Savaitraščio "Charlie Hebdo" viršelis

Teroristinį išpuolį išgyvenęs karikatūristas Renald Luzier labiau žinomas Luz slapyvardžiu, pareiškė, kad nustos piešti pranašo Mahometo karikatūras, skelbia Prancūzų žurnalas „Les Inrockuptibles“. Luzier  nupiešė Islamo pranašo karikatūrą satyrinio žurnalo„Charlie Hebdo“  viršeliui.

2006 metų vasarį „Charlie Hebdo“   kaip ir keletas kitų Europos žurnalų išspausdino 12 Mahometo karikatūrų, publikuotų danų laikraščio Jyllands-Posten. Šie piešiniai sukėlė agresyvius protestus musulmonų pasaulyje, o „Charlie Hebdo“  sulaukdavo vis pasikartojančių islamistų grupuočių grasinimų.

2008 metais Prancūzijos teismas išteisino žurnalą dėl kaltinimų ,,musulmonų įžeidimu‘‘, įvertinant, kad karikatūros vaizduoja teroristinę musulmonų pusę, o ne visą musulmonų bendruomenę.

2011 metų lapkritį, nepaisant grasinimų, „Charlie Hebdo“  patvirtina ir išleidžia ypatingą, pakeistu pavadinimu ,,Charia hebdo‘‘ žurnalo numerį, kuriame publikuoja linksmą pranašo Mohameto karikatūrą. Šis numeris parduodamas 400000 tiražu. Tą pačią dieną, kai pasirodė ši publikacija, Charlie Hebdopatalpose sukeltas gaisras. Vyriausybė pradeda kalbėti apie musulmonų fundamentalistų ,,ataką‘‘.

Luz satyrinės karikatūros vaizduojančios Islamo valstybes ir pranašą Mahometą sukėlė skandalą  ir sulaukė įvairiausių visuomenės reakcijų. Žurnalo redakcija nuolatos sulaukdavo grasinimų. Taip tęsėsi iki tol, kol teroristai šturmavę žurnalo biurą 2015 metų sausio 7 dieną  nužudė 12 žmonių įskaitant ir vyriausiąjį redaktorių Stephane Charbonnier.

Anot Renald Luzier pranašas „daugiau nebedomina manęs.“ „Man tai atsibodo taip pat, kaip ir piešti Sarkozy karikatūras.“ Tai nereiškia, jog teroristai pasiekė savo tikslą. „Teroristai nelaimėjo“ – pabrėžia Luz. „Jie būtų laimėję jei visa Prancūzija ir toliau bijotų.“

Paskutinis Luz‘ier žurnalo viršelis išleistas praėjus lygiai 10 dienų po teroristinio išpuolio vaizdavo verkiantį pranašą Mahometą, kuris laiko ženklą su užrašu „Je Suis Charlie“ su antrašte „Viskas atleista“

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: