Alesejus Navalnas / Instagram archyvo nuotr.

Lenkijos laisvės simboliu tapęs buvęs prezidentas Lechas Valensa nominavo Aleksejų Navalną Nobelio taikos premijai, pagirdamas Rusijos opozicijos lyderį dėl drąsos atskleidžiant korupciją ir apginant politinį pliuralizmą.

1983 m. Valensa pelnė šį apdovanojimą dėl vadovavimo „Solidarumo“ profsąjungai, kuri taikos keliu užbaigė komunizmo viešpatavimą Lenkijoje. Vėliau jis tapo pirmuoju, demokratiškai išrinktu pokario prezidentu.

 Valensos sekretorius Marekas Kaczmar sakė, jog buvęs 77 m. prezidentas laiške, ketvirtadienį išsiųstame Nobelio komitetui, nominavo Navalną.

Šį sprendimą jis priėmė praėjus vos kelioms dienoms po to, kai žinomiausias prezidento Vladimiro Putino kritikas buvo nuteistas beveik 3 m. kalėjimui. Toks nuosprendis taip pat paskatino Navalno šalininkus išeiti į gatves Maskvoje.

Ši bausmė opozicionieriui skirta dėl 2014 m. skirtos atidėtos bausmės sąlygų pažeidimo sukčiavimo byloje, kurią jis vadina tik pretekstu jam nutildyti.

Lechas Valensa © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

L. Valensa Navalną pavadino „didvyriu“ ir sakė, jog jei galėtų su juo pakalbėti, pasakytų jam, kad sektų jo komunistinės eros pavyzdžiu ir kovotų prieš sistemą.

„Žinojau, kad reikia kaltinti ne žmones, o sistemą, kuri lyderiams leidžia imtis blogų veiksmų. Būtent tai galima matyti Rusijoje,“ sakė Valensa.

Laiško ištraukoje, kurią pateikė dienraštis „Gazeta Wyborcza“, buvęs Lenkijos prezidentas rašo, jog Navalnas prieš totalitarizmą kovoja vedamas demokratiškų įsitikinimų, pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių bei teisės normų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: