© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Britų aktorius Clive‘as Owenas nustebino ne tik gerbėjus, bet ir kritikus, kai pelnė Auksinio Gaublio apdovanojimą ir Oskaro nominaciją savo puikiu pasirodymu 2004 metų filme „Arčiau“ (angl. „Closer“). Nuo to laiko, aktorius užkariavo Holivudo ekranus ir iki šiol kyla karjeros laiptais.

Aktorius nuo vaikystės

Ketvirtas iš penkių vaikų šeimoje, Clive‘as gimė 1964 metų lapkričio 3 dieną Koventryje, vidurio Anglijoje. Jo tėvas, kantri muzikos dainininkas, paliko šeimą, kai aktoriui buvo vos treji. Iki šiol, aktorius nepaiko ryšių su savo biologiniu tėvu. Užaugintas mamos ir patėvio, savo vaikystę vyras įvardija „šiurkščia ir sunkia“.

Nuo pat mažumės, Clive‘as buvo susietas su scena. Pirmą kartą jis vaidino spektaklyje, kai jam buvo vos 12 metų ir jau tada berniukas pareiškė, kad nori tapti aktoriumi. Žinoma, artimieji to nepriėmė rimtai. Mokslai vaikinui sekėsi prastai – jis neišlaikė mokyklos baigimo egzaminų, todėl iškarto po jos ėmė ieškotis darbo. Po kelerių nevaisingų paieškos metų, Clive‘as nusprendė save išbandyti – užpildė prašymą mokytis Karališkoje Dramos Akademijoje (angl. Royal Academy of Dramatic Art) ir į ją pateko. Taip 1984 metais, vyras pradėjo studijas vienoje iš seniausių ir prestiziškiausių Anglijos meno akademijų Po studijų baigimo, energijos kupinas aktorius laimėjo galimybę vaidinti garsiame „Young Vic“ teatre, Londone.

Tačiau teatras vyro nesužavėjo – jis svajojo vaidinti filmuose. Jau 1988 metais Clive‘as debiutavo televizijos seriale „Tauriųjų Pražūtis“ (angl. „Precious Bane“). Dar po dvejų metų, jis reguliariai vaidino scenoje ir televizijoje Jungtinėje Karalystėje, ir tapo žymus dėl pagrindinio vaidmens populiariame seriale „Šansai“ (angl. „Chancer“).

Holivudo vilkas

Ilgą laikotarpį C. Owenas vaidino tik Jungtinėje Karalystėje. Amerikoje jis gerai žinomas tapo tik 2001 metų vasarą, kai BMW išleido trumpametražių filmų serialą pavadinimu „Nuoma“ (angl. „The Hire“). Šiuo debiutu jis taip sužavėjo Holivudo kino industriją, jog pasipylė daugybė pasiūlymų vaidinti filmuose, tokiuose kaip „Gosfordo Parkas“ (angl. „Gosford Park“), „Bornas: sunaikinta tapatybė“ (angl. „The Bourne Identity“), „Anapus sienų“ (angl. „Beyond Borders“). Tačiau filmas, kuris yra laikomas atnešęs pasaulinė šlovę C. Owenui – „Arčiau“ (angl. „Closer“). Už vaidmenį šiame filme, aktorius buvo apdovanotas Auksinio Gaublio apdovanojimu ir buvo nominuotas Oskarui kaip „Geriausias aktorius“. Tiesa, po šios nominacijos, aktorius pareiškė, kad jo lūkesčiai nepasikeitė. „Aš stengiuosi, kad kiekvienas filmas būtų geriausia, ką aš galiu ir moku“ – teigė aktorius.

Iki šiol, aktorius Clive‘as Owenas yra laikomas vienu geriausiai „įsijaučiančių“ veiksmo filmų aktoriumi. Įdomu tai, kad aktorius niekada nėra filmavęsis siaubo filmuose ar romantinėse dramose. Kartu, jis filmavosi su tokiomis žvaigždėmis, kaip Jennifer Aniston, Angelina Jolie, Bruce Willis, Jessica Alba, Morgan Freeman, Nicole Kidman, Jason Statham, Robert De Niro ir dar daug kitų.

Vienas įdomiausių ir labiausiai sukrečiančių aktoriaus vaidmenų –  filme „Užmerk mano akis“ („angl. „Close my eyes“, 1991), kuriame jis vaidina vyrą, kuris yra įsimylėjęs ir užmezgęs romaną su savo seserimi. „Šis vaidmuo buvo vienas iš įsimintiniausių. Niekada jo nepamiršiu“ – teigė pats aktorius.

Šiuo metu, aktorius neseniai baigė filmuotis naujame veiksmo filme „Paskutinis Karžygys“ (angl. „Last Knights“) kartu su aktoriumi Morganu Freemanu (angl. Morgan Freeman). Šis filmas turėtų pasiekti kino ekranus jau rugpjūčio mėnesį.

Meilė iš pirmo žvilgsnio

Aktorius C. Owenas jau du dešimtmečius yra vedęs aktorę Sarą Fenton (angl. Sarah-Jane Fenton). Abu, dar būdami jaunuoliais, studijavo Karališkoje Dramos Akademijoje. Artimiau aktoriai susipažino, kai atliko pagrindinius vaidmenis Romeo ir Džiuljetos pjesėje. Aktorius jau du dešimtmečius visiems kartoja, kad tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Kartu sutuoktiniai augina dvi dukras – Haną (18m.) ir Ievą (16m.).

Aktorius, sulaukęs pasaulinės šlovės, dažnai teigia, kad niekada nesvajojo apie tokią karjerą. „Iš tiesų yra nenusakoma gyventi niekam nežinomą gyvenimą ir staiga atsidurti laikraščių puslapiuose. Aktoriumi tapau ne todėl, kad norėjau būti garsus. Išties aš to nesiekiau“ – teigia aktorius Clive‘as Owenas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: