© Staniūnas Art Kaunas archyvo nuotr.

Vienas iš garsiausių Lietuvos tarpdisciplininio meno atstovų – Sigitas Staniūnas. Jo pagrindinė kūrybinės raiškos priemonė yra tapyba, tačiau menininko parodos dažnai papildomos instaliacijomis, performansais, kurie užburia savo nuoširdumu, ekspresyvumu ir teatrališkumu.

1985 metais, S. Staniūnas baigė Kauno dailės mokyklą, kurioje mokėsi tapybos meno net septynerius metus. Toliau mokslus tęsė Vilniaus dailės akademijoje, kurioje įgijo daugiau žinių apie tapybą ir instaliacijos metodus. Nuo 1992- ųjų metų S. Staniūnas pradėjo menininko karjerą. Per dvidešimt metų, jis surengė net šešiolika performansų, penkiasdešimt parodų bei dalyvavo ne tik nacionaliniuose, bet ir tarptautiniuose projektuose. Jo darbai yra eksponuojami ne tik Lietuvoje, bet ir Kanadoje, JAV, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Brazilijoje, Indonezijoje bei Taivane. Be to, menininko darbus yra įsigijusios net pasaulio lygio žvaigždės – Hilari Clinton, Stingas, Briusas Vilisas, Borisas Grebenščikovas, Širakas.

S. Staniūnas dažnai tapo tik rankomis, kūryboje sujungdamas klasikinę italų bei olandų tapybos tradiciją, Azijos tapytojų metodus su šiuolaikinėmis technologijomis. Ypač vertinami menininko paveikslai sukurti renesanso meistrų plėtota daugiasluoksnės tapybos technika. Jo paveiksluose vyrauja ryškios, intensyvios spalvos, dominuoja egzotiškų šalių atmosfera, mistika ir subtili ironija. Didžiausias menininko nutapytas paveikslas – „Eskizas meilės sodui“ (matmenys 362×520, nutapytas 2007 metais).

Menininkas labiausiai pagarsėjąs savo unikaliais perrformansais. Juose galima išvysti menų sintezę – dailę, muziką, šokį, fotografijas ir videoinstaliacijas. Performanso metu jis stengiasi sukurti estetišką, egzotišką atmosferą, kuri padėtų žiūrovui suvokti paveikslų nuotaikas, išgirsti bei pajusti tolimųjų kraštų garsus, kvapus. Keletą performansų yra atlikęs kartu su virtuozais Dominicu Milleriu, Enveru Izmaylovu, Pauliumi Kilbausku. Pats autorius mene labiausiai vertina kūrėjo laisvę, profesionalumą, darbštumą ir tiesos sakymą, o įkvėpimo ieško meilėje bei gamtoje.

14

23

32

41

52

62

100

991

Staniūnas Art Kaunas archyvo nuotr.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: