© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

„Sėkmė man atnešė pasaulinio masto idealizavimą ir milijonus svarų. Bet tai užkirto man kelią turėti vieną dalyką, kurio reikia visiems – mylimus, besitęsiančius santykius. Meilė man – tai lyg rusiška ruletė“ – Fredis Merkuris.

Nors ir Fredžio Merkurio drovumas bei kuklumas iki dabar yra labiausiai vertinamos savybės tarp jį pažinojusių žmonių, tačiau tai jam nesukliudė tapti charizmatiškiausia, talentingiausia ir tikrų tikriausia visų laikų rokenrolo legenda. Deja, jo gyvenimas tapo jo paties kalėjimu – didelis talentas ir nevaržomos aistros pražudė scenos genijumi vadinto žmogaus neįgyvendintas svajones ir atėmė iš pasaulio didį talentą.

Paklusnus ir talentingas jaunuolis

Fredis Merkuris (Farrokh Bulsara) augo laimingoje šeimoje. Jaunesnioji jo sesuo Kashmira iki dabar prisimena, jog Fredis buvo be galo geras tiek jai, tiek visiems aplinkiniams.

Būdamas 8-erių metų, Fredis pradėjo mokytis internatinėje Šv. Petro mokykloje. Būdamas toli nuo namų, jis rašydavo laiškus savo mamai ir atsakingai mokėsi, nes nenorėjo nuvilti savo šeimos. Besimokant internate, jo draugai pradėjo jį vadinti Fredžiu, vardu, kuriuo vėliau į jį pradėjo kreiptis net ir jo šeima.

Kaip žinia, Šv. Petro mokykla (Indija) garsėjo savo angliškomis tradicijomis. Joje buvo populiaru viskas, kas tuo metu buvo populiaru Anglijoje, įskaitant net ir tokias sporto šakas, kaip : kriketas, boksas, žolės riedulys, sprintas. Laikui bėgant, sualukęs vos 10 metų, Fredis tapo mokyklos stalo teniso čempionu. Kaip teigia jo pirmieji mokytojai, Fredžiui niekada netrūko fantazijos, susikaupimo, kantrybės ir greitos reakcijos, kas jam pravertė ir tolimesnėje ateityje.

Bėgant metams, Fredis atrado turįs meninių gabumų. Pradėjo piešti eskizus ir, mėgdžiodamas įvairius indiškos muzikos atlikėjus, buvo pastebėtas muzikos mokytojų, kurie jam suteikė galimybę išmokti groti pianinu. Taip Fredis, sulaukęs 12 metų, buvo apdovanotas kaip aktyviausias mokinys.

1958 metais,  Fredis Merkuris, galima sakyti, žengė didelį žingsnį muzikinės karjeros link, nors, greičiausiai, to labai ir nesureikšmino. Su keletu savo mokyklos draugų jis įkūrė grupę pavadinimu „Hectics“ (nenuoramos). Ji netapo plačiai žinoma, tačiau tuo metu vakarėliai be šių jaunuolių muzikos neapsieidavo.

Lemtinga kelionė

Kai 1964m. Bulsarų šeima turėjo palikti gimtąjį Zanzibarą dėl tuo metu šalyje siautėjusios politinės suirutės, jie atsidūrė Anglijoje, kurioje gyvenimas tiek jiems, tiek Fredžiui prasidėjo iš naujo. Pasak jo artimo ilgamečio draugo Peterio Frystouno, „Jei Fredis būtų galėjęs rinktis, jis būtų gimęs Felthalme, būdamas iškart 21-erių“.

Nors ir gyvenimas buvo skurdus ir niekuo neypatingas, Fredžio meilė gyvenimui bei susižavėjimas Anglija neleido jam nuleisti rankų. Pradėjęs nuo paprastų darbų ir, net neturėdamas reikiamo išsilavinimo stoti į meno mokyklą, tais pačiais, 1964, jis įstojo į politechnikos mokyklą po kelerių metų ją baigė gavęs aukščiausius įvertinimus. 1966m., jis įstojo į Ilingo meno mokyklą, kurioje mokėsi grafinio dizaino specialybės. Tačiau likimas jam skyrė kitokį kelią – artimiau susibičiuliavęs su dar trimis vaikinais, jis pervadino tuo metu gyvavusią grupę „Smile“ ir pavadino ją „Queen“, kuri, kaip bebūtų ironiška, 20 metų karaliavo pasaulyje.

Fredžio Merkurio atsiradimas

Vienoje pirmų grupės „Queen“albumo dainų, skamba žodžiai „O mama Merkury, žiūrėk, ką tu padarei“. Fredis teigė, jog ši daina skirta jo mamai, tad ir jis turėtų taip vadintis. Ir jis nejuokavo – viešai jis jau nebebuvo Fredis Bulsara. Pasak jo draugo , Fredis, pasikeitęs pavardę, tapo tokiu žmogumi, kokiu visada norėjo būti.

Vienintelė gyvenimo meilė

Prabėgant pro daugelį svarbių faktų apie Fredžio Merkurio tolimesnį gyvenimą, reikia pabrėžti, jog jo gyvenimas, kalbant apie santykius, buvo be galo audringas – vakarėliai, kuriuose buvo nesigėdijama seksualių,nuogų kūnų, neatradicinės orentacijos žmonių, buvo žinomi visoje Anglijoje. Kaip žinia, pats Fredis nesigėdijo to, jog yra biseksualus,ir galbūt labiau norintis šalia savęs matyti ne moterį, bet vyrą, tačiau jis turėjo vieną silpnybę – Merę Ostin.
Jų meilės istorija prasidėjo gan įprastai. Susipažinęs su ja per artimiausius bičiulius, praėjus keletui mėnesių, ją pakvietė į pasimatymą. Visi matė, kad tarp šių jaunuolių užsimezgė labai artimas emocinis ryšys, persirutuliojęs į rimtus santykius, trukusius 6 metus. Fredis ją pristatydavo kaip žmoną, nors ir niekada jos nevedė. Deja, praėjus 6 metams nuo jų pirmos pažinties dienos, Merė suprato, kad kažkas negerai. Jai teko skaudus išbandymas – iš Fredžio lūpų ji išgirdo skaudžią tiesą, jog jis yra gėjus. Pasak jos, po šio pokalbio jis susitaikė pats su savimi ir tapo laimingu žmogumi.

Kaip žinia, iki pat paskutinio Fredžio Merkurio atodūsio, jie išliko patys artimiausi ir geriausi draugai. Fredis Merei paliko didelę dalį savo turto ir namą, kuriame iki šiol su šeima gyvena pati Merė Ostin.

Šlovė, kuri nedžiugino ir noras mylėti, kuris pražudė

Įdomus faktas tas, kad šlovė, kurią jautė ir kuria Fredis turėjo mėgautis grupės „Queen“ šlovės metais, jo nedžiugino. Nors jis ir pats yra sakęs, jog iš kiekvienos dienos jis stengdavosi paimti kuo įmanoma daugiau, vėliau jis prisipažino, kad labai dažnai norėdavo tiesiog imti ir pranykti nors akimirkai, tad devinto dešimtmečio pradžioje  jis spruko į Niujorką ir pasinėrė į linksmybes. Tačiau tai jį ir pražudė – begalinis naujų pojūčių ieškojimas, nevaržomos seksualumo ir meilės išraiškos atnešė didelių pasekmių, kurios įsiveržė į Fredžio gyvenimą su pačiu didžiausiu trenksmu.

Devinto dešimtmečio pabaigoje, Fredis Merkuris nusipirko namą Šveicarijoje ir užsiėmė jo renovacija. Ši veikla atitraukė jį nuo siaubingos žinios –jo AIDS testas buvo teigiamas. Šeima to nežinojo, tačiau artimiausiems draugams tai buvo pats didžiausias šokas. Liga po truputį pradėjo gniuždyti žmogų, kurio didžiausia gyvenimo svajonė buvo mylėti ir būti mylimu. Žmogų, kuris buvo per didelis šiam mažam pasauliui. Žmogų, paskui kurį bėgte bėgo jo paties gyvenimas.

Legendos nemiršta

Paskutinės Fredžio Merkurio gyvenimo akimirkos prabėgo artimiausių žmonių rate. 1991m., lapkričio 24d., išnaudojęs visą savo energiją ir meilę gyvenimui, atidavęs didžiąją dalį savęs muzikai ir išdalinęs po gabalėlį savęs kiekvienam brangiam žmogui, Fredis mirė nuo AIDS.
„Aš nežadu būti žvaigžde. Aš žadu tapti legenda
“ – yra pasakęs Fredis Merkuris  ir tai buvo nenuginčijama tiesa. Pasak jo aplinkos žmonių, jis gyveno tokį gyvenimą, kokį visada norėjo gyventi ir, vien dėl to, jis iki dabar yra be galo įdomus tiek jo kartos atstovams, tiek jaunajai kartai. Jo begalinė meilė žmonėms, muzikai ir gyvenimui suteikia peno kalboms apie jį iki šių dienų.

ĮDOMŪS FAKTAI

1. Nors ir be Fredžio Merkurio, grupė „Queen“ vis dar tęsia savo veiklą.

2. Fredis Merkuris mėgo operą, todėl jis su operos soliste Monserat Kabaljė surengė keletą grandiozinių pasirodymų.

3. Fredis Merkuris niekada į savo surengtas šventes kartu dalyvauti nekviesdavo šeimos ir draugų – rinkdavosi arba vienus, arba kitus. Tai jam buvo lyg atskiri pasauliai.

4. Jo mėgstamiausia daina buvo „Queen – „Somebody to love“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: