutiniam filmui tuoj sueis dešimt metų, tai tiesiog neįtikėtina.

Kur kas anksčiau, viena Konerio alga pateko į „Gineso rekordų“ knygą.

Šono Konerio pasirodymas „Deimantai amžiams“ – alga, kuri stebino

1962 m. pirmą kartą, filme „Daktaras Ne“ (Dr. No), Koneris įkūnijo žinomiausią savo vaidmenį Džeimsą Bondą ir pradėjo ilgai besitęsiančią 007 filmų seriją, kurios dėka aktorius užkariavo Holivudą. Nenuostabu, kad bėgant metams, Koneriui kiek nusibodo Bondo vaidmuo. Dar pridėkime barnius užkulisiuose su prodiuseriais, tad Koneris buvo daugiau nei pasiruošęs atsisakyti dešimtmetį įkūnyto vaidmens. Jis planavo, kad filmas „Gyvenk du kartus“ (You Only Live Twice, 1967) bus paskutinis Bondo filmas. Kurį laiką taip ir buvo. Džordžas Lazenbis vienintelį kartą Bondą įkūnijo filme „Jos Didenybės slaptojoje tarnyboje“ (On Her Majesty’s Secret Service, 1969).

Kitas aktorius į agento 007 rolę eilėje buvo amerikietis Džonas Geivinas, „Metro-Goldwyn-Mayer“) vadovas šiuo klausimu neparodė jokio entuziazmo. Taigi, studijos vadovai ėmėsi iniciatyvos, tikėdamiesi Konerį išvysti 1971 m. filme „Deimantai amžiams“ (Diamonds Are Forever). Galiausiai, aktorius sutiko.

Nepaisant to, šis sutikimas nebuvo nei nuoširdus, nei dėl jo aistros Jano Flemingo darbams, o dėl papildomų dalykų, kuriuos pasiūlė studija. Jo kontrakte buvo rašoma, kad jis uždirbs 12,5% filmo pajamų, priedą, jei filmavimas tęstųsi ilgiau nei numatyta ir „galimybę prodiusuoti du, jo pasirinktus filmus. Iš viso… 1,25 mln. JAV dol. algos.

Palyginus su dabartinėmis aktorių algomis, tai neatrodo įspūdinga suma, bet ankstyvais 1970-aisiais, niekas nebuvo girdėję apie tokią algą aktoriui ir nesvarbu kiek populiari buvo frančizė. Koneris visų pinigų nepasiliko sau. Rekordiškai didelė alga buvo panaudota kilniems tikslams. Vietoj to, jis paaukojo didžiąją dalį pinigų, uždirbtų filme „Deimantai amžiams“ savo įsteigtai labdaros organizacijai „The Scottish International Education Trust“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: