Botsvanoje gamtosaugininkai aptiko ką itin trikdančio: paslaptingai vienu metu mirusius 356 dramblius

Paskelbė: Milda Lileikaitė Data: 2020-07-20 11:13

Spausdinti | Komentarai

Gegužės mėnesį organizacijos „Laisvi drambliai“ gamtosaugininkai skraidė virš „Okavango Panhandle“ Botsvanoje, kai jie suskaičiavo kai ką trikdančio: 169 mirusius dramblius. Antrasis birželio mėnesį skrydis atskleidė didesnį skaičių, iš viso 356. Atrodė, kad kai kurie gyvūnai staiga numirė, pirmiausia sugriuvo ant krūtinės, eidami ar bėgdami. Nebuvo pašalintos jokios iltys, kurios rodo, kad dramblio kaulo brakonieriavimas dėl to nebuvo kaltas.

Tačiau ekspertams liko nedaug užuominų, ar priežastis yra kažkas grėsmingo, pavyzdžiui, apsinuodijimai, ar tiesiog natūrali liga.

Nors „Gelbėkim dramblius“ gamtosaugininkai teigė, kad neseniai įvykusios mirtys gali būti natūralios, kiti išreiškė susirūpinimą.

„Botsvanoje yra didžiulė dramblių krizė“, – sakė Markas Hailis, „Nacionalinio parko gelbėjimo operacija“ įstaigos gelbėjimo operacijų direktorius. „Dabar svarbiausia, kad nepriklausoma komanda apsilankytų rajone – paimtų mirusių dramblių, dirvožemio ir vandens mėginių – ir nustatytų, kas sukelia mirtis.“

Botsvanoje gyvena apie 130 000 dramblių arba maždaug trečdalis likusių pasaulio dramblių. Nors yra keletas požymių, kad ten gali būti dramblių ir raganosių brakonieriavimas, daugelis gamtosaugininkų vis dar laiko šalį kritiniu dramblių prieglobsčiu.

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Naujienos iš interneto

traffix.lt