Ilgiausiai televizijoje rodomų animacinių šou „Simpsonai“ ir „Šeimos bičas“ prodiuseriai paskelbė apie reikšmingus pokyčius jų kūriamuose šou, baltaodžiai aktoriai daugiau neįgarsins kitų rasių personažų, o vietoj to personažus įgarsinti galimybę turės jų rasę atitinkantys aktoriai.

Pranešimas apie pokyčius buvo paskelbtas reaguojant į visame pasaulyje vykstantį Black lives metter judėjimą, kurio metu žmones siekia teisingumo dėl juodaodžio vyro George’o Floydo mirties, dėl kurios kaltas Mineapolio policijos pareigūnas. George‘o Floydo mirtis paskatino pokyčius promogų industrijoje, kurių metu buvo atšaukta daugybė prieštaringai vertinamų spalvotų žmonių atvaizdų.

„Simpsonai“ paskelbė oficialų pareiškimą, kuriame sakoma: „Judėdami pirmyn, Simpsonai nebeturės baltųjų aktorių balsų, kurie įgarsina kitų rasių personažus.“ Ilgamečiame šou, kuris gegužę baigė 31-ąjį sezoną, yra keli ne baltaodžiai personažai, kuriuos įgarsina baltaodžiai aktoriai.

Žinomiausias yra Apu, iš Indijos kilęs „Kwik-E-Mart“ parduotuvės savininkas. Dėl kurio įgarsinimo „Simpsonai“ buvo ne vienus metus kritikuojami, o 2017 metais buvo sukurtas dokumentinis filmas „Problema su Apu“, po kurio šou sulaukė daug kritikos ir spaudimo, o Apu įgarsinęs aktorius H. Azaria pasitraukė iš televizijos šou.

Tą patį penktadienį Mike Henry, kuris nuo 1999 m. įgarsina „Šeimos biče “ juodaodį personažą Clevelandą Browną, paskelbė, kad baigs savo pasirodymą ir nebeįgarsins šio personažo. Twitter paskyroje aktorius rašė: „20 metų vaidinti Clevelandą „Šeimos biče “buvo garbė. Aš myliu šį personažą, bet tos pačios spalvos žmonės turėtų vaidinti spalvotus personažus. Todėl aš pasitraukiu iš vaidmens. ” Keturis sezonus Mike Henry taip pat įgarsino Clevelandą Browną „Cleveland Show“ startiniame filme.

Nauji pokyčiai, orientuoti į rasinę lygybę, galėtų padėti filmų kūrimų ir televizijos kompanijoms samdyti įvairesnius talentus ir tuo pačiu leisti rasinėms mažumoms save vaizduoti ekrane.

Taip pat skaitykite: Tobula juodo ir fantastiško humoro komedija suaugusiems

Ši informacija yra portalo klaipėdosžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į klaipėdosžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: