Damienas Hirstas /instagram archyvo nuotr.

Žymus ir vienas brangiausiai parduodamų britų menininkų Damienas Hirstas pasiūlė bet kurį savo darbų iškeisti mainais į Maurizio Cattelan‘o sparčiai išpopuliarėjusią skulptūrą „Comedian“ (2019). Prie sienos lipnia juosta priklijuotas bananas, kurio vertė 120 tūkst. JAV dol,. pirmą kartą pristatytas „Art Basel“, Majami Byče, praėjusiais metais „Perrotin“ galerijoje.

Instagram“ platfoemoje menininkas rašė:

„Aš troškau įsigyti šį Maurizio Cattelan meno kūrinį, pavadinimu „Comedian“, nes man jis labai patiko. Paprašiau savo draugo ir kuratoriaus Francesco Bonami, kad jis paklaustų Maurizio ar jis yra sau pasilikęs šios skulptūros kopiją ir galėtų ją man parduoti arba, kad padarytų tokią specialiai man. Aš pasiūliau ją iškeisti į bet kurį mano kūrinį? Deja, jis pasakė – ne! Kąąą!?„

Sensacinga banano skulptūra, kuri sukėlė daugybę diskusijų apie meno pasaulį ir tai kas turėtų vadintis menu, buvo sukurta trijų kopijų leidimu, kurių iš pradžių net dvi sau pasiliko menininkas.

Majamio meno kolekcionieriai Bilis ir Beatričė Cox ir Sarah Andelman, paryžietiško butiko „Colette“ savininkė, turi dvi skulptūros versijas. Nors Hirstui nepavyko gauti šios skulptūros kopijos, kuratorius Francesco Bonami padarė savitą jos versiją ir padovanojo Hirst‘ui. Vienintelė jo sąlyga buvo ta, kad bananas būtų pritvirtintas priešinga kryptimi, nei Cattelan‘o originaliame darbe.

http://www.instagram.com/p/CD4OjYjsVfr/?utm_source=ig_embed

Hirstas pasidalijo, kad jis taip buvo apsėstas dėl šio meno kūrinio „nes po viso to, ką esame matę mene, tai vis tiek šokiruoja, liūdina ir juokina mane.“ Taip pat menininkas paminėjo, jog sekdamas Cattelan‘o originaliais nurodymais dėl kūrinio, jis kas savaitę pakeis bananą, kad kūrinys atrodytų naujai.

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: