© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Balti, kruopščiai į viršų sukelti plaukai, tiesi laikysena, veide žaidžiandi koketiška šypsena. Tokią dažniausiai viešumoje matome vyriausią Amerikos modelį Carmen Dell Orefice. Ji jau nuo penkiolikos metų puošė vieną iš garsiausių mados žurnalų – „Vogue‘‘ viršelį ir nuo tada pradėjo savo ilgą karjerą.

Ankstesnis gyvenimas

C.Dell’Orefice gimė Niujorke 1931 metais Italo smuikininko bei Vengrės balerinos šeimoje, nors tėvai buvo neturtingi, tačiau Carmen turėjo išskirtinį grožį, kuris žadėjo jai šviesią ateitį. Dėl nestabilių santykių šeimoje būsimam modeliui teko pagyventi pas kitus giminaičius ar net vaikų namuose. Būdama mergaitė svajojo tapti balerina, tačiau sulaukusi trylikos metų paaiškėjo, jog merginą kamuoja reumatas.

Karjera

Trylikos metų Carmen važiuodama į baleto pamokas buvo pastebėta vieno iš garsių modelių, kurios vyras žymus fotografas Herman Landschoff. Būtent jis atliko fotosesiją, kuri tapo karjeros pradža. Jau 15 metų Carmen krikštatėvis atvedė ją į žurnalo „Vogue“ kompaniją ir jau nuo tada pasirašė modelio kontraktą. Ši jauna panelė tapo mėgstamiausiu Erwin Blumenfeld modeliu, kuris fotografavo ją 1947 metų „Vogue“ viršeliui.

C. Dell’Orefice ir jos mama turėjo finansinių problemų. Modelio darbas bei už jį gautos pajamos buvo per mažos šeimai išlaikyti, todėl Carmen su mama pasamdė siuvėjomis užsidirbti pakankamai pinigų. Jos  tuo metu net neturėjo telefono, todėl „Vogue“ į viešbutį tekdavo siųsti pasiuntinį, kuris informuotų Carmen apie laukiantį darbą prestižiniame leidinyje.

Pasitraukimas ir sugrįžimas

Nepaisant ankstyvos sėkmės modelių agentūra Eileen Ford atsisakė atstovauti C. Dell’Orefice ir žurnalas „Vogue“ prarado susidomėjimą ja, tačiau prasidėjąs brendimas ir besikeičiančios kūno formos suteikė jai darbą kataloguose, kuris vėliau pelnė 300 dolerių per valandą atlygį.

Carmen vėl liovėsi dirbti modeliu po antrųjų vedybų, tačiau dėl lėšų trūkumo 1978 metais grįžo į mados industriją ir išliko joje iki šių dienų.

2013 metų birželį C. Dell’Orefice atšventė 82 – tąjį gimtadienį, jai buvo suteiktas daktaro garbės apdovanojimas, kurį skyrė Londono menų universietas už aktyvią veiklą mados pasaulyje. Universitetas suorganizavo parodą, kurią įgyvendino David Downton iš Carmen „Vogue“ viršelių bei jos pačios asmeninių nuotraukų.

madame

“Madame” viršelis ©  Tim Petersen nuotr.

Asmeninis gyvenimas

Bėgant metams asmeninis gyvenimas toli gražu nesiklostė sklandžiai. Trys santuokos, tačiau nelaimingos. Vienas iš  vyrų mirė jiems tik susižadėjus. Paklausta apie savo asmeninį gyvenimą dabar, C. Dell’Orefice sužybsi akimis. „Vaikinas visada yra. Kad ir ko turėčiau gyvenime atsisakyti, meilės neatsisakysiu“, – pareiškė žodžio kišenėje neieškanti manekenė.

Nepaisant visų sunkumų ir problemų, visą laiką Carmen intensyviai dirbo ir rėmė tėvus, motiną ir net sutuoktinius, o dabar materialiai padeda dukrai, kurios susilaukė su pirmuoju vyru.

Nenuostabu, jog metams bėgant viešumoje matyti Carmen Dell’Orefice poreikis nemažėja. Ji teigia, jog už savo išvaizdą esanti dėkinga ne tik genams, bet ir daugeliui kitų dalykų, kurie priklauso nuo pačio žmogaus: kūno pažinimas, atletiškumas, nevartojimas alkoholio ar rūkalų bei atvirų saulės spindulių vengimas. Disciplina ir balansas yra svarbiausi dalykai norint išlikti jaunai.

„Disciplina – tai žodis, kurio moterys neturėtų bijoti“, – sakė seniausias pasaulyje modelis Carmen Dell’Orefice, kuri, net būdama 82 metų, žengia podiumu ir stulbina savo grožiu bei jaunyste.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: