Jungtinių valstijų sekretorius Mike‘as Pompeo pranešė, kad šalis svarsto uždrausti kiniškas programėles, tokias kaip „TikTok“, nes įtaria, kad Kinija tokiu būdu gali šnipinėti vartotojus.

JAV sekretorius M. Pompeo dalyvaudamas „Fox News“ laidoje paklaustas apie kiniškų programėlių, ypač „TikTok“ blokavimo galimybę atsakė, kad prezidento D. Trumpo administracija tai vertina išties labai rimtai, ir pridūrė, kad tikrai apie tai galvoja.

„TikTok“ vadovybė atsakė į M. Pompeo komentarus ir teigė, kad nesidalino turimais duomeninis ir nebendradarbiauja su Kinijos valdžia..

TikTok programėlė, kuri priklauso Pekine įsikūrusiam startuoliui „ByteDance“, ne kartą buvo kritikuojama JAV politikų, kurie teigia, kad programėlė gali būti grėsmė nacionaliniam saugumui dėl jos ryšių su Kinija. Jie tvirtina, kad bendrovė gali būti priversta bendradarbiauti Kinijos komunistų partijos žvalgyba. Tačiau „TikTok“ atstovai anksčiau yra sakę, kad veikia atskirai nuo „ByteDance“. Jie sako, kad duomenų centrai yra visiškai už Kinijos ribų ir kad nė vienam iš šių duomenų netaikomi Kinijos įstatymai. „TikTok“ duomenimis, JAV vartotojų duomenys saugomi Jungtinėse Valstijose, o atsarginė dalis yra Singapūre. Bendrovės atstovas gegužę sakė, kad jos manymu, nacionalinio saugumo problemos yra nepagrįstos.

TikTok“ programėlė JAV ir kituose vakarų šalyse sulaukė žaibiško populiarumo. Analitikos bendrovės „Sensor Tower“ duomenimis, per pirmus tris šių metų mėnėsius šią programėlę atsisiuntė 315 milijonų kartų. Programėlė pripažinta populiariausia pasaulyje – visai neseniai ji perkopė 2 milijardų parsisiuntimų ribą. Ši platforma itin populiari ir Lietuvoje – čia jos vartojimas ypač paspartėjo karantino metu.

JAV nėra vienintelė šalis, norinti uždrausti „TikTok“ programėlę. Praeitą savaitę Indija uždraudė TikTok ir dar kitas 58 kiniškas progamėles, nes įtampa tarp Delio ir Pekino išaugo dėl susirėmimų prie Himalajų sienos. TikTok uždraudimas Indijoje, kur yra didžiausia rinka, „ByteDance“ gali kainuoti apie 6 milijardus dolerių.

Tam, kad šis įstatymas, kuris uždraus „TikTok“ ir panašias programėles įsigaliotų JAV, jį turi pasirašyti prezidentas D. Trumpas.

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: