Britney Spears / Instagram archyvo nuotr.

Prieš kiek mažiau nei metus pasibaigusi atlikėją Britney Spears (40) varžiusi tėvo globa vis dar karšta tema jos „Twitter“ platformoje. Dainininkė B. Spears pasidalino ir kiek vėliau ištrynė 22 minučių trukmės pranešimą, kuriame atskleidė naujų detalių apie 13 metų trukusius suvaržymus, kontroliavusius kone visus jos gyvenimo aspektus.

Taip pat popžvaigždė rugsėjo 11 d. savo „Instagram“ paskyroje paskelbė užrašą, kuris, vėliau buvo ištrintas, kuriame ji apmąsto savo karjerą per paskutinius 13 metų, kurių metu buvo praradusi savo gyvenimo kontrolę, pastaroji teismo buvo patikėta atlikėjos tėvui.

Su bipoliniu sutrikimu gyvenanti atlikėja laiške rašė, kad „tikriausiai niekada daugiau nekoncertuos vien dėl to, kad yra užsispyrusi ir išsakys savo mintis bei dalijosi traumuojančių išgyvenimų pavyzdžiais.

Įrašą ji pradėjo skųsdamasi tuo, kad tuo periodu nekontroliavo savo muzikinių vaizdo klipų, sakydama, kad vienintelis jai patikęs vaizdas buvo „Work Bitch“. Dainininkė taip pat rašė apie nemalonią patirtį dirbant su fotografais.

„tai buvo labiausiai įžeidžiančios, TAIP VADINMOS profesionalios nuotraukos kiekvienoje kelionėje. Aš turiu galvoje, kad jie galėjo jas bent jau kiek retušuoti už… tiesiog pasakiau… 2 dienų filmavimas naujam pasirodymui Vegase, tiesiogine prasme buvo blogiausias visų laikų… ir aš jaudinuosi dėl nuotraukų 5 mėnesius kelionėje… jie man jų niekada nerodė.”

„Norėčiau mesti šūdą ir fotografuoti save studijose, o ne dirbti su labiausiai įžeidžiančiais žmonėmis savo gyvenime.”

Pridūrusi, kad jai taip pat nejauku šokėjų skaičius, su kuriuo ji buvo priversta pasirodyti scenoje per ketverius metus trukusią rezidenciją Las Vegase. Spears sakė, kad ankstesnė patirtis ją „traumavo“.

„Esu traumuota visam gyvenimui ir taip, aš pykstu, ir ne, tikriausiai daugiau nekoncertuosiu vien todėl, kad esu užsispyrusi ir padarysiu savo mintis“, – sakė ji.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Channel 8 (@britneyspears)

2008 m. vasario 1 d. Britney Spears tėvas Jamie Spears ir advokatas Andrew M. Wallet savavališkai paskyrė atlikėjai globą. To priežastimi tapo keli viešai nutikę incidentai, tokie kaip galvos nusiskutimas ir fotografo automobilio talžymas skėčiu. Tiesa, B. Spears teigia, kad visi „beprotiški incidentai“ tebuvo „žaidimas su paparacais.“

„Iki šios dienos tai yra vienas smagiausių dalykų, kuriuos esu dariusi būdama įžimybe,“- pranešime pasakojo atlikėja.

Ji tvirtino, kad globos susitarimas buvo iš anksto suplanuotas ir už tai atsakinga Lou M. Taylor – buvusi tėvo Jamie Spears verslo vadybininkė ir globos iniciatorė. „Ši moteris supažindino mano tėvą su šia idėja ir mano mama pati padėjo jam tai įgyvendinti,“- tikino B. Spears. Lou M. Taylor neigė bet kokį prisidėjimą prie globos iniciavimo.

„Mano kraujyje nebuvo nei narkotikų, nei alkoholio, nieko. Tai buvo tiesiog grynas užgauliojimas ir aš dar nepapasakojau nė pusės apie tai,“- atviravo dainininkė.

B. Spears pasakojo ir apie tai, kad namiškiams nė kiek nerūpėjo ir fizinė jos sveikata. Atlikėja tikino, kad jai buvo liepta imtis darbo iš karto po to, kai ji buvo dviem savaitėms paguldyta į ligoninę dėl psichologinių negalavimų. Grįžus namo, dainininkė netrukus ėmė filmuotis TV laidoje ir darbuotis ties 2008 m. išleistu albumu „Circus.“

„Viskas, ką pamenu, tai kad turėjau daryti tai, kas buvo liepta. Man kasdien buvo sakoma, jog esu stora, jog turiu eit į sporto salę… Jaučiausi nežmogiškai. Jie privertė mane jaustis it būčiau niekas ir aš su tuo susitaikiau, nes bijojau,“- dainininkė dalinosi skaudžiais prisiminimais.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Channel 8 (@britneyspears)

Priverstinė globa kontroliavo beveik visą gyvenimą

Atlikėja atkleidė ne tik jautrias detales apie namiškių užgauliojimą dėl išvaizdos, tačiau ir apie tai, kaip jai visiškai nebuvo leidžiama tvarkyti savo pačios finansų. Dar anksčiau B. Spears pasakojo, kad per ketverius metus, kupinus renginių, koncertų, turų ir kokių šou, ji uždirbo beveik 160 mln. dolerių, tačiau per savaitę, dėl priskirtos globos sąlygų, gaudavo vos daugiau nei porą tūkstančių savo išlaidoms. Nors skamba kitaip, tačiau tokia suma milžiniško populiarumo atlikėjai yra absurdiškai maža – teismo dokumentai, kuriuos birželį atskleidė „The New York Times“ žurnalas, parodė, kad jos tėvo, kaip globėjo, atlyginimas buvo net 14 tūkst. dolerių didesnis nei dukros. Taip pat iš atlikėjos uždirbtų pinigų buvo apmokama biuro nuoma ir kitokios išlaidos.

22 min. trukmės įraše dainininkė kalbėjo, kad šou metu jos šokėjai naktimis galėdavo linksmintis, o ji buvo priversta gyventi pagal tėvo taisykles. „Jie elgėsi su manimi kaip su superžvaigžde, bet tuo pačiu elgėsi su manimi lyg nieko nereikščiau.“ Dėl tokio namiškių atšiaurumo B. Spears prisipažino jautusis, tarsi šeima jos atsisakė.

Dainininkė neslėpė, kad su slaptu mylimuoju planavo pabėgti ir palikti Jungtines Valstijas. Pasak B. Spears, 2016 m. ji „susigrąžino kibirkštį“, bet kaip tik tuo metu ji buvo priversta keliauti į turą. Vienos repeticijos metu atlikėja atsisakė priimti naują choreografiją. „Kitą dieną man pasakė, kad turiu vykti į gydymo įstaigą ir savo „Instagram“ paskyroje pasakyti, jog taip yra dėl mano susirgusio tėčio, nes man reikia priežiūros.“

B. Spears atsisakė vykti į įstaigą, tačiau toks sprendimas nepatiko globą prisėmusiam tėvui. Šis tikino, kad jei ji neišvyks savanoriškai, „bus teismas ir tu jį pralaimėsi.“ Šiuo gyvenimo momentu atlikėja sakė nustojusi tikėti Dievu. „Nežinojau, kad jie gali versti mane dirbti nuo 8 iki 6 vakaro, nežinojau, kad jie gali stebėti mane kai persirenginėdavau duše. Neturėjau jokio privatumo, jokių durų, nieko. Net negalėdavau rūkyti cigarečių. Net mirties bausmę vykdantys žmonės gali rūkyti cigaretes.“

Negana griežtų globos sąlygų, varžančių atlikėjos laisvę, teismo parodymų metu B. Spears atskleidė, kad jai per prievartą buvo pakeisti medikamentai į nuotaiką stabilizuojančius ličio vaistus, skirtus jos bipoliniam sutrikimui gydyti. „Ličio vaistai yra labai, labai stiprūs ir visiškai kitokie, palyginus su vaistais, prie kurių buvau pripratusi. Vartojant per daug ar vartojant ilgiau nei 5 mėnesius, jie gali visiškai sugadinti psichologinę sveikatą.“ Dainininkė tvirtino, kad ličio vaistai vertė ją jaustis tokia neblaivia, kad jai būdavo neįmanoma palaikyti pokalbio su mama ar seserimi.

Pasak atlikėjos, jai neva teikiama psichologinė pagalba tebuvo priedanga. Namuose jai su problemomis padėjo susidoroti du specialistai, kitokie nei buvo gydymo įstaigoje. „Kam reikalinga terapija, kuri yra priverstinė ir veikia tarsi kalėjimas?“- savo apmąstymais dalinosi B. Spears su beveik 60 mln. savo „Twitter“ paskyros sekėjų.

Dainininkė taip pat nepamiršo paminėti ir praeitų metų vasarą piką pasiekusio „#FreeBritney“ judėjimo. Pirmąją teismo proceso tarp Britney Spears ir jos tėvo dieną, grotažymė buvo panaudota virš 150 tūkst. kartų.

„Visa tai mane labai sutrikdė – šie žmonės kovoja už mane gatvėse, o mano pačios mama ir sesuo nieko nedaro. Man atrodė, kad paslapčiomis jos džiūgavo, kad buvau laikoma blogiete. Lyg man tuo metu buvo negerai, o joms tai patiko.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Channel 8 (@britneyspears)

Kol tėvas tylėjo, į pranešimą sureagavo atlikėjos mama

Netrukus B. Spears mamos Lynne Spears „Instagram“ paskyroje pasirodė naujas įrašas, kurio prierašė tikinama, jog ji visada mėgino padėti savo dukrai.

„Britney, visą tavo gyvenimą aš iš paskutiniųjų stengiausi palaikyti tavo svajones ir troškimus! Taip pat, aš visada bandžiau padėti tau, kai buvo sunku! Niekada neatsukau ir neatsuksiu tau nugaros! Tavo nepriėmimas, kai daugybę kartų pas tave atskridau ir skambučių nekėlimas verčia mane jaustis bevilštiškai. Aš išbandžiau viską. Labai tave myliu, bet šis pokalbis skirtas tik tau ir man, akis į akį.“

Ne paslaptis, jog dainininkė yra linkusi asmeninius šeimos reikalus viešinti socialiniuose tinkluose – dar vasarį B. Spears viešai atšovė savo sesei Jamie Lynn už tai, kad ši neva pasinaudojo jos jautriais išgyvenimais bandydama išreklamuoti savo memuarų knygą.

Laidos „Good Morning America“ interviu metu, Jamie Lynn teigė, kad Britney kažkada uždarė jas abi kambaryje, rankose laikydama peilį. Sesuo apibūdino B. Spears elgesį kaip „paranojišką ir vis blogėjantį.“

Atlikėja tuomet pasinaudojo socialinių tinklų pagalba išvaikyti nereikalingą dėmesį ir atsakė, jog ji ir Jamie prieš 15 metų retai leisdavo laiką kartu – būtent prieš tiek metų B. Spears išgyveno emociškai itin sudėtingą gyvenimo laikotarpį. „Kodėl jie iš viso apie tai kalbėjosi, jei ji nenorėjo pardavinėti knygos mano sąskaita?“

„Tai labai vargina, kai pokalbiai ir žinutės, kuriomis susirašinėjame privačiai, nesutampa su tuo, ką skelbi socialiniuose tinkuose. Suprantu, kad tu daug išgyveni ir niekada nenoriu to sumenkinti, bet taip pat negaliu menkinti ir savęs,“- kalbėjo Jamie Lynn atsakydama į B. Spears viešą pasisakymą.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Channel 8 (@britneyspears)

Po trylikos metų pajautė laisvės skonį

2021 m. lapkričio mėnesį nutrūkusi globa pagaliau leido B. Spears atgauti gyvenimą į savo rankas. Vasaros pradžioje atlikėja susituokė su mylimuoju, amerikos iraniečiu, aktoriumi ir asmeniniu treneriu Sam Asghari (28). Iki tol griežtos globos sąlygos draudė atlikėjai susituokti ir būti atsakingai už savo šeimos planavimą bei kontracepciją.

Tačiau dar labiau atvirauti apie skaudžius išgyvenimus dainininkė nenori ir atsisakė dalyvauti interviu su žinoma amerikiečių TV laidų vedėja Oprah Winfrey teigdama, kad „gauti užmokęstį už tai, kad papasakotum savo istoriją, yra kiek kvaila.“

Taip pat atlikėja pripažįsta, kad bijosi kitų žmonių nuomonių ir nenori būti sugėdinta, tačiau dabar turi kur kas daugiau pasitikėjimo savimi nei anksčiau.

Panašu, kad B. Spears atvėrė naują savo gyvenimo puslapį – ištekėjo už mylimojo, laukėsi kūdikio, tačiau prarado jį ankstyvojoje nėštumo stadijoje, o dabar yra pasirengusi grįžti į sceną. Rugpjūčio 26 d. atlikėja išleido savo ir dainininko Elton John dainą „Hold Me Closer.“ B. Spears sako esanti labai dėkinga už galimybę bendradarbiauti su „vienu talentingiausių mūsų laikų žmonių.“

Kurį laiką žvaigždės „Instagram“ paskyra buvo deaktyvuota, o į interviu atlikėja žvelgia labai atsargiai.

„Jei esi keistuolis intravertas, kaip aš, kuris dažnai jaučiasi vienišas ir tau šiandien reikėjo išgirsti tokią istoriją, kad taip nesijaustum, žinok: mano gyvenimas buvo labai nelengvas ir tu nesi vienas.“

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: