Serialo "Gossip girl" plakatas

„Kur ji buvo? Kas aš esu? Šios paslapties aš niekada neatskleisiu. Juk žinote, kad mane mylite. Apkabinu ir bučiuoju… Liežuvautoja“. Tikriausiai visų paauglių girdėta ištrauka iš vieno populiariausių serialų. Nors jis sukurtas dar 2007 metais, tačiau net ir dabar galime širdyse girdėti „Liežuvautojos“ pasisveikinimo žodžius.

Daugiau nei prieš dešimtmetį pradėtas rodyti paauglių dramos serialas „Liežuvautoja“ (Gossip Girl) vis dar sulaukia didelio susidomėjimo. Lyg šiol daugelis merginų nori būti tokios kaip Serena ir Blair. Gyventi tokį prašmatnų ir įspūdingą gyvenimą. Mėgautis brangakmeniais, vakarėliais ir vaikinų dėmesiu.

Serialo pagrindinių veikėjų gyvenimas yra pilnas linksmybių, netikėtumų bei apkalbų. Pagrindinė veikėja – mergina, kuri gyvena paslaptingą gyvenimą. Niekas jos nežino, niekas jos nėra matęs, tačiau ji puikiai žino visus ir net jų paslaptis. Tai paslaptinga asmenybė, išduodanti kiekvieną pasimaišiusį jos kelyje. Ji – liežuvautoja. Visi puikiai žino, kad liežuvautoja gali būti žiauri ir tiesmuka, tačiau žmonės ir toliau jai siunčia slaptą informaciją, kuri yra patalpinama internetinėje svetainėje. Į šį tinklaraštį gali patekti visi. Dėl to kyla daug nesusipratimų ir ginčų. Tačiau visi ir toliau siunčia jai paslaptis. Kodėl taip daro? Dažniausiai  iš keršto ir noro įskaudinti kitus.

Serialas „Liežuvautoja“ sukurtas pagal romanų seriją, kurią parašė Cecily von Ziegesar. 2002 metais buvo išleista pirmoji knyga, vėliau kasmet buvo išleidžiama po dvi knygas. Tiesa – pagrindinė idėja buvo sukurti vaidybinį filmą, bet, kaip matome šiandien, serialas kur kas geresnis variantas nei paprastas filmas. Pagrindinis kūrinio įkvėpimas – daugeliui nepažįstamas, retas elito pasaulio gyvenimas. Viena iš elitinio pasaulio gyventojų – Charllote Methven, kuri mokėsi  privačioje „Spence“ mokykloje, ir žinojo, ką reiškia gyventi elito gyvenimą Manhetene. Charllote pasakojimų dėka buvo sukurtas serialas „Liežuvautoja“.

Kaip dažniausiai ir nutinka, serialas šiek tiek skiriasi nuo knygos. Ryškiausias skirtumas – veikėjai. Knygoje pagrindinė veikėja – Blair Waldorf, taip pat svarbus asmuo – Serena van der Woodsen, kuri vaizduojama kaip serijinė žudikė. Nemažiau svarbūs – Nate‘as Archibald‘as, Danas Humphrey‘as, Jenny Humphrey, Vanessa Abrams ir Chuck‘as Bass‘as. Seriale pagrindinė veikėja yra Serena. Taip pat žinoma, kad rašytoja Cecily von Ziegesar nemėgo „Liežuvautojoje“ vaidinusios Vanessos, nes, pagal rašytoją, ji turėjo būti visiškai kitokia. Romane Vanessa vaizduojama, kaip keista mergina apsėsta Dano ir kuri rengiasi tik juodai. Kaip matome filme – ji geriausia Dano draugė, labai spalvinga mergina. Atrodo, tai visiška priešingybė. Tikriausiai, ne visų supratimas gali būti vienodas.

Paauglių dramos seriale viskas prasidėjo nuo Serenos staigaus išsikraustymo, kurį galėtume vadinti dingimu. Mergina, padariusi daug klaidų, išvyksta iš Aukštutinio Istsaido gyvenimo. Niekas, net ir jos geriausia draugė Blair, nesupranta, kodėl ji taip pasielgė. Po kurio laiko grįžusios Serenos draugai nenori priimti. Juk ji išvyko niekam nieko nepranešusi. Laikui bėgant visi priima Sereną. Tačiau vėliau draugai pradeda išsiaiškinti vis daugiau dalykų, kuriuos mergina padarė prieš pabėgdama. Tai sukelia daug skandalų ir pykčių.

Vienu metu „Liežuvautoja“ buvo taip užvaldžiusi visų širdis, kad net kai kurios Niujorko mokyklos buvo priverstos uždrausti jų mokinius žiūrėti šį serialą. Šis draudimas visiems tik įrodė, kad tai, kas filmuojama ir rodoma seriale, egzistuoja ir tikrame Manheteno gyvenime.

Yra daug dalykų, kuriuos puikiai žinome ir net pabudę iš miegų galėtume pasakyti apie „Liežuvautoją“, tačiau egzistuoja ir dar daugiau įdomių faktų, kurių daugelis iš mūsų dar nežino. Vienas iš tokių – Blake Lively ir Leighton Meester realiame gyvenime nėra draugės. Seriale Serena (Blake Lively) ir Blair (Leighton Meester) yra neišskiriamos draugės, kurios viena kitai „kiša pagalius į ratus“ dėl visiškų menkniekių, tačiau, bėdai esant, niekada nepamiršta viena kitos. Realiame gyvenime aktorės nėra draugės, o tuo labiau – geriausios. Jos nesipyksta, darbe sutaria gerai ir palaiko šiltus santykius, tačiau niekada nesusitinka už filmavimo ribų, kaip elgiasi draugės.

Priešingai nei Serenos ir Blair vaidmenis atliekančios aktorės, Nate‘o ir Chucko draugystė egzistuoja ir už filmavimo ribų. Dar iki serialo kūrimo pradžios aktoriai Edas Westwickas (Chuckas Bassas) ir Chace‘as Crawford‘as (Nate‘as Archibald‘as) buvo draugais. Jie nusprendė apsigyventi kartu Niujorke, kai gavo vaidmenis. Vėliau, serialui įgavus įkarštį, draugai persikėlė gyventi atskirai.

Vienas pagrindinių serialų veikėjų – Dan‘as Humphris. Jį „Liežuvautojoje“ vaidina aktorius Penn‘as Dayton‘as Badgley‘as. Gavęs pasiūlymą filmuotis seriale, aktorius iškart atsisakė. Po kurio laiko jis persigalvojo ir sutiko, tačiau dar du kartus buvo persigalvojęs dėl sprendimo filmuotis. Kaip sako aktoriaus kolegos: „Tai juk Danas..“

Ryškiausios serialo veikėjos Serenos vaidmenį norėjo gauti ne viena aktorė. Viena jų – Dženifer Lorenc, žinoma iš filmų „Bado žaidynės“, „Iksmenai“ ir daugiau. Taip pat Serenos vaidmenį norėjo atlikti ir aktorė Ashley Olsen, vaidinusi filme „Aš ir mano antrininkė“ ir t. t.

Aktorė Leighton Meester iš pradžių pretendavo į Serenos vaidmenį, bet režisieriai pastebėjo, kad jai puikiai tinka Blair vaidmuo. Tačiau prieš tapdama Blair, Leighton turėjo nusidažyti savo šviesius plaukus kaštonine spalva. Aktorė sutiko tai padaryti ir, tiesą sakant, jai labai patiko. Tapusi brunete, mergina puikiai atspindėjo Blair.

Tapti Blair Waldorf mama (Eleanor Waldorf) pretendavo ir garsi aktorė – Florencia Lozano, puikiai žinoma iš filmo „Narcos“, tačiau vaidmens negavo, nes atrodė per jauna, būti Blair mama. Šis vaidmuo atiteko Margaret Colin.

Vienas reikšmingiausių serialo aktorių – Chuckas Bassas. Jo vaidmenį atlieka Edas Westwickas. Tiesa, aktorius norėjo gauti Nate‘o Archibald‘o vaidmenį, tačiau režisieriai pasakė, kad Edas atrodo per daug rimtas ir piktas. Jie iškart aktoriui paskyrė blogiuko Chucko vaidmenį ir, tenka pripažinti, šis vaidmuo puikiai tinka E.Westwickui.

„Liežuvautojoje“ protagonisto Dano sesers Jenny Humphrey vaidmenį atlikusi Taylor Momsen buvo maištinga ir dramas kelianti mergina ne tik seriale, bet ir asmeniniame gyvenime. Niekas, net ir režisieriai, nenumatė, kad aktorė iš jaunos, švelnios mergaitės virs tokia maištinga ir tamsia asmenybe. Aktorė net buvo pasitraukusi iš serialo dėl muzikinės karjeros.

Vienas svarbiausių faktų yra tas, kad visos, išskyrus Jenny ir Nate‘o, poros susitikinėjo (ar bent mezgė romantiškus santykius) realiame gyvenime. Kai kurios poros draugavo pakankamai ilgą laiką. Blake Lively (Serena) ir Penn‘as Badgley‘as (Danas) draugavo nuo mažens, vėliau ėmė susitikinėti. Jie išsiskyrė serialo filmavimo metu, tačiau apie tai nei vienas nežinojo. Režisieriai stebėjosi, kaip jie to nesuprato, ir gerai įsitikino, kokie Blake ir Penn‘as geri aktoriai.

Aktorius Sebastianas Stanas, kuris seriale vaidino Carterį Baizeną, susitikinėjusį su Serena, po kurio laiko prisiminė ir su kitais pasidalino vienu juokingu faktu, kurio tikrai nepastebėjote. Seriale nei vienas vyras nedėvėjo diržo. Režisieriai teigė, kad tai išskirtinė detalė, kurios ankščiau niekas nenaudojo.

Svarbiausias serialo personažas – liežuvautoja. Jį atliko aktorė Kristen Bell, žinoma iš tokių filmų kaip „Blogų mamų Kalėdos“, „Kartą Romoje“ ir daugiau. Seriale ji pasirodė tik paskutinėje serijoje, kai paaiškėjo, kas vis dėlto yra liežuvautoja.

Visų „Liežuvautojos“ gerbėjų dėmesys turėtų būti atkreiptas į sausio 26 dieną, nes tai „Liežuvautojos“ diena, kuri švenčiama Niujorke. Kaip ir minėta ankščiau, serialas tikrai užvaldė daugelio širdis, o ši data – tik įrodymas.

2019 metų vasario mėnesį „TV Line“ užsiminė, kad serialas gali grįžti. Pasirodys visiškai naujas, niekam nematytas ir negirdėtas serialas, itin panašus į „Liežuvautoją“, tačiau skirsis tai, kad nebebus tinklaraščio, kuriame skelbiamos elito paslaptys. Seriale pamatysime elitinį gyvenimą Manhetene. Kol kas aktoriai nėra atskleisti, todėl lieka laukti ir tikėtis, kad naujasis serialas bus toks pat įdomus ir įtraukiantis, kaip ir populiariausias paauglių dramos serialas „Liežuvautoja“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: