Greitai, galbūt jau kitų metų vasarą, Danijoje homoseksualios poros galės tuoktis ir liuteronų-evangelikų bažnyčiose. Danija, kuri buvo pirmoji pasaulyje valstybė įstatymu pripažinusi tos pačios lyties asmenų sąjungas 1989 metais, siekia, kad vienalytės poros galėtų susituokti ir bažnyčioje. Per 80 proc. Danijos gyventojų priklauso evangelikų-liuteronų religinei bendruomenei; du trečdaliai danų pritaria bažnytinei homoseksualų santuokai.

„Tai – istorinis įvykis. Galbūt svarbiausias nuo to meto, kai bažnyčia įsileido moteris. Metų metus kalbėjome apie homoseksualias santuokas ir galiausiai radome sprendimą“, – sakė Šiaurės šalių bendradarbiavimo, religinių reikalų ir lygių galimybių ministras Manu Sareen.

Centro kairės vyriausybės inicijuotas projektas jau nukeliavo į šalies parlamentą.

Anksčiau Danijos Liuteronų bažnyčia nepripažino heteroseksualių ir homoseksualių santuokų lygiateisiškumo, tačiau civilinę santuoką sudarę homoseksualūs sutuoktiniai galėjo gauti Bažnyčios palaiminimą. Vis dėlto šalies vyskupai pritarė vyriausybės siūlymui leisti rengti ir bažnytines homoseksualių asmenų santuokų ceremonijas.

Vis tik įstatymo projekte numatyta, kad pastorius galės atsisakyti sutuokti homoseksualias poras; tokiu atveju pora galės kreiptis į kitą parapiją.

Pgl. ABC

Originalus įrašas tinklaraštyje Apostazė

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: