Lizzo / Youtube nuotr.

Šiai į muzikos pasaulį su audra įžengusiai JAV dainininkei Melissai Viviane Jefferson, labiau žinomai kaip Lizzo, lygių nėra ir ją drąsiai galima vadinti tikra scenos bomba. Savo įvaizdžiu ir drąsa ji laužo visus nusitovėjusius pramogų pasaulio stereotipus ir sukūrė savitą stiliaus kultą. Pasitelkdama savo kūrybą ir nežabotą pasitikėjimą savimi, dainininkė atliepia šiuolaikinio pasaulio problemas – rasizmą, liekno kūno kultą, sus seksualumu susijusias problemas ir skatina visų pasitikėjimą, gebėjimą priimti save. Smalsu sužinoti kas gi yra toji Lizzo ir kokia istorija slypi už šio vardo.

Atlikėjos biografija

Tikrasis dainininkės vardas yra Melissa Viviane Jefferson. Melissa gimė Detroite, kur gyveno iki jai suėjo devyneri metai, vėliau jos šeima persikėlė į Hiustoną. Augdama savo namuose ji nuolat klausėsi gospel stiliaus muzikos, mokykloje lankė fleitos pamokas ir grojo savo mokyklos grupėje. Maištauti Lizzo pradėjo, kai jai buvo 14 metų ir kartu su savo draugais buvo sukūrę grupę „Cornrow Clique“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) on

Kai baigė vidurinę mokyklą, ji studijavo klasikinės fleitos meną Hiustono universitete. Tačiau gyvenimas nepagailėjo ir skaudžių netekčių, kai ji buvo 20 mirė jos tėtis ir tai ją labai palaužė. Po tėvo mirties Melissa neturėjo nieko tik automobilį „Subaru“, kuriame teko net kurį laiką gyventi. Lizzo pripažino, kad du metus buvo benamė, tačiau nors tai buvo juodžiausias periodas jos gyvenime, bet ji jaučiasi dėkinga, kad galėjo miegoti studijoje, kad turėjo automobilį. Jos pozityvumas net juodžiausiomis akimirkomis parodo, kokia stipri ši asmenybė yra. Siekdama atsistoti ant kojų po patirtų sunkumų ir ieškodama naujos pradžios, Lizzo 2011 metais persikėlė į Mineapolį ir intensyviai pradėjo kurti savo muziką ir siekti savo muzikinės svajonės.

Muzikinė karjera

Nors Lizzo muziką pradėjo kurti nuo 2010 metų, tačiau jos muzikinis debiutas įvyko tik 2013 su albumu „Lizzobangers“ , kuris atspindėjo jos metus Mineapolio hip-hopo ir indie muzikos scenose, nes atvykus čia Lizzo intensyviai koncertavo su grupėmis „Lizzo“ ir „Larva Ink“ bei „Chalice“. Vėlesniuose dainininkės albumuose muzika tapo įvairesnė ir melodingesnė, vyravo hip-hop, gospel, roko žanrai. Lizzo yra dirbusi su Prince, „Clean Bandit“ grupe ir Sean Anonymous ir kitais žinomais muzikos atlikėjais ir prodiuseriais.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) on

Norėdama sukurti savo antrąjį albumą, Lizzo įrašė „Bon Iver“ Justino Vernono studijoje, dar kartą bendradarbiaudama su „Lazerbeak“, taip pat su prodiuseriais Samu Spiegeliu ir Stefono Tayloru. Rezultatai buvo 2015 m. Gruodžio mėnesį buvo išleistas albumas „Big Grrrl Small World“, eklektiškesnis dainų rinkinys, pasiskolintas iš klasikinio ir šiuolaikinio hip-hopo bei R&B. „Coconut oil“ tapo pirmuoju plačiausiai išleistu ir populiariausiu dainininkės albumu, kurį ji įrašė kartu su prodiuseriu Ricky Reed. Albyme buvę kūriniai “Worship” and “Good as Hell,” Billboard’s Top‘uose pasiekė 22 vietą. O 2017 metais Lizzo išleido didelio pripažinimo sulaukusį singlą „Truth Hurts.“

2019 metais dainininkė su trenksmu išleido dar viena albumą „Cuz I love you“. Albume esantis singlas „Juice“ pasiekė 23 vietą „Billboard Hot R&B Songs“ diagramoje, o „Tempo“, sukurtas bendradarbiaujant su Missy Elliott, JAV skaitmeninių dainų pardavimo sąraše pateko į 21 numerį. Praėjus mėnesiui po pasirodymo, „Cuz I Love You“ pasiekė aukščiausią vietą „Billboard 200“ albumų sąrašo šeštoje vietoje. Atlikėja sulaukė pripažinimo ne tik kš klausytojų, šiais metais „Grammy“ apdovanuojimuose ji pelnė tris statulėles, tai pat buvo apdovanota „BET“ apdovanojimu kaip geriausia ritmenbliuzo atlikėja. O 2019 metais pelnė „Soul Train“ muzikos apdovanojimą už metų albumą, kuriuo tapo „Cuz I love you“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) on

Stiliaus ir drąsos ikona

Atlikėja turi didelę fanų grupę, dar dar labiau žmonės ją myli už jos charizmą, spinduliuojamą pasitikėjimą savimi, kurio kiti gali tik pavydėti ir drąsą būti kuo nori ir mylėti save. Tačiau, nuo pat vaikystės Lizzo negalėjo susitaikyti su savo kūnu ir priimti savęs tokios, kokia yra, tai užtruko ne vienerius metus. Ji yra sakiusi, kad jos nuomone dėl medijų ir jų transliuojamo turinio ypatingai susijusio su moterimis ir kūno kultu, daug jaunų merginų užsauga abejodamos savo grožiu ir nepasitikėdamos savimi. Ji taip pat ilgai kovojo su savo seksualumu. Ji sakė: „Aš labai ilgai jaučiausi kaip„ kita “.

„Niekam aš nepatikau, ir aš tiesiog prisimenu, kad jaučiausi nepageidaujama ir nepasirinkta. Prisimenu, kad vienu metu jausdavausi kaip aseksuali, nes niekas manęs nemylėjo. Aš tokia buvau ilgai ir ilgai sumišusi su savimi ir savo tapatybe “. Lizzo ilgai kentėjo ir kovojo su savimi, kol galiausiai pasitelkė terapiją, būtent terapija padėjo suprasti ir pamilti save. Nuo to momento ji spinduliuoja neįtikėtina drąsa ir pasitikėjimu. Nors tikrai netrūkstą tokių, kurie užgaulioja atlikėją dėl apvalių jos kūno formų, tačiau ji spjaudama į visus „heiterių“ pasisakymus apsirengusi seksualiais apatiniais pozuoja Playboy žurnalui, jos muzikiniuose klipuose ir socialiniuose tinkluose taip pat netrūksta seksualumo. Lizzo tapo tikra ikona patraukiančia net garsiausių pasaulio dizainerių dėmesį – Versace , Valentino, Moschino, šie garsiausi mados namai dabar varžosi, kuris gaus progą sukurti Lizzo naują apdarą. Tiesa ne per seniausiai atlikėja dar piktinosi, kad dizainerių mados namai nerengia apvalesnių formų merginų ir štai situacija pasikeitė. Kuo daugiau garsių žmonių kalba apie pasitikėjimą savimi ir kaip svarbu priimti save tokį koks esi, tuo labiau keisis visuomenės požiūris į tai. Lizzo tapo tikra ikona apvalesnių formų merginoms ir pavyzdžiu kaip mylėti save.

Tik faktai apie Lizzo:

  1. Jos tikrasis vardas nėra Lizzo, viename interviu ji pripažino, kad dar mokykloje ją vadino Lizzo kaip ji pati yra sakiusi – Lizzo tarsi įstrigo prie manęs ir aš jį atsinešiau“. „Tai leido man jaustis patogiau“.

  2. Ji pati mokėsi groti fleita, kol pradėjo lankyti privačias pamokas. Melodijas ji mokydavosi groti jas klausydama, nenaudodama natų.

  3. Ji metė universitetą. Baigusi vidurinę mokyklą ji įstojo į Hiustono universitetą, simfoninį ansamblį, tačiau jai buvo sunku prisitaikyti prie verdančio gyvenimo universistete ir jai teko rinktis – kurti muziką ar likti studijuoti.

  4. Ji kartą pasiėmė 3 mėnesių tylos įžadą. Lizzo metus universitetą praleido vasarą su šeima, kur patyrė tapatybės krizę ir tris mėnesius atsitraukė savyje, bendraudama tik pečiais. Jos tyla apsunkino jos santykius su motina.

  5. Ji nemylėjo savęs iki koj jai nesuėjo 21 metai.

  6. Dvejus metus jai teko būti be name.

  7. 2014 metais ji koncertavo kartu su dainininku Prince. Kalbėdama apie šią patirtį ji sakė: Mano mintyse tai beveik kaip pasaka“, – vėliau pridūrė, kad jaučiasi pažengusį į priekį ir supranta, kad yra daugiau nei vokalistė ir menininkė.

  8. Ji vos nemetė muzikos karjeros. 2016-aisiais „Lizzo“ pasirašė sutartį su „Atlantic Records“, o po metų išleido „Truth Hurts“, kurią ji laikė geriausia visų laikų parašyta daina. Nors ji jautėsi įsitikinusi, kad tai akimirksniu pasieks sėkmę, tačiau taip nebuvo, o santykinė dainos nesėkmė privertė Lizzą suabejoti, ar muzikos karjerą net verta tęsti. “Diena, kai išleidau dainą „Truth Hurts “, buvo turbūt viena juodžiausių dienų, kokias aš kada nors patyriau per savo karjerą”.

  9. Ji dirbo apsirengusi laisvės statulos kostiumu už „liberty taxes“.

  10. Jai nepatinka žodis „Unapologetic“. Žmonės dažnai vadina Lizzo „neatsiprašančia“, tačiau Lizzo to nelaiko komplimentu. “Aš nusprendžiau būti savimi, nes žinojau, kad neturiu kito pasirinkimo”, – 2019 m. Gegužės mėn. Interviu ji pasakojo Essence. “Kartais etiketė ta mane jaudina, nes ją galima įkelti, nes tai reiškia, kad pirmiausia turime atsiprašyti. Nežinau, kad mes turėjome būti pasirengę žeminti save kultūriškai tik todėl, kad aš bandau atmesti pasakojimą, kaip turėtume elgtis.“

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: